Skocz do zawartości
cherry_ukasz

Jakie i ile ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bo wyciągnięciu całej skały z akwarium, połamaniu kilkunastu szczepek udało mi się wyłowić A. Clarki :wallbash:

Moje akwarium to 126 litrów - 70x45x40. Obecnie w akwarium zostały:

- Pterapogon kaudernii

- Chrisipera parasema

- Gobiodon okinawae

Jutro mam zamiar dokupić 2 lub 3x A. Ocellaris. Teraz moje pytanie: lepiej 2 czy 3 sztuki? CZy do tej obsady jak dołożę Decore lub magnifice i doktorka to będzie już za ciasno?

Liczę na Was.

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą być trzy ocelarisy bo tak czy siak zostanie tylko para:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 2. Z czasem będzie walka między samicami, więc i tak pozostanie para. Decora jest terytorialna i potrafi gonić ryby o podobnym kształcie. Gobiodon okinawae u mnie dobrze siew parze czują. Lubą w SPS siedzieć, bez nich były płochliwe. i jak już to: "Chrysiptera parasema"


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtracja to jedno, przestrzen zyciowa to drugie. Jak tam temperament Twojego garbika? Myslisz ze polubi nowych mieszkancow od pierwszego wejrzenia.

Mysle ze 4 rybki w takim litrazu to max zeby wczesniej czy pozniej nie bylo trupa


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tym momencie były 2x Clarki, Parasemka, Pterapogon i Gobiodon. To Clarki rozstawiały wszystkie ryby po kątach - nawet garbik był przepędzany. On to akurat jakiś "lelawy" :thumbsup: - boi się nawet gobiodona :wallbash: , także o niego się nie martwię.

Wiem, że litraż mały i zupy nie chcę zrobić, dlatego zdecydowałem się na ocellarisy bo są spokojniejsze od Clarków.

Czyli to mówicie, że dokupienie doecory lub jakiejś babki to już będzie tłum w akwarium? Chciałbym mieć coś rybek, ale właśnie niewielkich :)

Czekam na dalsze propozycje, ale już wiem, że będą 2 ocellaris, tylko co jeszcze? :whistle:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemateleotris magnifica weź. Doktorek jest bardzo ruchliwy i będzie po szybach się obijał. Ecsenius bicolor - bardzo wdzięczny ślizg. Cryptocentrus cinctus też sienada jeśli piasku trochę masz na dnie.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek byś nie kupił to babka kopiąca zawsze jest przydatna. Przyjdzie moment że nie będziesz żałował decyzji o jej kupnie. Efekt – czysty piasek, likwidacja potencjalnego początku cyjano, likwidacja siedlisk gazów gnilnych( metanu i siarkowodoru) w złożu piasku, likwidacja szczątków ewentualnej padliny itp.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze tylko blazenki chcesz trzymać parami...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babeczka nie powinna wchodzić w drogę inny rybom, możesz przemyśleć duet z pistoletową. Ślizgi to przesympatyczne stworzenia (o ile akurat nie skubią korali), to fajna propozycja. A może zamiast dokładać kolejny gatunek lepiej kupić pterapogona do pary?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać dobrze znam swoje ryby :whistle: Po wpuszczeniu za A. Clarki Ocellarisów, Parasemka udaje...że jest jednym z błazenków :lol: Pływa wciąż z nimi ocierając się to o jednego, to o drugiego...dziwne z niego stworzenie :rofl:

No i teraz pewnie dojdzie jeszcze jakaś babka do piasku i krewetka szkarłatna - i to by było na tyle :)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, bardzo dziwne, że stworzenie potrzebuje towarzystwa...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.