Skocz do zawartości
Xgm

Moja mala kostka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcialem przedstawic Wam moja kostke. Przygode z akwarystyka morska zaczalem jakis rok temu. Od tego czasu kostka jest moim 4 baniakiem (pozostale 3 sa zlikwidowane).

Kostka o wymiarach 60x60x45

DIY Sump o pojemnosci ok 35l (wody jest tam jakies 20l)

Oswietlenie: 4x24W T5 (swietlowki ATI, 2x Blue Plus, Purpule Plus i Aquablue Special)

Cyrkulacja: Koralia nano 425, Koralia 750 oraz Aqueon 500, w sumpie umieszczona jest pompa Maxi-Jet 1800

Odpieniacz: (jeszcze z mniejszego baniaka) Mini Protein Skimmer 115

Zdjecie ogolne (slaba jakosc - robione telefonem).

IMG_1348.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Fajna kostka! Kiedy przyklejanie szczepek ? :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no stary kostka o fajnych wymiarach ale już 4 baniak dla czego takie zmiany? a i oświetlenie nie za słabe?


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalna faktura górnej skałki.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani szczepki planuje umiescic na skale za jakies 2 tygodnie. Szukam jakiegos ukwialu, wiec gdy go kupie dam szanse zeby sobie znalazl odpowiednie miejsce i wtedy szczepki beda na skale.

skoti79 dlaczego 4 baniak. Poprzeprowadzce zlikwidowalem 200l i w jego miesce postawilem pico kostke z zoa, ale ze robilo sie za ciasno kupilem na promocji wiekszy baniak (ok 75l). W baniaku tym wyladowal Potter's Angel i wtedy myslalem nad zmiana baniaka na wiekszy. W koncu trafilem na okazje - ktos sprzedawla kostke to ja kupilem. Co do swiatla dla zoa i miekkich wystarczy. Jak bedzie malo to poszukam HQI 150W + T5 2x24W

godeusz Ten kawalek skaly tez mi sie podoba. Odkupilem go od osoby ktora nie miala miejsca gdzie go dac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna ta skałka ale chyba będzie ciężko coś do niej podczepić. Widzę,że już szczepki czekają grzecznie w kolejce do ulokowania. pozdrawiam :welcome:


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniak, aquascaping, ale czemu taki film powierzchni wody sie zrobil?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasyl co do tej skalki to znajda sie na niej tylko SPS.

Grzegorz Dyzma film z powierzchni wody udalo mi sie zlikwidowac poprzez wyrwanie kilku zabkow w plastikowej koncowce ktora mam zalozona na gorze (zeby slimaki, krabi itp sie tam nie dostaly).

Co do zmian ktore nastapily to wywalilem moj DIY Sump - w jego miejsce pojawil sie CPR CY194 o pojemnosci 2x wiekszej niz moj sump. Wbudowanego odpieniacza nie uzywam z powodu braku pompy (jest juz zamowiona) - dalej ciagne na malutkim odpieniaczu przeznaczonego do max 100l.

Zmiana ta spowodowala iz w obiegu znajduje sie obecnie wg mnie ok 180l wody.

Przybylo rowniez kilka korali:

Pomaranczowa Ricordea Florida

Nuclear Green zoa (paly)

Rozowa i niebieska Pocillopora

oraz jeszcze jeden SPS (ciezko mi go zidentyfikowac) Millepora lub Prostrata.

sps.jpg

Nie wiem w jaki sposob ale PO4 zeszlo nizej (wczesniej mialem na poziomie ok 0.2 mierzone Hanka tak samo jak KH).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka nadal sie trzyma. Nastepuje male zmiany.

Do sumpa dalem makroglony Chaetomorpha, kupilem szczepke Euphylii oraz homara Purple Reef Lobster (Enoplometopus occidentalis).

Wczroaj na wieczna rafe odszedl moj mandaryn :angry: - mialem go przez ponad 6 miesiecy.

Hammer / Anchor Coral (Euphyllia ancora)

hammer.jpg

Yellow Tang - Hawaii (Zebrasoma flavescens)

yellow_tang.jpg

Zoanthus sp (prosilbym o jego identyfikacje)

zoa-1.jpg

Green Ricordea Mushroom (Caribbean) - (Ricordea florida)

green_ricordea.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rpionka jak baniak na dzień dzisiejszy wrzuć małą aktualizację

no aktualizacje się pojawiły

SUPER :thumbsup:


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze czas na mala aktualizacje.

W kostce do tej pory mialem 3 pompy cyrkulacyjne - wszystkie 3 zastapila 1 VorTech MP10 (naprawde swietna pompa).

Stara skala zostala zastapiona nowa - przez co zmienil sie aquascaping - teraz bardzo mi sie podoba (zdjecie calosci dam pozniej).

Mialem problem z PO4 (bylo na poziomie 0.52, obecnie juz jest lepiej po zastosowanian PhosGuard firmy Sachem).

Przybyl nowy mieszkaniec Pakistan Butterflyfish (Chaetodon collare). Motylka wpuscilem do baniaka jakies 30min po wylaczeniu swiatla. Ryba byla przeganiana caly czas ale do baniaka wlozylem siatke do lapania ryb i troche sie uspokoilo. Rano jeszcze przez chwile byly gonitwy, ale teraz cale towarzystwo przebywa razem jak by sie znalo kilka lat :)

Kilka fotek

rybcie.jpg

Maxima Clam (Tridacna maxima) - wielkosc ok 3 cm.

maxima.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Troche slonej wody uplynelo w mojej kostce :)

Przybylo kilka zmian, baniaczek przetrwal (prawie) 64h bez pradu. Przez brak pradu prawie stracilem moje 4 szczepki SPS-ow (obecnie 3 z nich zaczynaja odzywac, co do 4 to raczej nic z tego nie bedzie).

Pod obecny obieg podlaczylem akwarium ze szczepkami (obecnie w obiegu jest ok 275l wody).

Akwarium ze szczepkami oswietlam T5 4x24W (wczesniej swiecilo nad kostka), kosta obecnie oswietlana jest LEDami - Aqua Illumianation Sol Blue (8x white, 8x blue, 8x royal blue).

Obsada, hmmm... troche sie zmienilo.

1x Cleaner Wrasse

1x Royal Gramma

1x Firefish (ostatno jej wogole nie widze)

2x A. Ocellaris

3x Green Chromis

1x Amblyeleotris Randalli + pistol shrimp

1x Cleaner shrimp

1x Peppermint shrimp

Edytowane przez rpionka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.