Skocz do zawartości
Qlfon

Tajlandia....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panie i Panowie: był ktoś może w Tajlandii? Rozglądam się za wyjazdem luty/marzec w jakieś niezbyt zaludnione miejsce z cisza i spokojem i ładną rafą w pobliżu do snorklowania:) Może ktoś był/widział/może coś polecić?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jedziesz sam czy z żoną/dziewczyną? bo to wiele zmienia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panie i Panowie: był ktoś może w Tajlandii? Rozglądam się za wyjazdem luty/marzec w jakieś niezbyt zaludnione miejsce z cisza i spokojem i ładną rafą w pobliżu do snorklowania:) Może ktoś był/widział/może coś polecić?

Polecam Ko Phi Phi, choć nie jest to może miejsce odludne, to nie ma tam samochodów i pomijając plażę przy Loh Dalam nocą jest tam bardzo spokojnie. Wszędzie na wyspie są reklamy wycieczek snorkelingowych, ale najlepiej wybrać się na wycieczkę organizowaną przez lokalne centra nurkowe, bo znają ciekawsze miejsca i spędza się więcej czasu w wodzie (polecam Adventure Club). Całodzienna wycieczka speedboat-em jest dobra na początek żeby rozeznać się w okolicznych rafach. Jeśli nie chcesz pływać łodzią to doskonałym miejscem do snorkowania jest ujście zatoki Loh Dalam, podobno po obu stronach jest rafa, ale ja przetestowałem tylko stronę po lewej (zachodnią, przy dużej monkey beach), można trafić na Ocellarisy i Skunk Clowny w ukwiałach. We większości miejsc trzeba uważać bo dno opada bardzo łagodnie, więc przypływy i odpływy generują zmianę linii brzegowej dochodzącą do kilkuset metrów i dzieje się to bardzo szybko (tzn. wypływasz zakładając płetwy na plaży, a wracasz na piechotę depcząc po koralach, albo na odwrót). Warto zaopatrzyć się w spandexową koszulkę z długimi rękawami żeby się nie spalić i oszczędzić sobie ukuć przez malutkie meduzy (pieczenie znika po minucie, ale jest denerwujące).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lemon: wiem, wiem ale żona wybiera się ze mną:) Parę lat temu mogłem o tym pomyśleć;)

@kaspy: Dzięki za namiary. A nie wiesz czy jakieś biuro organizuje wyjazdy w tamte okolice? Wątpię, żebym namówił swoja druga połowę na wyjazd "na dziko":(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie hotele (ale nie guest house-y) na Ko Phi Phi Don można zarezerwować samemu przez Internet. Przeloty krajowe podobnie (najbliżej do Phi Phi jest z lotniska w Krabi). Bilety na prom są dostępne na każdym rogu. Pakietowej wycieczki w te okolice też bym odradzał ponieważ hotele dla wycieczkowiczów są z dala od cywilizacji, więc za jakikolwiek ruch poza hotel słono się płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co do phi phi to polecam rowniez bylismy tam w lutym tego roku i jest bardzo fajnie ale nie polecam centrum wyspy tylko boczne strefy wejdz na google map i znajdz wyspe hotel nazywal sie natural palm masz wlasne plaze bez ludzi (5-6osob)maximum w basenie ie ma nikogo przez 80%dnia i niesamowita lokalna restauracja ktora bije jedzeniem wszystkie restauracja hotelowe. z samego phi phi masz wiele obcji zwiedzania okolicznych wysepek z lokalnymi lodziazami za 2000 bachtow - nie pamietam polskiego praelicznika- ale wiem ze jest to bardzo tanio plyniesz na pol dnia na mama bay , piekne miejsce , dotego masz kilka innych wysepek na wyciagniecie reki oraz piekne zatoki na nurkowanie, jest tez lokalna szkola nurkowania za jak sie nie myle cos okolo 100 dolarow masz nauke nurkowania w calym sprzecie i dwa zejscia na 45 min pod wode wlacznie z nurkowaniem z rekinami . co do lotu to osobiscie polecam lot do phuket bo jest on bardziej znany niz krabi i masz wiecej polaczen ja lecialem Emiratami z anglii ale z polski najlepsze poloczenie airberlin z niemiec jak chcesz troszke wiecej info to poszukam fajnych stron gdzie mozesz poogladac wszystkie hotele wlacznie z wygladem pokoi i takich tam .pozdrawiam


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno tajlandie tylko na dziko nie jedz przez biuro bo zaplacisz 3x wiecej niz jak sam sobie zorganizujesz a nie ma sie o co naprawde martwic


