Skocz do zawartości
cromags

Czy można mieszać rózne marki soli?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zasoloną wodę Tropic Marine i czytam, że to akurat nie za bardzo dobry wybór (na forum), więc pytanie czy do podmian w przyszłości mogę stosować inną sól czy jak mam już tę to muszę się jej trzymać? Pozdrowienia


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz na przemian


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno częstą praktyką na fermach hodowlanych jest mieszanie różnych soli i to nie w sensie podmiany różnymi solami na przemian, ale po prostu poprzez zsypywanie 2 czy 3 różnych rodajów do jednego wiadra ... :)


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego tropic marine to nie dobry wybor? jakies fakty doswiadczenia?

ja jade na niej juz 3 rok i jestem zadowolony


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sugeruję się niektórymi wypowiedziami na forum...


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat wraca jak bumerang. osobiscie nie widze najmniejszego problemu w mieszaniu soli jednego producenta, aby osiagnac zadawalajaca nas w mineraly sól.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat wraca jak bumerang. osobiscie nie widze najmniejszego problemu w mieszaniu soli jednego producenta, aby osiagnac zadawalajaca nas w mineraly sól.

lub kilku producentów u mnie np Preis i IO były wymieszane... bo po samym preisie wyskoczyć potrafiło to co nie powinno a IO wiadomo uboga sól... połączenie skutkowało brakiem niepożądanych wykwitów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mieszam reef crystals i preis, wszystko jest ok:) podmianki na zmianę


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ja np od kilku podmian mieszam IO z DeepBlue w proporcjach 50/50 %, efekty jak na razie bardziej niż zadowalające :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tm podobno miała tylko kilka trefnych partii no ale opinia siadła


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra sól, a trefne partia miał chyba każdy producent na przestrzeni ostatnich kilku lat, więc nie ma co dywagować. Darek, mierzyłeś parametry solanki na Deep Blue?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem dzięki za wyjaśnienia, Seb Ty mi na priv nie odpowiedziałeś, się przypominam (!) pozdro


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darek, mierzyłeś parametry solanki na Deep Blue?

seb

mierzyłem, parametry OK, w moim wiaderku :welcome:

magnez ciut wyższy niż zwykle około 1300

ja używam reaktora :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wysyłałeś? Raczej mi się nie zdarza nie odpisać, dostaję codziennie dużo privów, odpisuję na wszystkie, chyba że miałem pełną skrzynkę i odbiło? W każdym razie jak możesz to wyśli jeszcze raz.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trefna partia, trefna sól, a wszyscy takie pierdoły piszą bo szyby robiły sie szybciej zielone, norlanie po 7 dniach juz zachodzą, a na TM po 3 dniach i wiadomo czym bardziej bogata sól to wiadomo wszystko sie bardziej rozwija, przyrosty korali są super, i przyrosty bardziewia też na szybach ale ja szczerze powiem ze jest to zaletą jak sie ma pokolce... moje skubią sciany non stop... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darek, a możesz rozwinąć stwierdzenie "bardziej niż zadowalające"?

A.

Aniu, żeby nie pisać epopeji na temat wyższości soli nad solą więc krótko i treściwie :welcome:

przy samej soli IO odciek z reaktora miałem 3 k/s teraz przy mieszance skorygowałem na 2 k/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, Daruś :) Wyjaśnienia mogą być dwa, po pierwsze sól jest lepsza bo ma wyższy poziom wapnia, a druga opcja to sól jest gorsza, bo korale przestały rosnąć i mniej pobierają :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Eeee, Daruś :) Wyjaśnienia mogą być dwa, po pierwsze sól jest lepsza bo ma wyższy poziom wapnia, a druga opcja to sól jest gorsza, bo korale przestały rosnąć i mniej pobierają :D

Pozdrawiam

seb

w moim przypadku to raczej ta druga opcja :lol:

ale jak przyjdzie w styczniu nowe światełko to znów rozkręce reaktor :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie to zadowolony z reaktora?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

A tak ogólnie to zadowolony z reaktora?

Pozdrawiam

seb

oczywiście :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku,

dziękuję za odpowiedź, chociaż chodziło mi raczej o efekt wizualny (że się tak wyrażę). Czy widzisz zmiany w ubarwieniu korali, czy nie ciemnieją, czy bardziej polipują itd. Na reaktorach wapiennych znam się jak przysłowiowa świnia na gwiazdach, więc kropelkowanie w tą czy w tamta stronę niewiele mi mówi, szczególnie o kondycji zbiornika...

Naprawdę mam świadomość o co pytam, bo sami mieszamy sole, tylko inne i w innych proporcjach.

Ania


Reaktywacja 08.2010 - A&N Reeftank

sygnat1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem TAK - nawet wskazane jest mieszanie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś usłyszałem od pewnego akwarysty, że mieszanie to nic dobrego, wiec co zdanie to inne, trzeba wypośrodkować chyba. Darek, po NR się do Cię odezwę bo będę po prośbie o ile znajdziesz chwilę, baniak wymieniam.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.