Skocz do zawartości
Gość Pucek

Lubelska kostka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pucek

Witam :)

Wczoraj zalałem swoją własną minirafkę:D Wymiary to: 35x35x30h co daje jakieś 36l. Ma to być ozdoba na biurko, wcześniej w tym miejscu stało krewetkarium. Jako, że jest już u nas w domu jedno akwa morskie, jest mi trochę łatwiej:) Ok. 60% wody wziąłem z domowego baniaka.

Sprzęt:

-Lampa AquaEl Decolight Marine 2x11W, na razie jedna ale niedługo dokupię drugą taką samą

-Filtr kaskada FZN-2 w nim najprawdopodobniej będzie pracował odpieniek

-Grzałka EasyHeater 50W

-Koralia nano 1600

-odpieniacz Resun sk-300, jeszcze nie doszedł :D

Wyposażenie:

ok. 6kg żywej skały i trochę piachu z działającego akwarium. Skała i piach są "odstane" więc może ominie mnie przynajmniej część problemów z dojrzewaniem :)

Co do obsady:) jeszcze się zobaczy, narazie są wieloszczety w skałach:)

Foty:

akwa po sparawdzeniu szczelności

post-6965-0-81838000-1325349199_thumb.jpg

W trakcie układania skały:)

post-6965-0-94169600-1325349250_thumb.jpg

Woda jeszcze trochę mętna ale już coś widać

post-6965-0-91631400-1325349291_thumb.jpg

Michał S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, nie będę pisał że trzymam kciuki bo wiem że z morszczyzną masz więcej doświadczenia lub do czynienia niż nie jeden forumowicz :) Super że złapałeś bakcyla :)

Przy okazji poproś swojego "staruszka" żeby dał na forum aktulane fotki tej Waszej większej kosteczki :smoke: (a raczej trapeziku) :D

Powodzonka :thumbup:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co ja widzę, powstała nowa rafka w moim domu ? :)

Żartuję oczywiście, a Michałowi życzę aby niedługo korale wyłaziły z akwa i to nie z powodu braku dobrych warunków. Faktycznie morski baniaczek jest u nas od wielu lat, co wcale nie znaczy, że wszystko w nim jest zrozumiałe. Teraz np u mnie jest małe cyano ale bez paniki, więc poczekam jeszcze trochę ze zdjęciami. Zresztą nie bardzo mam gdzie je wrzucić, bo jakoś ...nie zdążyłem założyć własnego wątku, chyba sie skuszę.

Tymczasem Michała akwa sobie ładnie stoi na wzmocnionym biurku, a on sam jakoś podejrzanie przygląda się co ładniejszym odnogom moich korali ...;)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

No cóż, dzisiaj mija dokładnie 101 dni od zalania akwa:)czas na mały update:)

Przez pierwsze 1.5 miesiąca od wrzucenia skały, baniak był pozostawiony sam sobie, co raczej na dobre mu wyszło:)

Gdzieś po 2 miesiącach została dokupiona jeszcze jedna lampka, więc teraz jest ok. 44W na 37l. Wiem, że ten przelicznik bywa mylący, ale tragedii ze światłem nie ma:)

Odpieniacz przeszedł lekki tuning, i teraz wyciąga coś z wody, a nie tylko uspokaja sumienie akwarysty swoim brzęczeniem:D

Grzałka już na dniach dostanie jakieś zabezpieczenie, bo krążą o tych Easy Heaterach jakieś dziwne pogłoski, których nie zamierzam sprawdzać osobiście:)

Jakieś 2 tyg. temu zanotowałem wzrost fosforanów (doszedł mały Gobiodon, ale uznałem że 37l to nie akwa na ryby:) do tego karmienie korali itp.), więc obecnie w filtrze znajduje się PhosGuard, w kącie fajnie się przyjął "glon makaron" a babka czeka sobie w refugium drugiego akwa na szczęśliwego nabywce:)

Obecnie parametry są ok. :)

Już na samym początku wykarczowałem wszystkie aiptasie, złapałem duże wieloszczety (może i nie groźne ale wole je widywać w refugium:D), potraktowałem RO jakieś zaczątki glonów na jednej ze skał, słabo świeciłem przez pierwszy miesiąc i nie bawiłem się parametrami, do tego zalałem wodą z innego akwa, (teraz jadę na świeżej solance) więc ominęło mnie większość niemiłych przygód.

