Skocz do zawartości
Kośmid

Jak przyciszyc wentylatorki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam LEDową lampe z eRybki za 1400pln. Wiem, wiem, cudów nie można się spodziewac. Dla moich miękkich koralowców starczy. Macie jakiś pomysł jak przyciszyk wentylatorki ? Są trzy, z góry mają kratke drucianą, może to ona powoduje taki świst powietrza ? W laptopie wyczyściełm wentylator i prawie go teraz nie słysze, niestety w lampie od początku ciut za głośno one chodzą.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu był temat o tym,nie pamiętam dokładnie,ale chyba wywalali tą metalową siatkę.Taki urok tych lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , sama siatka robi niezłe zawirowania powietrza. Zawsze można je skręcić...


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

To jest "pain in the ass" hałas tych lamp. Ale widzę pozytywy, teraz mam niesłyszalny odpieniacz, wszystko mam niesłyszalne ;)

Nowe chinole już się chwalą że są ciche i nawet przyciemnianie mają :)

Ja zamierzam coolerki wymienić na markowe, coolermastery albo zalmany, lub jeszcze inne i będzie cicho.

Konkretnie o takich myślałem:

http://www.komputronik.pl/product/42685/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Noctua_NF_R8.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spróbuje wymontowac te siatke. Często moje spanie kończy się od 9:00 pomimo powrotu o 6:00. Wrukwia mnie ten szum przy bólu głowy :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jak siedzimy w salonie do późna i timer wyłącza lampę to wszyscy mówią - Ufff!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siatka zdjęta, szum przyjemniejszy aczkolwiek hałaś ten sam.

Jakbym środkowy wyłączył było bardzo dobrze. Moge ? Jak go wyłączyc bo nigdzie nie widziałem wtyczki, wszystko idzie do zbiorczej "skrzyneczki" ew. jakie mam kupic nowe wentylatorki ? Te z linku powyżej za drogie.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja bym nie ryzykował z wyłączaniem jednego z wentylatorków. Jak nie masz kontroli temperatury to może to zaszkodzić.

Kiedyś moim konikiem było wyciszanie kompa, chłodzenie wodą itd. nauczyłem się jednego mały wentylator większy hałas.

Ideałem są wenty 12, niskie obroty duża wydajność, Ty masz pewnie 8, jedyną opcja jaka Ci zostaje to zamiana na wenty. Arctic, Sunon czy Termaltake, ale niby "super silent" a ciągle słychać. Najlepiej było by podłączyć wentyle pod regulacje obrotów sterowaną czujnikiem temperatury. Ja jestem na etapie projektowania "dużego" akwa i to jest jeden z moich pomysłów, mam komp z którego nie korzystam, a w nim chłodzenie wodą i panel sterujący wentylatorami Thermaltake II. Ma tą zaletę, że można płynnie regulować obrotami 4 went. oraz pomiar temp. jeśli jest krytyczny puszcza dany went. na max. To zapewne wykorzystam w przyszłym akwa, teraz myślę czy/jak mógł bym użyć bloków chłodzonych wodą z CPU/GPU.

To ma tą zaletę, że w system są wpięte dwie chłodniczki, z wentylatorami 12 (bardzo cichymi), myślę nad wykorzystaniem tego do chłodzenia wody w akwa w lecie. Problem niestety jest taki, że chłodnice są z miedzi :/ więc bezpośredni kontakt wody z akw wykluczony.

sry za off top i przy długi post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim wypadku wentylatorki nie były w lampie a w szafce i strasznie hałasowały -podłożyłem gumową podkładkę w miejscu przykręcenia pod śruby i jest cisza ale to nie lampa lecz spróbować warto


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda 1 - kup kilka rezystorow i metoda prób i błędów zmniejsz obroty wentylatora.

Medoda 2. - kup większy wiatrak i go wmontuj zamiast malego. Wieksze wiatraki maja mniejsza prędkość obrotową i przez to są cichsze.

Ja nie znam tej lampy i nie wiem czy te wiatraczki są ustawione na stala prędkość czy jest tam jakis regulator. Jezeli predkość jest stala to mozesz poeksperymentowac z rezystorami tylko pilnuj temperatury.

MOzesz tez kupic na allegro (kiedys widzialem) taki potencjometr (pokrętło) dedykowany do wiatraczkow komputerowych i dzieki temu mozesz ręcznie regulowac prędkość obrotową przez co ustawisz sobie głośność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz chcesz bawic sie w wymiane wentylatorow; kup PAPST'y i po sprawie, wydajnie i cicho;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chooopaki. Ta lampa tylko świeci, nie ma żadnych mierników ani regulatorów. Niestety większego wentylatora nie moge wsadzic bo nie zmieści się pomiędzy "czarne skrzynki" w obudowie.

Druga sprawa jest taka, że nie znam się na elektronice totalnie i mam wrażenie, że wymiana jest ciężka sprawą. Kabelki wchodzą do czarnej skrzynki, którą nie wiem jak się otwiera.

Lampa świeci u mnie prawie rok i jestem przyzwyczajony w sumie ale po sukcesie z cichym kompem chciałbym wszystko wyciszyc ( nawet rodziców :D parents->wolume off )


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaje ci opcja obudowa diy z pleksi lub spienionego pcv a i sprawdź na jakie napięcie masz wiatraki bywają na 24V w tych lampach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tam jest napięcie 15V. z zasilacz są trzy oddzielne wyjścia więc potrzebne trzy potencjometry lub po rezystorze na każdy wentylator. :welcome:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za skomplikowane, nie na moje umiejętności wymiana wentylatorów chyba, że ktoś łopatologicznie objaśni :)

Swoją drogą to jeszcze jedną łopatke złamałem i jak się wsłuchac to słychac "przebicia".


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana wentylatorów nic Ci nie da.

Napięcie 15V jak wymienisz na super ciche zasilane 12V to będą szybciej się kręcić i hałas będzie taki sam.

Więc albo regulacja napięcia , albo wymiana zasilacza wentylatorów. jeśli podłączysz zasilacz regulowany to poprzez zmianę napięcia wyciszysz fabryczne.

tak na prawdę to ledy słabo się grzeją za to zasilacze jak zaraza i to one potrzebują chłodzenia.

mam te lampy tak poprzerabiane że producent poznał by swój wyrób tylko po obudowie. <_<


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetnij kable zasilające i będzie cicho jak makiem... :thumbsup:


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaaaaaaaaaaak to się nazywa koleżeńska rada.:whistle:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.