Skocz do zawartości
Marqo

mandaryn a mrożonki

Rekomendowane odpowiedzi

Rybka kupiona . Sprzedawca zapewniał , że je mrożonki także nie było problemu . Rybka pływa już kilkanaście dni ale ani razu nie tknęła mrożonek, rzadko wychodzi z dziury . Brzuszek ma więc coś tam musi podjadać na boku .... Zechce w końcu jeść to co jej daję czy padnie prędzej z głodu ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma brzuszek więc pewnie ma lepsze kąski w akwarium niż mrożonki


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też je mrożonki. Problem w tym żę w specyficzny sposób. Skrada się, poluje, długo się zastanawia..

Pokarm musi gdzieś koło niego upaść - wtedy wcina. Problem w tym że reszta obsady nie bardzo daje upasć. Więc musiałem dawać więcej papu i przekarmiałem - efekt: dino i cyjano :-(


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robali u mnie od grona ... Robiłem nawet burze w akwa z papu :thumbdown:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,a zaobserwowałeś może jak po zgaszeniu światła się zachowuje?

Pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem madaryna i po okolo roku (stopniowo to nastepowalo) jadl mrozonki z toni jak kazde inne ryby. Na poczatku generalnie tylko zarelko ze skaly.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardziej odważny . Sprawdza każdy kąt . Chyba poluje wtedy :question:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mu się skończa przysmaki będzie jadł. :thumbsup:


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mandaryna, którego kupiłem 2 tygodnie temu. Sprzedawca powiedział, że nie je mrożonek, ale bez problemu się po jakimś czasie przestawi. Dziś pierwszy raz widziałem, jak je mrożonki. Wcześniej skubał skałe, ale pływał po całym akwa. Może u Ciebie coś go stresuje, jeśli nie wychodzi z norki?

Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kiełże takie fajne były :realmad:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie wieczorami się posiłkuję,mój tez jadł na początku mrożonki,teraz ma tyle rarytasów a akwarium że na mrożonki nie chce nawet patrzeć ,a "gębę" ma jak patelnia :)


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kiełże takie fajne były :realmad:

He he u mnie kiełże też poszły na pierwszy ogień. Zastanawiam się czy będzie się brał za małe pterapogony bo coś widzę że jeden z moich ma "dużą buźkę" - chyba coś będzie :-)


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój był bardzo słaby i nic jadał ale tam gdzie siedział dawałem w dziury w skale mrożonki i zaczął wcinać a teraz pływa po całym baniaku i ma brzuch jak święty mikołaj :) dobra i prosta taktyka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja mandarynka jest bardzo majestatyczna w poczynaniach.

Owszem je mrożonki solowca i nawet suche w płatkach, ale pod warunkiem że znajdzie je na skale i dobrze się przyjrzy.

Więc ja za każdym razem odpinam na chwilę pompkę cyrkulacyjną aby rybka sobie pozbierała ze skały co dla niej.

Mrożonki Lasonogi nawet nie ruszy, a jak przy cyrkulacyjnych miesza się żarełko w akwarium to tylko ogląda sobie jak pływa.

Pozdrawiam Marcin

Aha. Moja nie chowa się w skałach tylko jest bardzo koleżeńska, podpływa do mnie jak siedzę przy akwarium i obserwuje.


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój mandaryn je mrożonki od samego początku pobytu w zbiorniku.

Wybiera je i selekcjonuje dokładnie. Rozmiar musi być odpowiedni, odpowiednio musi upaść na skałę lub piasek, odpowiednio się zakręcić lub jeszcze poruszyć .

Ponadto wybiera ze skały coś o czym nigdy bym nie pomyślał że może być pokarmem.

Cały dzień pływa i poszukuje pokarmu , ostatecznie w sumie zawsze coś uzbiera.

W nocy się odbarwia, układa na piasku i śpi.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodawać jakiego gatunku macie te Mandaryny i Mandarynki :) Mój mandarynek tzn Synchiropus splendidus Na początku nie jadł mrożonek, wybierał ze skały, potem taka miła Pani przestawiła go na mrożonki, po czym trafił do mojego zbiornika :) I wsuwa bez problemu, tzn musi się popatrzeć na papu.. i dopiero chapnąć... z toni wodnej gdy cyrkulacja chodzi to jest mu bardzo ciężko coś złapać, niestety inni domownicy są szybsi :/


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.