Skocz do zawartości
Kraszan

Poddaję się ocenie

Rekomendowane odpowiedzi

Ufff... wreszcie usiadłem i mogę popatrzeć w tą niebieskawą wodę ;-) W sumie od strony technicznej wszystko gotowe...

Dlatego chciałbym się poddać Waszej krytyce.

Co zmienić, co dodać, co odjąć - jednym słowem zdaję się na Waszą ocenę. To w końcu ja jestem zielony, a Wy starzy wyjadacze.

Zanim sypniecie gromami, weźcie proszę pod uwagę że akwarium ma dopiero 24 godziny i nie ma w nim żywej skały - jedynie kilka kg tuffu.

http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=36

Z góry dziękuję za opinie.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznac, ze wyszlo Ci to bardzo ladnie i schludnie. Wlasciwie wszystko co mozna bylo zakryc jest zakryte. Dolozysz te 12kg skaly to bedzie super :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie piasek wrzucony za wcześnie

ja do siebie żwirek dałem po dojrzewaniu zbiornika, żeby go glony nie zarosły

a reszta jak narazie bardzo fajnie :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za opinie.

Przyznam - myślałem, że wytkniecie to i tamto, a tu aż całkiem całkiem mnie połechtało... :-)

A co do tufu - no cóż.. wiadomo, że to półśrodek, ale mam nadzieję, że jak się go zakryje żywą skałą to jeszcze będą z niego ludzie ;-)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja tam widze na tej ostatniej focie Malawi? wszystko było by fajnie , ale jabym wywalił ten tuw a zamiast grysu wsadził żywy piasek ,taki http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=CARX4S1165


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiu przeczytaj uważnie właśnie taki piach ma


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta sterylność akwa, niestety juz niedługo pokryją te piękne tło glony:(, nie tylko nitki, nawet te wapienne to nie to co piękne niebieskie tło...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ladny , ladny , ladny ale ja to szczery jestem :] z tymi kamieniami to spadaj do baniaka z pyszczakami ;) to nie do morskiego skala .

Po zatym baniaczek fajny :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie estetyka pierwsza klasa , tylko ten wapień drążony ( jak dobrze widze ) niestety nie ma żadnych funkcji filtracyjnych i nie ma go jak ożywić , chyba ze zewnętrznie tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to nie tuf, tylko wapień drążony. Oczywiście po pewnym czasie porosną do fioletowe glony, ale zdolności filtracyjnej,jak zywa skała czy ożywiony tuf.On nie ma mikrokanalików i porów mieć nie będzie nigdy i to musisz brać pod uwagę.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram TMK ja miałem martwy piach ale ożył, widzę w nim krewetko-krylopodobne stworzenia z wasami ale tylko w nocy w dzień chowają się w skałkach, a ja mam pytanie: co kupić z koralowców jao pierwsze życie? mam 200zł do wydania jutro :) myślałem o xeni oraz galaxei, acry w reefshopie są po 100zł ale na razie mam za młody baniak :(


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraszan na początek chętnie cię pochwalę, bo widać że przyłożyłeś się do robutek ręcznych i wszystko wyszło bardzo schludnie i estetycznie, ale nie podoba mi się że w kilka godzin po zalaniu akwarium wrzuciłeś do akwa żywy piasek. Śmiem twierdzić, że spowodowałeś, że spora część mikroflory bakteryjnej, robaków i innych po prostu tego nie przeżyła.

Ach, nie wiem, czy z czasem nie wygnie ci się od naporu wody ten panel wykonany z pcv (chyba że czymś tam jeszcze jest usztywniony oprócz przegród komór, czego nie zauważyłem)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alex podobnie tez dzieje sie gdy wkladamy zywa skale takze w sumie zrobil ok , ale mozna bylo na dwa razy bylo by pewnie tak jak piszesz z tymi bakteriami ..czyli lepiej .

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście - z piaskiem chyba się trochę pośpieszyłem... Kierowałem się wskazówkami Witka z Aquariusa, który stawiał na "magiczność" tego piasku. Podobno jest on tak magiczny, że ma wszystko co potrzeba do natychmiastowego odpalenia akwa - żywe kultury bakterii, wszystkie pierwiastki itd, do tego stopnia, że po 24h od włożenia piachu można wprowadzać ryby. Ja i tak odczekam kilka/naście tygodni zanim wprowadzę jakieś życie. Jako ciekawostkę podam, że (tfu) z ciekawści spróbowałem wody, w której pływał piasek i była ona słodka. Dlatego po włożeniu piachu do akwa wlałem jeszcze ok. 20 litrów słodkiej wody po osmozie i zacząłem powoli zasalać. No rzeczywiście byc może schrzaniłem sprawę, ale zawsze to jakieś doświadczenie... Opiszę później, czy rzeczywiście piach "padł" czy przeżył...

