Skocz do zawartości
Jałoś

wodorotlenek wapnia

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie próbuję nabyć Ca(OH)2 i jest problem...nikt nie chce sprzedać osobie prywatnej :D Czy komuś udało sie to jakoś zdobyć?

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.colisa.pl

wpisać w szukaj Kalkwasser


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.korale.pl


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem ReefKalk firmy Aquarium Systems. Około 50zł za 0.5kg. Nie trzeba szukać łachy w POCH ;-)


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas wchodzę i kupuję. Nikt mnie nie pyta do jakich celów, W Cz-wie są dwie hurtownie i nikt łaski nie robi.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany Boskie, Jałoś co wy tam w tym Gdańsku macie? stan wyjątkowy? Ja kupiłem CaOH2 w ten sposób: miejsce akcji sklep z odczynnikami chemicznymi i szkłem laboratoryjnm, dzień dobry, czy jest wodorotlenek wapnia? tak jest, ale tylko droższy czda za 42zł 0,5 kg... to świetnie taki właśnie potrzebuję, proszę pół kilo. Dziękuje dowidzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie to by?o tak: 3 hurtownie, nie...a Pan jest osob? prywatn? to my nie sprzedajemy...wie Pan ustawa o obrocie materia?ami niebezpiecznymi...nie...no...ale jak by Pan mia? firm? to co innego...

Teraz Pani w POCH'u Bydgoszcz, bo to niby oddzia? odpowiedzialny za Gda?sk...nie my tylko handlujemy z firmami...Pan zadzwoni do przedstawicieli w Gda?sku...i wracam do tych 3 hurtowni....

Ale teraz inne spostrze?enie: POCH chce 42pln/0,5kg, w colisie maj? co? takiego:BIO REEF Instant CALCIUM Dodatek wapniowy, masa 500 g, opis: "Naturalne zwi?zki organiczne wapnia idealnie rozpuszczalne w wodzie morskiej, ?atwo przyswajalne przez ?rodowisko mini rafy koralowej." i to to kosztuje dok?adnie 36,29pln/0,5 kg. Co wy na to? U?ywa kto? czego? takiego?

Pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jałoś, moja propozycja, podaruj sobie hurtownie idź do sklepu detalicznego. Tu masz listę w Gdańsku: www.pkt.pl wybierasz branże i literkę "c" a potem Chemiczne surowce i odczynniki i jest troche detalistów może oni nie będą robić ci problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie bardzo rozumiem ten problem.

Wszedlem do hurtowni POCH w Warszawie, zapytalem o wodorotlenek, "panienka z okienka" zapytala mnie jaki chce - na co ja zrobilem wielkie oczy /jak to jaki?/ - chodzilo o klase czystosci,

wzialem najlepszy, uslyszalem cene, wyjalem pieniazki, dostalem fakturke i z ta fakturka pietro nizej do magazynu po towar.

Ot i cala filozofia.

Acha, kupilem pol kilo.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku niestety POCH zamknął oddział, teraz najbliższy jest w Bydgoszczy ale jak działał to pani (oddział składał się z jednego biurka w pokoju i magazynu w garażu) konsekwentnie odmawiała sprzedaży osobom "z ulicy", trzeba było mieć zarejestrowaną firmę.

Proponuję spróbować w CHEMAGU

http://www.chemag.com.pl/odczynniki.html

Jeszcze tam nie kupowałem ale może u nich nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji to polecacie kupić np w POCH czy np bawić sie w firmowe Kent lub inne? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemag sprawdzałem :( jedna z 3 hurtowni...

A właśnie co z tymi firomwymi? już wspomniny przeze mnie BIO REEF Instant CALCIUM Dodatek wapniowy

Pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio namierzy?em Tropic Marin Calcium w cenie jak ten POCH'owy. Tylko tam jest napisane, ?e stosowany zgodnie z instrukcj? nie podnoci pH? A chyba taki kalkwasser to te?, ?eby podnie?? pH?

Help z tym wapnem...

Pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puk puk...nikt nie używa Tropic marin Calcium??? nikt nic nie powie...bo muszę cos kupić i nie wiem czy to warto czy nie...cena jest dobra (ok40pln/0.5kg)

help i pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.