Co do obsady, to rybek nie ma żadnych (i nie planuje), natomiast są 2 tectusy, 1 nasarius, sporo malutkich wężowideł, na dniach dojdą jakieś ciekawe rzeczy, może rurówki i jakieś kraby, byle nie pustelniki.

Jeśli chodzi o korale to akwa wygląda jak ubogie szczepkarium :D ale dają się zauważyć małe przyrosty. Trochę jest z drugiego akwarium (wycieczka z sekatorem do drugiego pokoju :devil: ), jakieś szczepki od znajomych itp. :)

Całość jest dosyć prostym zestawem (no dobra, prymitywnym:D) ale sprawdza się całkiem nieźle i jest przewidywalne, proste w obsłudze i ogólnie przy lekkim wyczuciu "daje rade".

dość zanudzania, czas na foty:D fotograf ze mnie marny, no ale się starałem:)

post-6965-0-48623200-1333982822_thumb.jpg

post-6965-0-67605900-1333983565_thumb.jpg

post-6965-0-24091800-1333983644_thumb.jpg

post-6965-0-60710800-1333984071_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Wczoraj doszedł pom pom krab:D

Miałem i widywałem już wiele fajnych zwierząt, ale ten przebija je wszystkie. Cały wieczór siedział na skałach i wymachiwał tymi swoimi ukwiałami, chyba szukał jakiś dobrych prądów wodnych, zasobnych w żarcie:D Mam nadzieje, że dzisiaj znowu wyjdzie, bo na razie go nie widzę....

Od ostatniego wpisu minęło 19 dni. Doszła do obsady jedna protula.

A koralowce? Cóż, nie będę narzekał. Całkiem dobrze sobie radzą. Oblewają swoje podstawki, trochę rosną, także jest ok:) Co tydzień wymieniam ok. 6L wody (solanka na Preisie) i dozuje Grotecha ABC. Pokarm dla korali jest "produkcji własnej", czyli dużo różnych mrożonek zmixowanych w blenderze i korale i reszta zgrai nie narzeka :) Oczywiście PhosGuard w filtrze jest obowiązkowy....

Zdjęcia kraba są z telefonu, także sorry.

krabpompom.jpg

Uploaded with ImageShack.us

i jeszcze na skale:)

pompomr.jpg

Uploaded with ImageShack.us

A to jeszcze pavona cactus, w porównaniu do zdjęcia z przed 19 dni, obrosła troszkę podstawkę:)

pavona.jpg

Uploaded with ImageShack.us

i jeszcze poglądowe zdjęcie na filtr, odpieniacz, pompę i oświetlenie:) prawdę mówiąc, oprócz grzałki to nie ma żadnego innego sprzętu w tym akwa :D

sprzetw.jpg

Zapraszam do komentowania, bo widzę, że mój temat nie cieszy się powodzeniem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no fajnie to wygląda ,a powiedz jak często robisz podmianki[ doczytałem sorki] ,a co do kaskady mocno słychać ,no i ten odpieniacz po tuningu jak go przerobiłeś :thumbsup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ez jestem ciekawy przeróbki odpieniacza, może jakieś foty są? ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Kaskada jest bardzo cicha i fajnie rusza powierzchnię, a odpieniacz przerobiłem wg. pomysłu janusz-pśl:

http://nano-reef.pl/topic/39432-weipro-sa-2005-vs-resun-sk-300/page__p__373412__hl__%2Bresun+%2Bsk300__fromsearch__1#entry37341

trochę go słychać ale jest to take monotonne buczenie, a wcześniej odgłos przy zasysaniu powietrza miał jak świnia przy korycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jakaś aktualizacja ?;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

może jakaś aktualizacja ?;p

W sobotę jadę do wawy, zobaczę co tam w sklepach i będzie aktualizacja za jakiś czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.