Skocz do zawartości
milek

Przygotowanie wody na podmiane

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mozna uzyc kosza na smieci(oczywiscie nowego)do przygotowania swiezej solanki??


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Można, ale najlepiej żeby był fioletowy co promuje wzrost alg wapiennych. Unikamy zielonych i brązowych bo mogą przyczynić się do ekspansji glonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest z dziadowskiego plastiku to czemu nie,ale warto użyć taki z oznaczeniami dla żywności.Ja zakupiłem wiadra 35L po rybach na allegro po klika złotych za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, ale najlepiej żeby był fioletowy co promuje wzrost alg wapiennych. Unikamy zielonych i brązowych bo mogą przyczynić się do ekspansji glonów.

kapitan możesz jaśniej ,bo to chyba żart ,co ma sól wspólnego z wiadrem ,sorki ale dla mnie to ściema ,a nigdzie nie pisali ,może masz linka o wiadrach ?


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

No pewnie że żart.

Z materiałem też chyba zależy jak kto przygotowuje solankę. Ja wsypuję do wody, mieszam 3 razy łychą, patrzę czy rozpuszczona i wlewam do sumpa. Ale jeśli ktoś miesza 24-48h (bo czytałem takie posty tutaj na forum) to powinien zwrócić uwagę na atesty żeby mieć pewność że plastik nie uwalnia niczego toksycznego.

PS.

Mieszam tylko w przeźroczystym pojemniku z Ikei, bo potem woda jest bardzo klarowna :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że żart.

Z materiałem też chyba zależy jak kto przygotowuje solankę. Ja wsypuję do wody, mieszam 3 razy łychą, patrzę czy rozpuszczona i wlewam do sumpa. Ale jeśli ktoś miesza 24-48h (bo czytałem takie posty tutaj na forum) to powinien zwrócić uwagę na atesty żeby mieć pewność że plastik nie uwalnia niczego toksycznego.

PS.

Mieszam tylko w przeźroczystym pojemniku z Ikei, bo potem woda jest bardzo klarowna :harhar:

to nie żartuj ,bo sobie ktoś do serca weżmie i będzie popyt na wiaderka ,a kolor różowy może na wybarwienie korali :rofl:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a... tam żart był niezły! i zapewne wiele osób inaczej by tego nie odczytało... co do pojemników to lepiej kupić nowy niż jakikolwiek używany na allegro, bo albo mamy ogromne zaufanie do sprzedającego i możemy mieć podstawy by je mieć, albo mamy opakowanie po herbicydach, pestycydach czy innych rozpuszczalnikach z pięknym opisem, że kapusta była kiszona wcześniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem moge uzyc takiego kosza?

Dodam ze wode mieszam od 24 do 48 godz


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem moge uzyc takiego kosza?

Dodam ze wode mieszam od 24 do 48 godz

jeśli nie śmierdzi lakierem to używaj śmiało


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w marketach budowlano-mieszkaniowych czy jak je tam zwał można często kupic takie małe beczki np. 20L lub 30L do kiszonej kapusty ;-) maja atest na kontakt z żywnością także nie powinny rybkom zaszkodzić ;-)

Pozdr,

JB


-----------------------------------------------------------------

110x60x50 330L + 70L sump; Jebao WP25 ; NJ2300; Reef Octopus 2000; lampa LED DIY 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że żart.

Z materiałem też chyba zależy jak kto przygotowuje solankę. Ja wsypuję do wody, mieszam 3 razy łychą, patrzę czy rozpuszczona i wlewam do sumpa. Ale jeśli ktoś miesza 24-48h (bo czytałem takie posty tutaj na forum) to powinien zwrócić uwagę na atesty żeby mieć pewność że plastik nie uwalnia niczego toksycznego.

PS.

Mieszam tylko w przeźroczystym pojemniku z Ikei, bo potem woda jest bardzo klarowna :harhar:

Kapitan zapraszam do siebie, jak tak mieszasz :thumbsup:

Ja sól do ballinga mieszam już trzeci dzień i dalej klaru nie złapała. :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że zarówno na przetrzymywanie wody ro i na mieszanie najlepsze są wiaderka na miód. 33 litry białe co ułatwia utrzymanie czystości i szczelnie zamykane. I co ważne tanie bo w granicach 20 złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sól do ballinga mieszam już trzeci dzień i dalej klaru nie złapała. :harhar:

niektóre sole bez NaCl trzeb sporo podgrzać bo sie kiepsko mieszają, zresztą później i tak coś się tam u mnie w bańce wytrąca - ja pakuje to na końcu do akwa jako bonus, bo skoro było to znaczy że potrzebne ;)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.