Skocz do zawartości
Kośmid

Dendrochirus zebra

Rekomendowane odpowiedzi

Eloszka.

Pod wpływem impulsu dokonałem nieprzemyślanego zakupu dzisiaj.

Kupiłem sobie małą skrzydlice Dendrochirus Zebra. Ma gdzieś 6cm.

Narazie jest w sumpie, stoi sobie między skałkami.

Jakieś wskazówki ? Co z jedzeniem ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba coś wyszukiwarka nie trybi bo wpisywałem dendrochirus i nic nie wyszło mi- zdziwiłem się.

Wychodzi na to, że problemów nie powinno byc ale pare gupików przydałoby się :)

Troche głęboki oddech ma moja Zebra w tym sumpie. Brzęczyk dodatkowo podłączyłem.

axela1- będę pamietał o Tobie jak coś.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta skrzydlica to d*pa nie drapieżnik. Patrzył na gupika przez szybe, nawet przypuścił atak przez szkło a jak wrzuciłem mu tego gupika to olał go. Od soboty nie jadł.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pacyfistka Ci się trafiła.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mały osobnik predzej sie na krewetkę bałtycką rzuci niż na gupika,podawaj jej żywe krewetki a z czasem przejdzie na mrożonego kryla ,taki drapieżnik może nawet 2 tygodnie nie jeść i będzie stała w jednym miejscu oszczędzając energię ale jak strawi zawartość żołądka to wtedy zobaczysz co potrafi ,jedyny plus jaki mają skrzydlice to piękno nietypowego wyglądu

inna


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki bałtyckie ? Skąd ja je wezme ? Mogą byc zwykłe Amani czy coś w ten deseń ?

Mam dla niej trzy małe gupiki Endlera. Według mnie spokojnie zmieści w pysk.

D. Zebra raz stoi w miejscu a raz pływa, teraz takim błagalnym wzrokiem patrzy na mnie.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choooopaki. Od tygodnia moja Dendro-Z nie je. Zaczynam się martwic. Widuje ją ciagle w innych miejscach ale nie pływa w otwartej toni.

Myślicie, że może pod nos podstawic jej trupa żyworódki jakiejś ?

Szybka eutanazja w lodówce i w szczypcach podaj jej martwą rybke ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją uczyłem jeść molinezje> Robisz to tak: trzeba mol przyzwyczaić do wody słonej, wpuścić do baniaka a jak nasz forfiter zgłodnieje to czasami w tajemniczy sposób znikają ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed Dendro-Z próbowałem przyzwyczaic molinezje, prąd wody miotał nią jak szatan i w konsekwencji przyssała się do pompki Tunze.

Forfiter ma jeśc bo sprawia smutek domownikom.

Chyba uśpie jakąś małą żyworódke jutro i podam jej pod pyszczek.

Szczypce troche za duże mam do tego... jakiś zaostrzony patyk przydałby się.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy karmieniu skrzydlic na początku nauki wyłączałem cyrkulację. A nauczonej D. Zebra podawałem krewetki na wykałaczce do szaszłyków...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytaj w sklepach zoologicznych o krewetki,w takim mieście jak twoje są na pewno,pakowane w woreczkach po 10 szt.ich dostawcy rozwożą po całym kraju,jak się nauczy jeść rybki to może być strata jak urośnie,zależy jaką masz obsade w akwa,skrzydlice nie lubią dużego ruchu wody


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem właśnie, że troche miota moją skrzydlicą. Mam Tunze 6045 + powerheada 1000 l/h ale miejsc sporo ze słabszym prądem.

Dzisiaj zleciłem kupno P. elegans jakby był na giełdzie ale coś nie wierze w sukces :wallbash:


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie ją przez szybę drażniłeś tym gupikiem może po uderzeniu w szybę pyskiem się zraziła i nie chce go ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.