Skocz do zawartości
Kraszan

1 kg piachu = ile litrów?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wziałem do ręki celem wsypania na dno akwarium opakowanie grysu koralowego. Przyglądnąłem się mu i nie wydaje mi się żeby to ładnie wyglądało w baniaku. Chyba skorzystam z rady znajomego morszczaka i użyję go do posypywania zimą podjazdu ;-)

Nie ma to jak Aragalive. Biały, sypki, drobniutki, żyjący piaseczek bardzo mnie przekonuje. Szkoda, że jest piekelnie drogi... 9kg za 147zł. Nie wiem tylko, jak jest mniej wiecej stosunek 1kg na litr? Chciałbym, żeby na powierzchni 60x30 była ok. 3cm warstwa. To wychodzi ok. 5,5 litra. Czy z 9kg wyjdzie tyle?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasypiesz 3 cm , zmierzysz sobie linijka jak juz tak chcesz miec dokladnie :0 a reszte piasku odsprzedasz koledze ktory bedzei chcial miec w swojej rafce dno podsypane na grubosc 1 cm ;)

Jedno jest pewne , musisz kupic caly worek piasku:D

Litr piasku = mniejwiecej pewnie kilogram (troche mniej) ile wyprze wody po wsypaniu 1 kg do zbiornika to tez jakeis tam prawo bodajsze Niutona ktory siedzial we wanie i sie nudzil ... wychodzil z niej i wchodzil ponownie , dziwujac sie przy tym , ze woda sie raz podnosi a raz opada ;)

A tak po zatym to widze ze Ci sie tez nudzi ;)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swirlej2'u drogi! :-)

Nie nudzi mi si? tylko kas? licz?. To ?e b?d? musia? kupi? ca?y worek 9kg to wiem, ba?em si? czy nie b?d? musia? kupi? dw?ch... W ko?cu 147 a 394 to jest r??nica. Czyli my?lisz, ?e 9kg da wi?cej ni? 5 litr?w obj?to?ci mokrego piasku?

PS. Ta akwarystyka morska to absurd! :-) W ?yciu nie kupowa?em "kamieni" po ~40pln/1kg, soli po 9z?/kg i piasku po 16z?/kg. Tylko my mo?emy na co? takiego p?j??... ;-)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

"Litr piasku = mniejwiecej pewnie kilogram (troche mniej)"

Zdecydowanie więcej, przecież piach jest cięższy od wody :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> przecież piach jest cięższy od wody

No właśnie. Nie wiem tylko o ile? Dwukrotnie? Wtedy z 9 litrów piachu będzie tylko 4,5 kg piachu...

Gdyby był lżejszy to bym się nie martwił, że będzie go mniej niż 9 litrów, tylko tym, że nie będzie chciał utonąć :-)))


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.