Skocz do zawartości
Sting

Bakterie na dzień dobry :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jakie polecacie bakterie na sam początek dojrzewania zbiornika ?

Myślałem o "Nutrafin Cycle" ale przed chwilą przeczytałem temat że to ściema, bakterie dla słodkowodnych itd... więc teraz już nie wiem czym to można zastąpić ?! :)

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microbe-Lift Special Blend lub Prodibio Biodigest.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec na poczatek polecam

Microbe Lift - Spezial Blend oraz Microbe Lift - Nite Out II


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprócz bakterii warto pomysleć o wodzie z podmianek na dzien dobry.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Prodibio Biodigest, można kupować na ampułki.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy: "Microbe Lift - Spezial Blend" i "Microbe Lift - Nite Out II" stosuje się razem czy oddzielnie ?

Wydaje mi się, że raczej używając "Microbe Lift - Nite Out II" nie ma sensu używać drugiego preparatu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie je sie stosuje razem spezial blend jest na zbicie PO4 a nite out na NO3 przy pomocy bakterii

one najbardziej zdaja egzamin podczas kombinacji lecz zalecane jest podawac je na zmiane w cyklach


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Prodibio Biodigest

2. Microbe Lift Specjal Blend

3. JBL Denitrol

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodaje NTLabs Marine Live Filter Bacteria oraz Waterlife Bio-Mature Filtration bacteria food.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie doczytałem i zakupiłem nutrafin cycle :wallbash:. To teraz mam pytanie czy mogę zostać przy tych bakteriach czy lepiej przejśc na w/w

pozdrawiam


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze mozesz, ale sa lepsze produkty... a jak nie otworzyles jeszcze butelki to idz i wymien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie je sie stosuje razem spezial blend jest na zbicie PO4

czy aby na pewno ? To raczej jest na zbicie wlasnie no3:

"lowers ammonia levels and biologically reduces nitrates"

a nite out na NO3 przy pomocy bakterii

a nite out raczej na no2 i amoniak.

reduces nitrites (nie nitrates).

ps. swoja droga ale special blend wali taka gnojowka ;P pierwszy raz po otwarciu jak mi buchnal ten smrod to myslalem ze pawia puszcze ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR tak w opisie pisze masz racje lecz zrob po 5 dniach testy to wlasnie zauwazysz jak leca w dol po4 przy blendzie a no3 przy nite out czyli cos w tym jest dlatego tak napisalem a stosuje to juz kupe czasu


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko blenda. PO4 nie wykrywalne ale zobaczymy czy mi no3 nie ruszy ;k


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Prodibio Biodigest to zauważcie, że są to bakterie heterotroficzne - pomagające głównie w rozkładzie martwej materii organicznej.

Na start baniaka wypadałoby w pierwszej kolejności dodawać bakterue nitryfikacyjne - pomagające w "zamknięciu" cyklu azotowego. Te bakterie namnażąją się wolniej od heterotroficznych, więc nie ma sensu w pierwszej kolejności wspomagać te pierwsze.

Choć moim osobistym zdaniem bakterie same skolonizują zbiornik w odpowiednich proporcjach, jeśli tylko uzbroimy się w cierpliwość, bez magicznych preparatów.


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o "Nutrafin Cycle" ale przed chwilą przeczytałem temat że to ściema, bakterie dla słodkowodnych itd... więc teraz już nie wiem czym to można zastąpić ?! :)

Gdzie to przeczytałeś? podeślij linka, też chetnie poczytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie napewno przyspieszają proces dojrzewania zbiornika, przy dobrych bkteriach po 3 tygodniach mozna wprowadzac zierzaki :D Używam Special Blenda i Nite Outa II testowalem również prodibio, także dobry produkt aczkolwiek trzymam się Microbe-Liftu :) uwaga co do reef bustera z prodibio :p przedawkowalem i zaczeły się cuda dziać z glonami XD naszczęście zapobiegłem już inwazji :)


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.