Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie wszystkich na forum,mam pytanie chce zakupic kolejna rybe,skrzydlice,a mam juz jednego pokolca i moje pytanie odnosi sie do tego czy moj system da rade pociagnac z tymi rybami,problem jest taki ze nie mam odpieniacza,nie mam dlatego ze jest za drogi na moje akwarium moze kiedys,wiem wiem ze zaraz na mnie naskoczycie no trudno,dlatego pytam jak system nieda rady to pozostane przy jednej rybce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widze 800l bez odpieniacza ? ;/

Życze powodzenia :)

Pozdrawiam

bahama


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

nie trybie akwa 800L i trochę miękkich

zapodaj fotkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna ryba w 800l?Cos mi tu nie pasuje. :question:


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może chodzi o wygaszacz ekranu :p i pyta czy jej system operacyjny da rad...


300l 120x50x50 , sump,odpieniacz APF 600,obieg Eheim Compact+ 3000,cyrkulacja 2x Hydor Koralia Evolution 4000 JVP-102,oświetlenie 2x hqi 150w i 4 x 54w t5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dane na temat obecnej filtracji. Nikt nie mówi, że odpieniacz to jedyna słuszna metoda.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada: akwarium 800l, skala, miekasy, no i ryba. Podmieniam wode raz w tygodniu, no i jakos rok pociaglam, nawet bez zadnych plag jak tu wypisuja na forum, tego sie spodziewalam, ale do rzeczy, niech ktos madry sie wypowie, czy akwarium 800l wody, kilka korali, dwie ryby i co? To ma wszystko odrazu pasc? To co? One dwie nasra..... tyle co dwa slonie?

Edytowane przez seb
Litości!!! Błagam o minimum interpunkcji, bo za nic nie można zrozumieć o co Ci chodzi... (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizardowi chyba bardziej chodziło, żebyś podała rodzaj filtracji, ilość skały, itp.

Skoro chcesz, żeby ktoś Ci pomógł, to napisz chodź tak podstawowe informacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyno, przede wszystkim z szacunkiem do ludzi bo to Ty potrzebujesz pomocy nie MY.

Uzupełnij stopkę co do Twojego "systemu" (IMHO wątpię że w ogóle stoi) Na czym polega filtracja, co to za pokolec tam wegetuje, ile skały, ile piachu, na jakiej soli, wyniki testów, oświetlenie, cyrkulacja, obieg.

Nie podajesz żadnych informacji na temat zbiornika a wymagasz od nas określenia czy może czy nie. Stwierdzenia że jest tam skałą i kilka miękkich nam nic nie mówi. To że to 800l to też nie za wiele, może być 800 w obiegu a netto w samym zbiorniku 400 l.

Jeśli chodzi o skrzydlice... Chyba nawet sama nie wiesz ile jest gatunków tych ryb. No i pytanie którą konkretnie chcesz mieć.

Taki zbiornik chyba bardziej nadaje się na którąś murenę.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ablabys,Apistus,Caracantus,Cyclopterus,Dendrochirus,Inimicus,i jeszcze moge wymieniac a interesuja mnie Pterois

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po,co zadajesz pytanie ,kup sobie skrzydlice i zobaczysz ,jak ci pokolca nie pożre to ,co sie martwisz ,jak masz tylko jedna rybe ,powodzenia


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o swoim zbiorniku, lub wstaw chociaż fotkę - to pomoże ocenić obecny stan baniaka. Bez podstawowych informacji ciężko będzie Ci doradzić.

Odpieniacz dobiera się pod obsadę, nie pod litraż, jeżeli masz rozsądne podejście do ilości ryb, to nie będziesz potrzebowała odpieńka za kilka tyś.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego baniaka spokojnie skrzydlica podejdzie i przy dwoch rybach nawet przy 10 kg skaly pociagnie bez odpieniacza i DSB

Dawniej wpajali Pij mleko bedziesz wielki a okazlo sie ze wcale nie jest zdrowo. Na forum kup odpieniacz byle wielki, pytanie tylko kto wytlumaczy dlaczego.

Dziewczyna plagi nie miala a Wam to nawet nie zaimponowalo


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja tego akwarium nie planowalam to pozostalosci po moim wojku,wyjechal sobie,ciotka troche sprzedala a to co zostalo szkoda bylo wyrzucic ,czytam i caly czas sie ucze jak to dalej utrzymac.Akwarium 800 litrow sump jakies 350 litrow, skaly okolo150 kilo, w sumpie to skala duzo piachu i zieleniny cyrkulacja niewiem dokladnie ale wyglada jak w pralce,Panowie ja sie dopiero ucze i poto chyba jest te forum do nauki a nie do cwaniakowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja tego akwarium nie planowalam to pozostalosci po moim wojku,wyjechal sobie,ciotka troche sprzedala a to co zostalo szkoda bylo wyrzucic ,czytam i caly czas sie ucze jak to dalej utrzymac.Akwarium 800 litrow sump jakies 350 litrow, skaly okolo150 kilo, w sumpie to skala duzo piachu i zieleniny cyrkulacja niewiem dokladnie ale wyglada jak w pralce,Panowie ja sie dopiero ucze i poto chyba jest te forum do nauki a nie do cwaniakowania

za ostatnie zdanie masz + ,dobrze pojechałaś :thumbup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakiegoś morszczaka w okolicy Twojej, to zaproś, będzie łatwiej. Ewentualnie zdjęcia jakieś zrób. Jeśłi 150 kg skały i "mocne wirowanie" to będzie ok. Jakieś testy posiadasz?


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za wypowiedź nie na temat, ale za słonie i pralkę normalnie gratulacje, dawno się tak nie uśmiałem. duży +


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.