Skocz do zawartości
KIDULT

VATTENFALL - kto podlaczony i jaka opinia

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos jest podpięty pod vattenfall? z tego co pisza na stronie www tej firmy, to dla formy umowy typu: "rachunek on-line" koszt energi to ca 38 groszy brutto BEZ kosztow dystrybucji. dla porownania dla RWE to energia 0,2555 netto + dystrybucja 0,1295 netto czyli razem w sumie z VATEM 0,47 BRUTTO, co na przyklad dla akwarium takiego jak moje daje oszczednosci roczne w kwocie 959zł !!

wiec cos tu za ladnie to wyglada, prosze Was o weryfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wszyscy w Warszawie są podpięci pod tą firmę bo oni z tego co się orientuję mają wszystkie elektrociepłownie... Ale jeśli udało by się ominąć stoen czy innych dostawców którzy biorą tylko "za kabel" to była by super sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ta cena to prawdziwa? nie ma tam haczykow? place 38 groszy brutto za kwh i nie ma zadnej dodatkowej oplaty dystrybucji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w necie, gdzieś jest taki kalkulator, który pokazuje wszystkie opcje, mozliwosci, ceny dla danego terenu. W Krakowie tauron, teoretycznie mozna wybrac innego dostawcę, np zielona energia - ale taniej nie jest. Wydaje mi się, że jeszcze długo poczekamy na to, że bedziemy miec faktyczny wybór lepszej usługi... bo obecnie czuję się, że mam taki wybór: wstać z łóżka prawą lub lewą nogą :D

masz tutaj linki:kalkulator energii elektycznej


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec roku spotkałem się z artykułem że vattenfall wycofuje się z naszego rynku, ma go przejąć tauron, z tego co piali czekają na opinie antymonopolową i zgodę ministerstwa na transfer


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę Kigult że ciśnie cie troszkę te 2x 400 watowe hqi ?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos jest podpięty pod vattenfall? z tego co pisza na stronie www tej firmy, to dla formy umowy typu: "rachunek on-line" koszt energi to ca 38 groszy brutto BEZ kosztow dystrybucji. dla porownania dla RWE to energia 0,2555 netto + dystrybucja 0,1295 netto czyli razem w sumie z VATEM 0,47 BRUTTO, co na przyklad dla akwarium takiego jak moje daje oszczednosci roczne w kwocie 959zł !!

wiec cos tu za ladnie to wyglada, prosze Was o weryfikacje.

zeknij sobie tutaj http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/formularz_kalkulator_html.php

też mi się wydaje , że jest to zbyt kolorowe :)

widzę Kidult że ciśnie cie troszkę te 2x 400 watowe hqi ?

1500 zł rocznie za 2 lampy musi kłuć w portfel ;)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu na firmę wytargowałem dużo lepszą cenę w RWE niż stawka którą podajesz. Podstawa to kontaktować się z centralą firmy a nie z handlowcem. Ja za dystrybucję będę miał naliczony ryczałt 19 zł netto bez względu na ilość zużytego prądu.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena energi elektrycznej będzie rosnąc drastycznie zwłaszcza po wprowadzeniu pakietów klimatycznych- zwiększonych (opłat za emisję CO2). Wzrosną także ceny ogrzewania mieszkań - właściwie już powinny wzronąc -ale jeszcze jest zwolnienie z w/w opłat za ogrzewanie bloków mieszkaniowych. Żeby sprostać wyzwaniom nakładanym przez rząd potrzeba gigantycznych nakładów żeby takie uzyskać to firmy będą się konsolidować- łączyć. I całe to gderanie o różnych operatorach to jedna wielka ściema i świetny sposób na wyprowadzanie kasy z energetyki na bzdurne reklamy i psełdo umowy i nowe miejsca pracy dla córek i synów dyrektorów - Panowie. Jeżeli jest paru operatorów to czy Wy sądzicie że oni się nie dogadali co do stawek? Po prostu im klient dalej jest od elektrowni tym ma drożej (koszt przesyłu energii).

Czasami słuchając Naszych posłów do sejmu i UE zwłaszcza Buzka to sądzę że Chińczykom kojarzyliby się oni z Świętym Mikołajem przynoszącym w prezęcie Chińczykom, obywatelom Indi czy USA nowe miejsca pracy a Europejczykom RUZGE.

Kiedyś widziałem reportaż z jakiegoś miasta chińskiego i było tam pare ujęc z chińskiej ciepłowni- technika z lat 40-50 naszego wieku u nas zakład byłby zamknięty dawno przez URE i ochrone środowiska a tam pyka sobie.

Przepis na nowe miejsca pracy = tania energia + tania siła robocza


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście podać jaki jest u Was łączny koszt 1 kwh ? przesył plus stawka ?

