Skocz do zawartości
qba25

Mój nowy kawałek rafy :)

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawialem sie nad wklejeniem wzdluznych wzmocnien ale moim zdaniem ta listwa wystarczy :) jeszcze jutro zadzwonie w jedno miejsce i sie upewnie czy moze zostac czy je wkleic :)

Właśnie,zwróciłem uwagę,że ich nie masz i pierwszy raz widzę by poprzeczka była naklejona na krawędzie zbiornika,czy to coś by trzymało ?

O Siporax pytam bo mnie zainteresował,jakie ma zadanie w słonej wodzie ? Wiem,że wspomożenie filtracji biologicznej,ale to nie to samo co biobale ?

Ant,dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siporax jest o wiele bardziej porowaty niz biobale, o wiele lepiej zasiedla sie bkteriami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siporax ma budowa podobną do pumeksu,ja osobiście zastanawiam sie czy nie wolał bym zastosować w jego miejsce żwiru koralowego tylko w frakcji 25-50mm.

Ale co kraj to obyczaj:)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wskazane będzie w nowym sumpie zrobić odpowiednią komorę i dobry przepływ przez nią.Ile planujesz go dać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Siporax ma budowa podobną do pumeksu,ja osobiście zastanawiam sie czy nie wolał bym zastosować w jego miejsce żwiru koralowego tylko w frakcji 25-50mm.

Ale co kraj to obyczaj:)

bo cena :whistle: drogi ale warto

żwir to na DSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem o okolo 30L zeby cala komore zajal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siporax ma budowa podobną do pumeksu,ja osobiście zastanawiam sie czy nie wolał bym zastosować w jego miejsce żwiru koralowego tylko w frakcji 25-50mm.

Ale co kraj to obyczaj:)

W malawi mam całą filtrację opartą o około 20 litrów takiego żwiru w sumpie bocznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I działa jak sądze.:)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Daniel cena ceną a marketning marketingiem:)

Ja nigdy nie wierzyłem w to że jak cos jest drogie to jest zarazem najlepsze.Porowaty i owszem jest bardzo ale taki żwir jak by nie było niegdyś kawałek żywego korala ma także niesamowicie porowatą budowę.

W tym rozmiarze żwir to raczej nie na DSB a jedynie jaka jedna z warstw e filtracji Plenum:)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przyszlym miesiacu jak dobrze pojdzie bede mial 50L w bardzo dobrej cenie , moze nawet 50% tego co napisales Marku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubuś :clap: :clap: Super!

.......ale i masz chłopie jaja :) Ja bym się bał bez wzdłużnych, wiem że to tylko 130cm, ale.... :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tez zrobie offtop; Qba baniak miażdży pyte :unworthy:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz, ja nie neguję :unworthy: Tylko ja ogólnie sraczka jestem i JA bym się pocił :thumbup::whistle:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny masz odpieniacz :D

Trzymam kciuki za udany start.

Wzmocnienia podłużne wklej. Nawet nie chodzi o wzmocnienie akwarium (choć to też), ale o wodę która będzie Ci ściekać po krawędzi przy każdym włożeniu ręki do akwarium, czy szybszym ruchu czyścikiem magnetycznym. Dochodzą jeszcze wyskakujące ryby, jest kilka gatunków, które z takiej okazji mogą skorzystać, chyba że planujesz na górę koronę.

Powodzenia :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie smieje :thumbsup: :thumbsup: ze jak baniak walnie to u Cebuli w "Uwadze" bede bo mieszkam na 4 pietrze i sasiedzi mnie zlinczuja :rofl: :rofl:

pienidlo bedzie robilo robote :thumbsup: :thumbsup: , i powiem ci Michał ze jak kiedys neta przegladalem to widzialem te Ati na 3 psk'ach....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. piętro, ostatnio tak ot przylazł po coś sąsiad, taki z typu upierdliwych. Ten wzrok w oczach, ale spytał tylko czy strop wytrzyma :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie brakujace elementy juz dojechaly , wiec na wieczor baniak powinien byc gotowy do zalania :thumbsup:

wieczorkiem bedzie jakus up ze zdjeciami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam......ale ten siporax umieszczony w kominie lub sumpie( całkowicie zalany) będzie w teorii działał jak żywa skała lub ceramika. Założyć należy, że tak w kominie jak i w sumpie nie dopuścimy do osadzania się detrytusu. Zasadniczo wydaje się więc, że większa masa i porowatość tego materiału w porównaniu do biobali może dać również grunt do osadzenia się również bakterii nitryfikacyjnych w jego wnętrzu co w konsekwencji przyczyniłoby się do powstania swoistego filtra azotanowego bez konieczności całkowitego odcięcia materiału od światła. Nie wiem.....jeśli się mylę to może ktoś mnie wyprostuje, ale jedynie co mi przychodzi do głowy, to fakt, że materiał ten jest wyprodukowany w odpowiednio dobranej "objętości". Grubość ścianek, porowatość oraz "luźna" forma materiału umożliwiają optymalną cyrkulację wody i zamykają cykl azotowy.

Przepraszam za te wypociny przy twoim projekcie, który się fajnie zapowiada, ale z tą ceramiką to ciekawy wątek poruszyłeś.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co wam chodzi z tym siporaxem poczytajcie ludziska trochę o nim ,o tym kto stosuje,gdzie stosuje ,i jakie zbiorniki na nim są oparte ,qba25 :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

event plusik dla ciebie :thumbsup:

jeszcze trochu cie ponudze i baniaczek bedzie wypas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trzymać ;) - kurcze udanego startu :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.