Skocz do zawartości
trike3

Klejenie akwarium - Ślask

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Gdzie na Śląsku =, najlpeiej w okolicach Dąbrowy Górniczej udać się z zamówieniem na akwairum klejonym na wymiar ??

Pytałem u miejscowych szkalrzy, ale moim zdaniem cena 400 - 500 PLN za 160 litrów z trójkątnym kominem to przesada.

Proszę o propozycje, albo weryfikację kwoty.

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi n priv.

Podpowiedzcie jeszcze tylko. Jeżeli akwarium będzie 90 x 45 40 (160 L), to z jakiego szkła 6 mm wystarczy, czy 8 mm??

Pozdrawiam


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz 8 i spisz spokojnie, ale 6 też da redę. Daszz wzmocnienia i bedzie git


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeszcze nie zamówiłem zbiornika,mam wiele opcji i do końca nie jestem zdecydowany.Miałem zamówić w Mikołowie w Mycioku,nie znam tej firmy,ale po wiadomościach PW sobie odpuściłem,podobno tylko na sumpa się można skusić.Jeśli właściciel poczyta to może coś pomyśli nad tym,ale znając podobne firmy z mojego miasta gdzie robią dziadowiznę w meblach a od lat prosperują dalej to i w tej dziedzinie zawsze trafi się frajer.Moje ostatnie kroki pokierowałem do AM i chyba się na tą firmę skuszę.choć cena na moje możliwości powala.Inne możliwości to Erybka lub lokalni szklarze.!60 litrów to właściwie słoik,bez obrazy dla kolegi i pewnie mój szklarz coś niedrogo by skleił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek 160l to nie taki słoik.

Ja zamawiałem w Erybce razem ze stelarzem i jestem zadowolony i z ceny terz


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edek chodzi o to,że takie akwarium sklei każdy szklarz w mieście i będzie dobrze i tu nie ma się o co bić,ale jak już kleisz 1000L to inna sprawa,kliku odpuściło jak poprosiłem o gwarancję na piśmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Ja zamówiłem i będę miał za 3 tygodnie akwa z opti jak przyjdzie dam znać jak wykonane w razie czego polecę Ci tą firmę.Marku wiesz nie chodzi czy 100 czy 1000 litrów ważne żeby było perfekcyjnie wykonane.W żywcu jest sklarz co Ci nawet 2000 litrów sklei ale nie pytaj o jakość :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sam szukam kogoś kto mi zrobi zbiornik na dolewkę, niby nic bo 40x20x45 -36l i jest problem żeby w normalnej cenie było.. ktoś miał zrobić czekałem 3 miesiące i jak przyszło co do czego to było o połowę niższe ;/ to podziękowałem..

erybka dziś powiedziała że 60zł za 36l z szyby 4mm.. albo ceny poszły tak w górę albo nie wiem o co chodzi?? w Bytomiu kleili mi kiedyś sumpa pierwszego 40l i zapłaciłem za to niecałe 50z..

Baniak 160l to nawet dla prostego szklarza nie powinien być problem, różnice będą w cenach :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli w Dg to polecam:

Dobre akwa

Jak ktoś będzie zamawiał to powiedzieć że listonosz polecił :w00t:.


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

reklamy zakazane Panie listonoszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zapytałem w firmie na trasie Pawłowice Skoczów,konkretnie Zbytków.Cena netto 3200,o OW nigdy nie słyszeli i z szyby 12mm bo z 15mm nikt nie podniesie.:rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Oj Inmar co to za firma jakaś porażka jak nie wiedzą co to OW ale wycena jak się patrzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzis u Pana z podanego linka

Ma naprawde dobre ceny i widziałem gotowe akwaria.

Polecam :)

Chciałbym tylko dodać, że Pan uważa że przy wymiarach 90 x 45 x 40 nie ma potrzeby dawać szkła 8 mm.

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwa z mikolowa, a wlasciwie 2 + sump i zlego slowa nie moge powiedziec. Nie wiem skad te negatywy? U mnie bylo 3:1 dla Mycioka

3:1 bo raz sie pomyli o 1 cm ale bez problemu zrobil jeszcze raz i bylo OKi


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Witam

Gdzie na Śląsku =, najlpeiej w okolicach Dąbrowy Górniczej udać się z zamówieniem na akwairum klejonym na wymiar ??

Pytałem u miejscowych szkalrzy, ale moim zdaniem cena 400 - 500 PLN za 160 litrów z trójkątnym kominem to przesada.

Proszę o propozycje, albo weryfikację kwoty.

Pozdrawiam Marcin

W Sosnowcu na Będzińskiej możesz się zorientować oni sprzedają baniaki klejone na wymiar. 10 minut jazdy masz :)

I gdzie ty masz Dąbrowę na Śląsku :harhar:

W Krakowie na Balickiej też mają fajne ceny i znam paru kolesi co tam sklejali i mówią że OK (ale sam nie widziałem). Za 160l 200zł według cennika. Masz 30 minut jazdy :)

To tyle co znam z naszej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od mycioka duża kostkę oraz sumpa.

Do poprzedniego akwa też mi myciok robił sumpa.

Również złego słowa powiedzieć nie mogę.

Ja proponuję tam podjechać i pogadać na żywo bo to całkiem inaczej niż przez telefon.

Można też przy okazji zobaczyć na żywo baniaki, które są klejone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze muszę wspomnieć,że ma się inne wymagania w przypadku akwarium za 200 zł a inne za 5000zł.Te akwarium co miałem zamówiłem,zapłaciłem i mi wszystko pasowało,ale teraz jak zamawiam taki konkret to za takie pieniądze musi być wszystko OK.Takie akwarium małe od dużego różni się tylko szerszą szybą,spoiny zostają takie same czyli robocizna teoretycznie taka sama,ale już wtedy kasują za tą pracę 1200% więcej.Sami się o to proszą byśmy szukali dziury w całym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co masz na myśli. Opisywałem tutaj swoją przygodę z innym fachurą, który przywiózł mi dziadostwo.

Myciok zrobił moją 600-tkę na prawdę dobrze dlatego ja go polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czyli robocizna teoretycznie taka sama,ale już wtedy kasują za tą pracę 1200% więcej....

Robocizna taka sama, ale odpowiedzialnosc zupelnie inna


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śledzę ten temat bo też będę niedługo kleił baniak i też nie wiem u kogo, myślałem jeszcze o firmie JAK Szkło z Pszczyny mają możliwości i doświadczenie w szkle, ktoś wspomniał o zakładzie w zbytkowie, ostatnio wklejali mi szybę do szybrdachu w ciężarówce jakość wykonania w sakli 1 do 10 to daję minus 10 szkoda gadać


odpieniacz i dolwajka już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Mycioka to na PW odradzano mi jak tylko można.Okazało się jeszcze,że AM jest od nich tańszy więc nie ma o czym gadać.Już z AM mam ugadany baniak na 99%,ale jest mały poślizg bo gość jest na urlopie do końca stycznia.W sumie nie dziczeję i mogę poczekać by wszystko było dograne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwa z 12 i podobno samo szkło waży 110 kg (osobiście nie ważyłem). Gość pokleił mi go w pokoju za 110 zeta.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.