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary i porady. Jeszcze tylko żonę przekonać, że damy radę samemu i luz:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszą koledzy najlepiej zorganizować sobie wszystko samemu, mam kumpli w pracy którzy byli w tym roku w Tajlandi, Honk-Kongu Maladiwy itd miesięczny pobyt za 7tys łącznie z pobytem wyżywieniem i innymi przyjemnościami także nurkowanie tanie jak barszcz a jakie widoki!!, ja na twom miejscu bym się zaangażował i zrobił taki wypad samemu, no chyba że ma się tyle kasy że cena nie gra roli :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórze pytanie o jakąś fajną wyspę z rafą w Tajladnii. O ko Phi Phi słyszałem od osób które tam były, że nie specjalnie pod kątem raf i dużo ludzi. Myślałem o Ko tao, ale ponoć poza sezonem nie ma tam czego szukać. Proszę zasugerujcie coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze beda snurkowania ''nie z plazy'' tylko takie organizowane z lodzi, im dalej w morze tym lepiej. Phi Phi Don to troche odludzie, ja 2 miesiace temu wrocilem z Phuket, pelno tanich wycieczek, rowniez na Phi Phi (kibelek na tej wyspie dla ludzi o mocnych nerwach i zoladku). Odnosnie wyjazdu na wlasna reke to jezeli znasz angieski na poziomie, ktory umozliwia zalatwienie podstawowych spraw to nie powinno byc problemu. Sam bylem na organizowanym BB ale kolejny raz spokojnie moglbym jechac sam (nawet w ciemno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd ma być oczywiście samodzielny :) Tylko nie wiem jaką wyspę wybrać :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam na Phi Phi (fakt że tylko na jednodniowej wycieczce) i ładna, ale jak dla mnie za bardzo zabudowana. Za to byłam zachwycona Koh Lipe, nie zabetonowana, na całej wyspie nie ma nawet metra asfaltowej drogi. Plaże z białym piaskiem, często puste (byłam na początku kwietnia) i rafa tuż przy brzegu. Nie ma się co spodziewać widoków jak w akwarium, ale ja przez cały pobyt prawie nie wychodziłam z wody. :p

Po Tajlandii tak jak już tu pisano, podróżuje się bardzo łatwo. Wszędzie pełno ulotek, mapek etc. A do tego tanio. :) Także warto na własną rękę jechać, zwłaszcza że ceny wyjazdów z biur podróży to jakieś nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zrobię offa ale polecam Gili Travangal off dlatego że to Indonezja a nie Tajlandia ;)

Ale... malutka wysepka 1,5h dookoła w klapeczkach :) jest tam kilka baz nurkowych i praktycznie mieszka się na plaży. Rano bierzesz maskę wychodzisz w klapeczkach za płot hotelu i jesteś na plaży na wyspie nie ma samochodów jedyne środek lokomocji to wózek z osiołkiem :). Baze nurkową polecam BlueMerlin a hotel Villa Almarik :)

I kilka fotek za zachęte

DSCN4565.JPG?gl=PL

DSC02558.JPG?gl=PL

Takie cuda leżą na plaży:

DSC02540.JPG?gl=PL

No to się pochwaliłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, dzięki za info:) Ale zapomniałem napisać że wróciłem miesiąc temu:) Byłem w Khao Lak - najbardziej (podobno) dotkniętym miejscem po tsunami z 2004 roku. Żeby było śmieszniej ostatniego dnia też mieliśmy trzęsienie ziemi, ewakuację z hotelu i zagrożenie tsunami:) Ale skończyło się tylko na ewakuacji w deszczu do dżungli w górach. A żeby nie było offtopicznie - zachwalane Similan Islands pod wodą to nędza jakich mało - rafa martwa, korali jak na lekarstwo słowem nie polecam. Egipt dla snorklera est znacznie ciekawszy:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, dzięki za info:) Ale zapomniałem napisać że wróciłem miesiąc temu:) Byłem w Khao Lak - najbardziej (podobno) dotkniętym miejscem po tsunami z 2004 roku. Żeby było śmieszniej ostatniego dnia też mieliśmy trzęsienie ziemi, ewakuację z hotelu i zagrożenie tsunami:) Ale skończyło się tylko na ewakuacji w deszczu do dżungli w górach. A żeby nie było offtopicznie - zachwalane Similan Islands pod wodą to nędza jakich mało - rafa martwa, korali jak na lekarstwo słowem nie polecam. Egipt dla snorklera est znacznie ciekawszy:)

Similany to nędza? Z tego co czytałam, to jedno z lepszych miejsc nurkowych i było na mojej liście do odwiedzenia. W necie jest pełno filmików i rafa wygląda pięknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, może dla nurka to tam są miejsca gdzie jes dobrze, to co ja widziałem jako snorkler to była nędza do kwadratu. Rafa jest biała i zniszczona. Podobno 3 lata temu jakieś mocne podniesienie temperatury tam było i są efekty...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.