Skocz do zawartości
chodi

Walki korali....

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zapewne kazdy z was zaobserwowal lub zaobserwuje w swoim zbiorniku walki miedzy koralami. Widzialem to juz wiele razy i przewaznie nerwowo sie konczylo, gdyz zazwyczaj to jakis ogryzek zalatwia cennego mieszkanca...

Sa jednak korale niezwykle agresywne. Chcialbym to napisac ku przestrodze. :) mam sentyment jakis do tego dziada ale lista ofiar zaczyna robic sie pokazna...

Chodzi o Hydnophore :) zaden inny koral nie ma tak dlugich "macek" i nie sieje takiego spustoszenia w moim zbiorniku :)

Wspomniana hydnopora zalatwila juz favie, fungie, claustree, faviatesa, kilka monti talerzowych, pare digitat i niezliczona ilosc akropor :)

Tutaj ku mojemu zaskoczeniu pozbawia glowy euphylie (zdjecie z dzis telefonem - sorki za brudna szybe :p )

IMAG0211.jpg

Walczylo juz u mnie sporo korali ale Hydnophora jest niekwestionowanym No1. Nie wazne gdzie ja postawie, zawsze znajdzie jakas ofiare. Ale jak tu nie kochac takiego terrorysty?.... :):):)

Jacy sa wasi faworyci w tych walkach ?

Pozdrawiam

Lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie ciekawe było by co czego nie parzy. Byłam zdziwiona-ksenie motipora talerzowa się lubią :)

Bardzo parzą grzybowieńce,ale pewnie dlatego,że topodobno sa twarde korale które utraciły szkielet.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie e. paraancora pokazala rogi :/ zjadla piekna rico yuma :)

echinophylia wciagnela rico florida...

generlanie co tu myslec... LPS wredne sa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie echinophyllia smyra się na co dzień z catalaphylią więc chyba się lubią.

Pierwsze miejsce wśród agresorów zajmuje lobophylia corymbosa

dsc0481ps.jpg


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydnophora, Galaxea, ogólnie LPS-y... Większość SPS-ów nie ma szans w starciu z nimi. Jesli SPS upadnie na jakiegos LPS-a, z reguły kończy się to dla niego źle, ten fakt należy mieć na względzie, planując umiejscowienie SPS-ów w zbiorniku.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała skałka z zoa wpadła mi jakiś miesiąc temu prosto w gąszcz polipów tubipory musica (ech ten elegans sic!) ... mordki zaczęły się pokazywać dopiero 3 dni temu. Dodatkowo ukwiał poparzył mi euphylię - nadal wygląda jakby miała odejść na wieczną rafę - tylko w nocy puszcza 0.5mm polipy.


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój krab zrzucił sporą montipore Super man niebieska z czerwonymi polipami na Euphylie parancora, niestety montipora nie wytrzymała ciśnienia i padła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montipora też potrafi pokazać pazurki, niestety w starciu z Euphyllią nie ma szans...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie euphilia smyra się na co dzień z catalaphylią ale chyba się lubią.

Niestety wcześniej catalaphylią stała bezpośrednio przy quadricolor ale w tej konfiguracji catalaphylia dostawała po tyłku i musiałem ją przestawić.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie hydnopora zaliczyła euphylie... w tym starciu hydnopora przegrała! została mi jej połowa i od tamtego czasu a to juz z 2 miesiąc idzie, hydnopora wegetuje, brak przyrostów i stopniowo ale bardzo powolutku ubywa jej tkanki.

quadri załatwił mi turbinarię znęca się nad nią i znęca, a z i tak małego talerzyka pozostała już tylko obrączka żywej tkanki, sam rant...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie najbardziej niebezpieczny jest quadricolor gdyż jest mobilny i łazi po baniaku :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie Briareum robi borute. Najlepiej byloby dac mu miejsca niech roznie jako zielona wyspa. Jelit na sasiadow nie rzuca. Ale rosnie szybko i czego sie dotknie oblazi i rozpuszcza przez kilka tygodni. Najlepiej od razu odcinac poparzone czesci inaczej poszkodowany marnieje

post-8731-0-60116500-1326199253_thumb.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tydzień temu spadła szczepka Acropory (tytanowej "Anto'wej" ) :) na pocillopore, wynik: 1:0 dla dla pocillopory, w akra zbielała na jednej gałęzi odciąłem ją i już jest ok :) leczy gdyby tak poleżała nieco dłużej mógłbym zastać sam szkielet...


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w baniaku wszystkich po kontach rozstawia E.Glabrescens załatwiła już trochę zoasów i pseudogorgonie. Ze związków nietoksycznych to o dziwo Pavona Cactus i Capnella.Podobnie lubią się E.Paraancora z rurówkami, ta ostatnia wrasta w polipy Euphylli.


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje briareum dostaje regularne bęcki od acathastrei, ale poparzenia nie są bardzo mocne. Prym wsród morderców wiedzie ukwiał koński, który nie dość, że jest bardzo mocno parzący i daje w pupsko nawet innym ukwiałom, to na dodatek ma baaardzo chwytliwe i lepkie macki. Wśród moich koralowców najgorsza zołza to ełfilka, próbuje poparzyć wszystko w okolicach. Agresywna jest też fungia, ale bardziej wobec bezkręgowców - potrafi pożreć asteriny, a największy jej łup to mała, 3-cm dolabella.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.