Ciekaw jestem jak to się kształtuje na terenie kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

realny koszt z wszystkimi opłatami przesyłowymi to 0,69 zł za KWh.

więc koszt utrzymania 800W lampy która świeci średnio przez 10h dziennie zużyje w ciągu roku 2920 KWh x 0,69 zł = 2014 zł


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 zł rocznie za 2 lampy musi kłuć w portfel ;)

oj chyba wiecej :rofl:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się 1500 zł strzeliłem na oko :D


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... alternatywą oświetlenie są LED'y. Wystarczy wymienić całe oświetlenie w domu na żarówki LED'owe i koszty samego oświetlenia spadają i to sporo. Nie mówię już o lampie na akwarium :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu cię rozczaruję :)

mam u siebie w domu tylko ledy, a za światło i tak płacę powyżej 200 zł miesięcznie

To co zaoszczędzisz w długo terminowej perspektywie to dołożą ci na podwyżkach :D


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A drugą sprawą jest, że dobre żarówki Ledowe kosztują sporo. Tani chiński szmlec siada już po kilku miesiącach świecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za porządne ledy płaciłem w wakacje 80 zł za żarówkę.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam u siebie vatenfalla i u mnie (nie pamiętam dokładnie ile prąd ile przesył kosztuje) kWh łącznie wychodzi coś około 60 groszy...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moze byc za kolorowo. owszem 38 groszy za kWh pobieralby vattenfall, ale i tak jeszcze rwe za dystrybucje skosi 16 groszy, wiec w sumie to wyjdzie 54grosze.

czyli zostaje przy RWE, bo jednak taniej. a Vattenfall nigdzie nie pisze na stronie, ze trzeba doliczyc dystrybucje, tylko pisza "nie ma oplaty dytrybucyjnej" zapomnieli chyba dopisac "u nich"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Energie Panowie w tej chwili możecie kupować od każdego dystrybutora w Polsce koszt energii reguluje URE i tak naprawde różni się (może) kilkoma groszami różnice wynikają głównie z opłat stałych. Dodatkowo jest kilka grup przyłączeniowych i do tego różne taryfy, więc ciężko porównać np firme do indywidualnego odbiorcy. Jeszcze pytanko czy kożystacie z licznika en.el. I - no taryfowego czy II - u taryfowego. Przy II taryfowym liczniku można ustawić w pewnym zakresie czasu dobowego godziny w których kożystamy z drugiej (tańszej) taryfy. I tak np 1 kWh w taryfie G - 11 (czytaj zwykły śmiertelnik) kosztuje 60 gr brutto. Ale więcej i ściślejszych informacji można znaleźć tutaj:

http://www.tauron-pe.pl/dla-domu/Pages/default.aspx

Podkreślam koszt jednostkowy kW ma się nijak do kosztów stałych pomiędzy dystrybutorami...

Pozdrawiam

P.S. Podobno przejmujemy Vattenfal.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moze byc za kolorowo. owszem 38 groszy za kWh pobieralby vattenfall, ale i tak jeszcze rwe za dystrybucje skosi 16 groszy, wiec w sumie to wyjdzie 54grosze.

czyli zostaje przy RWE, bo jednak taniej. a Vattenfall nigdzie nie pisze na stronie, ze trzeba doliczyc dystrybucje, tylko pisza "nie ma oplaty dytrybucyjnej" zapomnieli chyba dopisac "u nich"

Cennik produktu Online Standard_E1_01.01.12-31.12.12_

"Rozliczenia z tytułu dystrybucji energii elektrycznej dokonywane będą

z OSD według cen, stawek opłat i zasad ich stosowania określonych

w Taryfie Operatora Systemu Dystrybucyjnego."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ponad dwa lata umowę z Vattenfalem

Płacę:

za 1 KW/h - 0,26 zł netto

+ do rachunku doliczają opłatę za cykl rozliczeniowy 2 miesięczny 6,80 zł + opłatę za cykl handlowy 6 zł

+ dodatkowo opłacam się RWE za przesył

Suma sumarum u mnie połączenie Vatenffala i RWE wychodzo ok 10/12 % taniej na rok

niż wcześniej umowa z samym RWE.


130/55/70 # 90/45/50 # 600l w obiegu # 2 * HQI 150, 2 * 54W T5 # EcoRunner 9000 # 2*Tunze 6105 # APF600 # reaktor AM KR1000 # komp sterujacy AM z dodatkami : ... :ryby+miękkie+lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegladam te linki od was koledzy i najtaniej wychodzi w warszawie

http://www.energetycznecentrum.pl/elektrina/zmiana-dostawcy/

ale juz zamknelem dzialalnosc a tam tylko dla firm jest :thumbdown:


zapomnialem na zlocie dac Monice zaswiadczenie o dyslekcji :D

sry za ortografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.