Skocz do zawartości
Dzjuba

[30L] "Dubina" - czyli, jak to się zaczęło...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Morszczaków :welcome:

Dzisiaj odebrałam swoje pierwsze morskie akwarium. Podobno przy takim litrażu rzuciłam się na głęboką wodę, ale od czegoś muszę zacząć. Może się czegoś nauczę i któregoś dnia nastąpi przeprowadzka na większe głębiny.

Dzień 1 - czyli, postawiłam szkło i planuję co dalej.

Na dniach pojawi się sól oraz skała.

Wrzucam kilka zdjęć świeżo złożonego zestawu Aquael Nano Reef 30. Otrzymało nazwę Dubina (chorwacki - głębina).

Życzcie mi powodzenia! :thumbup:

Pozdrawiam i kontynuuję studiowanie forum :coffee:

post-13425-0-58287800-1326224131_thumb.jpg

post-13425-0-38453200-1326224147_thumb.jpg

post-13425-0-26372700-1326224160_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Witaj :welcome:

czytaj, czytaj :book: a jak nie będziesz wiedziała to pytaj :yes

fajnie ustawione szkiełko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka pierwsza klasa, od razu widać rękę kobiety ;)

Powodzenia w zakładaniu baniaka.! I mam nadzieję, że nie znikniesz bez wieści tak jak inne koleżanki z nanokosteczkami :(


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że otoczka szkiełka robi furorę :D Oby tak samo akwarium podobało się po urządzeniu!

Raczej nie zniknę - strasznie fajna sprawa. Właściwie od urodzenia mam do czynienia z akwariami, dzięki tacie :D Były to akwaria słodkowodne, jednak obydwoje majstrujemy morskie (ile można oglądać słodkowodne ;) ). Moje jest z 10 razy mniejsze, ale radość jest taka sama!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dziesięć razy większa, ale o tym się przekonasz za czas jakiś :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy zakup - Reef Crystals 2kg :thumbsup:

Upatrzyłam też piękną skałę oraz miękasy.

post-13425-0-06979400-1326298061_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zapowiada sie ze zbiorniczek będzie extra,napewno będe śledził temat i zgłoszę sie na PW bo mam kilka pytań :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquael. No nieźle się zapowiada uważaj tylko na to firmowe oświetlenie :) Mam ten zestawik i mam do tego w sumie 4 świetlówki obecnie 2 są w reklamacji a i wcześniej jedną reklamowałem. Ostatnio spaliła się ta z elektroniką w załączniku :) Więc jaka cena taki produkt. Ja już tracę cierpliwość. Na szczęście z reklamacją jak na razie nie ma problemu.


-216L, Aqua Medic Ocean Light 150, 24W ATI Blue Plus T5, Eheim 1250, Marea 4400, Tunze NanoStream Set TNS05, Deltec AP 600, Mikser AM KS-1000, SP-1500, Lajon 111

-10L, 2x11W Lauci, Aquel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzcie mi powodzenia! :thumbup:

Powodzenia welcome.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquael. No nieźle się zapowiada uważaj tylko na to firmowe oświetlenie :) Mam ten zestawik i mam do tego w sumie 4 świetlówki obecnie 2 są w reklamacji a i wcześniej jedną reklamowałem. Ostatnio spaliła się ta z elektroniką w załączniku :) Więc jaka cena taki produkt. Ja już tracę cierpliwość. Na szczęście z reklamacją jak na razie nie ma problemu.

To chyba trzeba trafić na dobre swietlówki Ja mam 2x11 do roślinniaka i odpukać nawet sie trzymają,nie trać cierpliwości moze w końcu uda Ci sie trafić na takie świetlówki które sie nie spalą za szybko:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na 2 letniej gwarancji :)

Też mam 2 letnią gwarancję :) ale rozpatrzenie gwarancji u mnie w salonie firmowym to 2 tygodnie czekania. Na szczęście przy 4 sztukach mam czym zamieniać no ale np teraz 2szt w reklamacji więc jak coś padnie to chyba oczami będę świecić :)bo średnio dla zwierzaków taki okres na 1x11W :) No ale bądźmy dobrej myśli :) Powodzenia :)


-216L, Aqua Medic Ocean Light 150, 24W ATI Blue Plus T5, Eheim 1250, Marea 4400, Tunze NanoStream Set TNS05, Deltec AP 600, Mikser AM KS-1000, SP-1500, Lajon 111

-10L, 2x11W Lauci, Aquel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arko ja zawsze wysyłam pocztą bezpośrednio do producenta. Same moduły bez oprawek, bez paragonów, itp. Liczy się tylko data nadrukowana na module. Po 2 dniach kurier przywozi nowe moduły. Nigdy nie ma problemu z wymianą.


160L Natural

063L Nano reef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam zadzwonić dzień wcześniej do faceta, że przybywam po nowe i po sprawie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30l prowadzone przez kobietę...hmmm... zapewne będzie zacne.. POWODZENIA... :smoke:


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ulega wątpliwości... no chyba, że u Ciebie ulega :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Skała, woda, sól... itd.

wodę brałaś ze sklepu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I te pierwsze prace są najlepsze układanie kamieni w moim wypadku też korzeni:)

Wczoraj odpaliłem swoją 60 roślinniaka.

Powodzenia i pozdrawiam :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, robię tak jak doradził mi Pan z Aquarium Farm. Woda jest z filtra :)

Konsultowałam z tym Panem, to co wyczytałam na forum. Pytałam o różne opcje odpalania 30 litrów i zrobiłam tak jak mi polecił. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Ze skały wyszły 4 wieloszczety, ślimaczki, coś przeze mnie niezidentyfikowanego i rozgwiazda :D

Później opiszę jak robiłam i jakie są efekty :rambo:

Właśnie rozgwiazda znalazła piasek i bada teren. Na zdjęciu załapał się ślimolek.

post-13425-0-79674000-1326487159_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 3

Coś pięknego :D Skała pokryła się kolorem fioletowym, coś też wyrosło i ma się dobrze :thumbsup: nie wiem w sumie co to jest, ale wygląda fajnie, więc na razie zostawiam.

post-13425-0-04888600-1326654861_thumb.jpg

post-13425-0-62968700-1326654953_thumb.jpg

post-13425-0-11194200-1326654969_thumb.jpg

post-13425-0-49955700-1326654979_thumb.jpg

post-13425-0-82321000-1326654988_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego "ukwiałka" z czwartej fotki to szybciutko eksmituj, wygląda na majano :thumbdown:

Widać kobiecą rękę, oby tak dalej, jakość fotek także super, a to także nie łatwa sprawa :thumbsup:


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.