Skocz do zawartości
Mr.Q

Taki gadget znalazłem!

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, dokładnie. Dlatego muszą być inne stateczniki sterowane właśnie w ten sposòb. Świetlòwki zostają standardowe.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok co do świetlówek to wiadomo bo nasuneło mi się cosik dzisiaj montowalem coś podobnego w domu klienta pod sufitem zasada działania podobna ale sterowanie inne coprawda 230V


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz mi tomek czy te komputerki akwarystyczne potrafią sterować napięciem 230V może być przez przekaźnik chodzi tylko aby to było np co 10 minut impuls po 2-3 sek. i tak przez 1h?? ew. te programatory czasowe czy się spotkał ktokolwiek aby miały taką możliwość jak tak to podam wam w miarę tanie rozwiązanie :)


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić przekaźnik czsawy w ibisie w krakowie i podłączyć do włącznika czasowego.

Do czego chcesz to stosować?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem wyżej zakładałem dzisiaj system dimmable tylko nazwa mi umkneła mogę podać jutro sterowany 230v działało to tak:

przycisk dzwonkowy (reset) 1 impuls szybki zapala 1 impuls szybki gasi ale jak przytrzymasz dlużej to ściemnia lub rozjaśnia świetlówki a żeby śmieszniej było to to były t5 no i tak pomyślałem że jakby go odpowiednio zaprogramować to masz pełen cykl ściemniania + całkowite wyłączenie i odwronie a pytalem bo jak przytrzymasz okofło 20 sekund to masz pełne ściemnienie lub rozjaśnienie tak więc mając taki programator dzielisz to na kilka cykli i masz pełne ściemnianie lub rozjaśnianie :)

a najleprze jest to że możes to robić wszystkimi świetlówkami równoczesnie niekoniecznie jedną


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, tylko mając ten ściemniacz z allegro i statecznik sterowalny nic nie musisz kombinować i bo masz wszystko gotowe.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu pojechalem? Byl kiedys poruszany temat cyrkulacji dziennej i nocnej

no tak, ale do tego można zamontować moduł miekkiego startu i jakieś zegary czasowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. miałem tu bardziej na myśli porównanie cen ten statecznik dimmable firmy EMC wiadomo w jakiej to cenie jest??


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomp na 230v nie da sie sterować,co najwyzej wlącz/wylącz.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roczek - Nie,nie wiem. W zasadzie wolę ledy :thumbsup: więc te rozwiązania są mi obojętne.

@Pawell - zmienne falowanie uzyskuje się w inny sposòb i to pompami na 12i 24v. Natomiast kilka modeli na 220 daje radę ale tylko na zasadzie włącz/wyłącz. Poczytaj trochę


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawell - zmienne falowanie uzyskuje się w inny sposòb i to pompami na 12i 24v. Natomiast kilka modeli na 220 daje radę ale tylko na zasadzie włącz/wyłącz. Poczytaj trochę

możliwe, nie sprawdzałem, a faktycznie pompy w akwarystyce są nietypowe

wiec nawet to ustrojstwo co kolega znalazł na allego się przy pompach też nie sprawdzi :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.