Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam,czy ktos moglby mi pomoc w okresleniu ilosci wody RO -potrzebuje rozpuscic 100gram SIARCZANU POTASU[K2SO4],jesli nie tutaj prosilbym o pomocne info na priv,pozdrawiam :welcome:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

wg mojej tablicy rozpuszczalności w 100 g H2O w temperaturze 20 C rozpuści się max 11 g siarczanu potasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej już KCl zamiast tego siarczanu...

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DiTus - na jakiej pdstawie proponujesz KCl? Przeciez Grzesiek wyraznie wielkimi literami napisal ze chodzi mu o K2SO4.

"- dzien dobry - jest brukselka?

- jest ale proponuje panu gwozdzie zamiast brukselki." :harhar:

Grzesiek - napisz wiecej. Musisz otrzymac konkretne stezenie ? Molowe czy procentowe? 100g K2SO4 rozpusci sie w kazdej ilosci H2O powyzej 1,1 litra.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki wiec tak,dziwnie to zabrzmi ale sam nie mam pojecia czy molowe czy procentowe -poprostu mam taka ilosc -a do czego mi potrzebne-coz przyznam sie szczerze chce to dozowac do akwa z mysla o nasyceniu kolorow spesow-tutaj potas poprawia kolor czerwony oraz rozowy,zielony pomaga w nasyceniu zieleni,sam jodek potasu znow wyciaga niebieski i filoet,chce sam sprubowac ostroznie dozowac te trzy pierwiastki-markowe produkty sa dla mnie za drogie,mam nadzieje iz mnie za to nie zlinczujecie :geek: , :welcome:

p.s.co do np zelaza-znacznie pomaga glonom w refugium-azotany i fosforany to nie wszystko-to znacznie poprawia wyciaganie z wody wyzej wpomnianych zwiazkow-sporo ostatnio czytam w necie na temat filtracji glonowej-tak troche odbiegajac od tematu,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze iz slabe zainteresowanie tematem :crybaby: ,chlopaki a czy ktorys z was dozuje cos dla poprawienia kolorkow korali w podobny sposob czy tylko i WYLACZNIE polegajac na firmowych produktach?,wielu z was ma naprawde bajeczne cukierkowe kolorki sps-od spogladania na niektore fotki nie moge w nocy spac hahhhahah,pozdrawiam :welcome:

p.s.@tester czy orientujesz sie ile ml takiego roztworu lac do akwa 96L+45sump ,bylbym wdzieczny za wszelkie sugestie :welcome:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze musisz wiedzieć ile masz potasu w akwarium,bo możesz przedobrzyć . Potas powinien być dodawany jak najbardziej tyle że powiedz ile masz a ja ci powiem ile go dozować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektore moga byc poprawiane w PICASA :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pomoce.akwahobby.com/kalk_chem_K2SO4.php powinno pomóc.

Czyli w twoim przypadku na 140l wody w obiegu bo zrobieniu 500ml roztworu ze 100g K2SO4 po podaniu 1ml tego roztworu poziom K w akwa podniesie się o 0.641mg/l

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Morswin,@Lipa ,dzieki serdeczne za pomoc,pozdrawiam :welcome:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.