Skocz do zawartości
seb

U nas też był Mikołaj :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

W dzień po świętach dostaliśmy długo oczekiwaną dostawę różnych różnistych gadżetów dla prawdziwych twardzieli :) jako że każdy facet lubi gadżety to wypiszę z grubsza co przyjechało:

- pełna gama pokarmów Ocean Nutrition

- fajne pokarmy z czosnkiem w różnych gramaturach i granulacjach Dr. Basslera od Aquarium Munster

- Salifert, testy sa oczywiście stale, aaale pełna gama cudeniek dla sps-ów, między innymi słynne już na zachodzie i w stanach aminokwasy od nich i żarełko dla korali - ponoć działają cuda

- pełna gama nowych preparatów od Red Sea, niesamowicie gadżeciarskie gadżety :D mikroelementy na kolorki, każdy kolorek osobno, i różne inne specyfiki,

- wszelkiej maści preparaty od Prodibo

- pokarmy i preparaty Preisa

- Grotechowe standardy

To tylko niektóre rzeczy, jest tego dużo dużo więcej, zapraszamy :)

dsc0010kopiowanie.jpg

dsc0011kopiowanie.jpg

Prawda że Red Sea wygląda gadżeciarsko? Który z nas nie chciałby mieć takich kolorowych pudełeczek w szafce? :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

seb

a mojej lampy nie widziałeś w worku Mikołaja :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Red Sea podbijała nasz rynek ? :p


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Red Sea podbijała nasz rynek ? :p

W końcu :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb co pierwsze bierzesz na warsztat ? :p


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb weź cały system od Red Sea:) Naczytałem się o tym i jakoś mnie to przekonuje ale ja lama jestem bo nawet wody nie mam w akwarium a Ty mógłbyś jakiś teścik zrobić:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał po testujemy u mnie w akfa bo zanim TY zalejesz swoje to ohohoho :welcome:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Seb co to za cuda?

Red Sea Reef Energy

Salifert Amino Coral

Zastanawiam się nad zakupem Aminikwasów, AAHC KZ sprawdzone, a te specyfiki ?

Przy pierwszym nie ma nawet dawek i stosowania..

postaramy się sukcesywnie uzupełniać opisy, polecam też stronę Red Sea gdzie w dziale wsparcia są dokładne opisy ( w j.angielskim) a także kilka filmików instruktażowych.

pozdr Irmina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek: na Twoich rybach?:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie rybach i koralach, a że czytałem co nie co za oceanem to wiem że będzie ok :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Seb co to za cuda?

Red Sea Reef Energy

Salifert Amino Coral

Zastanawiam się nad zakupem Aminikwasów, AAHC KZ sprawdzone, a te specyfiki ?

Przy pierwszym nie ma nawet dawek i stosowania..

Wszystkie produkty Red Sea są doskonale opisane jak nie na opakowaniach, to na książeczkach w środku, powiem Wam że inne firmy akurat opisów mogłyby się od nich uczyć, wszystko jest opisane jak krowie na rowie :) Reef Energy to taki "pełny" pokarm, co jest w środku wie tylko producent, ale moim zdaniem to kompletne żarełko, uzupełnione o aminokwasy, witaminy i jakiś dopalacz który wzmacnia wchłanianie, samo to że jeden w sumie produkt jest w dwóch opakowaniach których nie należy mieszać daje do myślenia jak szeroki jest tego skład. PRzed chwilą otworzyłem, pamiętacie jak Wasze babcie piekły ciasto drożdżowe, pamiętacie ten zapach surowego ciasta drożdżowego, to pachnie podobnie :) mam nadzieję że korale będę miały podobny gust jak my, jak byliśmy smarkami, i że będą rosły na tym jak my na babcinej drożdżówce :)

Co do Aminokwasów Saliferta to w sieci da się znaleźć trochę na ten temat, w stanach bardzo popularne, podobnie jak Coral Grower i Coral Food, to preparaty głównie do zbiorników sps-owych, podobno korale dostają niezłego kopa po tym, najwyraźniej mało w tym propagandy bo sporo się wypowiada prywatnych osób na ten temat, więc nie jest to "wiedza" zerżnięta z ulotki producenta.

Seb co pierwsze bierzesz na warsztat ?
a jak myślisz? :) Na Amino Saliferta już dłuuugo polowałem :harhar:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb a co byś polecił do dokarmiania LPS'ów i miękasów:)?


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawostka to wspomniany wcześniej pokarm z czosnkiem od Aquarium Munster, firmy przedstawiać nie trzeba chyba, potentat przede wszystkim jeśli chodzi o leki, więc ich pokarmy nazwijmy to "profilaktyczne" można myślę kupować w ciemno, tym bardziej że cena jest lepiej niż fajna, a takie żarełko z czosnkiem to naprawdę dobra rzecz, tak ze trzy razy w tygodniu, ja do tej pory zawsze dawałem D'allio plus Tropicala, ospy nie miałem nigdy :) jak mi się skończy to sprawię sobie ten Aquarium Munster. Następna rzecz to pokarm od Saliferta, wysokoenergetyczny, zalecany dla ryb z dużym zapotrzebowaniem, wybrednych, a także w trakcie i po kwarantannie czy leczeniu, cena też fajna. Kurcze, bardzo mi się podoba że wreszcie zaczynają się pojawiać dobre produkty dla akwarystów morskich w wreszcie normalnych cenach :)

Przyjechało też Milwaukee, na pierwszy ogień "czeker" PO4, odpowiednik małej Hanki, która ostatnio delikatnie mówiąc obniżyła loty jeśli chodzi o jakość, a w dużo niższej niż ona cenie, przyjechały też termometry, fajny duży wyświetlacz, a w wodzie zanurzamy tylko samą metalową sondę, wygląda na "niepsujący się", w każdym kartoniku jest taka karteczka z różnymi danymi, między innymi notka z kontroli gdzie wpisują ręcznie jaki był odczyt z konkretnego egzemplarza przy testowej temperaturze 50 stopni, niby gadżet, może propaganda, ale akurat jak dla mnie to dział na plus dla producenta.

dsc0053kopiowanie.jpg

dsc0055kopiowanie.jpg

Przepraszam że zdjęcia są jakie są, po prostu nie potrafię jeszcze robić zdjęć produktów, a nie chcę brać gdzieś zdjęć z sieci bo nie lubię tego robić jakoś :(

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb a co byś polecił do dokarmiania LPS'ów i miękasów:)?

No właśnie ten Reef Energy od Red Sea, ta taki typowy moim zdaniem dla Lps/miękkich/niefoto

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.