Skocz do zawartości
Naskar

Pierwsze akwarium morskie 126l-Wejherowo

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm łatwiej moim zdaniem zorganizować opiekę nad akwa w szkole ( w której zawsze ktoś jest), niż w domu na czas wakacji, bo z domu przecież też się wyjeżdża. Moim zdaniem potrzeba głównie dobrej woli i "chciejstwa" kilku osób. No i nie ma mowy o zmuszaniu-wówczas nic z tego nie wyjdzie. Ale jak sądzę kilku 'zapeleńców "mogło by się znaleść ( nie tylko uczniów):) Jeśli założymy z góry, że nic nie wyjdzie to z pewnością się to ziści.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy państwo nie ma się co spierać nasz młodszy kolega podjął jedynie słuszną decyzję, w tak młodym wieku przygoda z morszczyzną mogła by się źle skończyć ,to są zbyt duże koszty i zbyt wiele czasu do poświęcenia. Koleżanko w szkole bałbym się postawić kuli z welonką w obawie o jej zdrowie :whistle:

Widzę koleżanka bardzo ambitnie podchodzi widzę jakieś przygotowanie pedagogiczne ale może to gra nie warta świeczki męczenia zwierząt dla dobra nauki...a gdzie humanitarne traktowanie zwierząt :rofl:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego waldit1 sądzę, że warto podejmować wyzwania i wspierać ambicje:) a nie iść drogą " nie rób, nie wyjdzie, nie uda się". Sądzę, że jest to realne chociaż nie takie łatwe, gdybym tak nie myślała nie pisałabym tego:) Kluczowa kwestia to chęci nauczyciela i kilku zapaleńców...

Kula z welonką? To akurat jest niehumanitarne...

P.S owszem jakieś tam pedagogiczne doświadczenia się ma:)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się będę upierał przy tym co napisałem. Młodzież jest jaka jest choć ja nie jestem stary :whistle: Koleżance tylko przypomnę kto to jest pesymista ,pesymista to optymista tylko dobrze poinformowany . Szkoda zwierzaków na zabawę w szkole dla samej idei . A welonka to tylko metafora :nuke:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja dodam 2 grosze w wieku 13 lat miałem i mam akwarium morskie ale z własnego doświadczenia wiem że ludzie w tym wieku mają słomiany zapał ,ale jak jesteś inny to dasz rade .Co do tych rzeczy trzeba mieś cierpliwych rodziców, ja na szczęście mam ,jeśli chodzi o koszta to se dorób w wakacje a jak nie to poproś mame lub tate o dodatkowe zarobki np czyszczenie okien . Ja w wieku ok 11 -12 miałem w sumpie koniki morskie ale nie padły z kuli parametrów tylko niekontrolowanej hodowli aiptasi.

ps sorki za tekki of-top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ja też się będę upierała przy tym co powiedziałam:) Sądzę, że takie akwarium szkolne ( pod okiem nauczyciela- biologa) byłoby mniej narażone na katastrofę niż niejedno domowe prowadzone na zasadzie- "a może bym se teraz słonom wodom się pobawił..se rybkę wrzucę..alebo co...ładne to o colorowe...wyrzucą paręnaście setek a co mnie tam"

A przykładów katastrofy akwarium jest wiele, na tym forum też. Dyskusja na temat ' męczenia zwierząt" i sfery etycznej tego hobby była przerabiana wielokrotnie.

Z resztą...akwarium morskie to także akwarium zawierające wyłącznie np. xenię i to co wyrośnie ze skały- morskie? Morskie. I wiele się można na nim nauczyć i zaobserwować.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ja też się będę upierała przy tym co powiedziałam:) Sądzę, że takie akwarium szkolne ( pod okiem nauczyciela- biologa) byłoby mniej narażone na katastrofę niż niejedno domowe prowadzone na zasadzie- "a może bym se teraz słonom wodom się pobawił..se rybkę wrzucę..alebo co...ładne to o colorowe...wyrzucą paręnaście setek a co mnie tam"

A przykładów katastrofy akwarium jest wiele, na tym forum też. Dyskusja na temat ' męczenia zwierząt" i sfery etycznej tego hobby była przerabiana wielokrotnie.

Z resztą...akwarium morskie to także akwarium zawierające wyłącznie np. xenię i to co wyrośnie ze skały- morskie? Morskie. I wiele się można na nim nauczyć i zaobserwować.

Gdzie jest nasza kochana Nika

No ale teraz serio

Akwarystyka morska jest droga i każdy kto chce wydać 2000 zł musi być przygotowany na że wyda 4000zł i z tym należy się liczyć.

Koleżanko proszę Cię nie proponuj takich rzeczy akwarystyka zwłaszcza morska nie wybacza błędów.

Kto sfinansuje to akwarium pani od biologi :smile_question::nono

Koleżanka chyba dawno szkolnej ławki nie widziała więc skończe ten temat. :baby:

To może ja dodam 2 grosze w wieku 13 lat miałem i mam akwarium morskie ale z własnego doświadczenia wiem że ludzie w tym wieku mają słomiany zapał ,ale jak jesteś inny to dasz rade .Co do tych rzeczy trzeba mieś cierpliwych rodziców, ja na szczęście mam ,jeśli chodzi o koszta to se dorób w wakacje a jak nie to poproś mame lub tate o dodatkowe zarobki np czyszczenie okien . Ja w wieku ok 11 -12 miałem w sumpie koniki morskie ale nie padły z kuli parametrów tylko niekontrolowanej hodowli aiptasi.

ps sorki za tekki of-top

Nie ma czegoś takiego jak niekontrolowana hodowla tego ukwiału który sie ciut inaczej nazywa i jest na niego bardzo dużo sposobów.

Polecam wujka GOOGLE


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz 15 lat i zaczynałem z 450litrami jak miałem 13 mając 5500zł i było cięrzko ale miałem pomoc finansową od rodziców część samo zarobionych na różnych legalnych biznesach. A nie lepjej zrobić mniejsze akwarium ok 70, 60 litrów.


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się poddaję. Pojedziemy z klasyka.

Nas nie przekonają że białe jest białe ,a czarne jest czarne.

Logikę tu widzę taką samą. :wallbash:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.