A co do sztywności panela... Stosunek naprężeń liczony z dwóch stron wynosi 1-> | <-3 Mam nadzieję, że silikon to wytrzyma, zwłaszcza, że w odstępach 18, 12, 12, 18 sa punkty wsparcia. Oczywiście nie obyło się bez przygód... Chcąc sprtawdzić, czy panel jest szczelny nalałem (tylko) do niego wody... Chwilkę wytrzymało i czekało mnie ponowne wklejanie panela. ;-)

Dziś wieczorem minie 48 h więc pewnie będzie można już ocenić czy piasek żyje (powinny się zrobić w nim jakieś bąbelki).

Dziękuję za cenne uwagi.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wszytsko wyglada:) Mi się podoba. Tylko ten wapień drążony, wraz z dokładaniem żywej skały, zamiast okładac go, bym go wyjmował (zamieniał żywą skałą).

Druga sprawa, w panelu masz Karaszan biobale, ale widzę, że są w całości zalane wodą. W takich warunkach iach przydatność do filtracji biologicznej drastycznie spada. To jest medium do fitracji zraszanej, a nie zalanej:) Wywalił bym te wszystkie biobale (albo pokusił się o zrobienie zraszanego filtr w tych komorach, co moze być jednak trudne po zalaniu zbiornika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biokulki do klopa IMO , kamienie tez a w ich miejsce porzadna zywa skala i bedzie akwarium inaczej cienko to widze . W tej chwili na dzien dzisiejszy filtracji tam nie ma kompletnie zadnej .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla kolegi Witka, ale to co Ci powiedział, to po prostu nieprawda... Juz znamy takiego jednego, co zachwalał magiczny piasek i stawiał ziornik w 3 dni, miał prowadzić dziennik dojrzewania zbiornika i po 2 tygodniach temat się urwał - zbiornik przeżył katastrofę.

Owszem, piaske zawiera bakterie w stanie przetrwalnikowym, ale zanim dojdzie do ich ponownego namnożenia i ustabilizowania zbiornika - minie dobrych parę tygodni. Wprowadzenie zaś ryb do takiego zbiornika po 24h najpewniej skończyłoby się:

a) drastycznym pogorszeniem parametrów wody ze względu na brak dojrzałego filtra bio

:( zestresowaniem ryb a co za tym idzie zwiększeniem podatności na infekcje bakteryjne i pasożytnicze

c) rozpocząciem ogniska chorobowego u osobników najsłabszych/najbardziej podatnych

d) rozprzestrzenianiem się choroby na pozostałe ryby - dalej pozostanie już tylko leczenie

Oczywiście - przedstawioney przez emnie schemat nie jets "obowiązkowy" - nie musi wydarzyć się na pewno, ale NA PEWNO nie rozsądne jest wkładanie jakichkolwiek ryb do takiego zbiornika przez okres kilku tygodni

Pomijam kwestię glonów..

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex

Miałeś nosa - trochę się wygnie/już wygieło :-). Na szczęście/nieszczęście zawiodła mnie dokładność (walnąłem się o 3mm przy docinaniu dwóch przegród) i akurat wkleiłem je po środku. Dlatego panel i tak już jest minialnie "wklęśnięty", ale pomaga to w utrzymaniu jego wytrzymałości na krańcach a do tego (efekt niezamierzony) dodaje troszkę głębi... :-)

Posunąłbym się nawet do wysnucia wniosku, że należałoby zawsze tak robić - środkowe przegrody krótsze o np. 5mm. Na prawdę nawet przy tych dwóch millimetrach już widać fajny efekt. (Czytałem tu wątek o morskim zrobionym w profilowanym akwa, postawionym tyłem - tam musi fajnie wyglądać).

A co do biokulek - to też miałem po prostu "pod ręką". Poradzicie czym to zastąpić? Czy pomoże mój patent z Malawi? - tam bioballe tez były w sumpie, też zalane ale zrobiłem tuning polegający na umieszczeniu pod nimi kilku kamieni napowietrzających - buzowało to jak gotująca się zupa, ale poziom NO2 i NO3 miałem na prawdę niski.. Może i w solniczce taki tuning też zadziała?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o panel to możesz dociąć sobie taflę szkła i wszadzić ją do akwarium przed panel jako "tło", odciążysz tym samym pcv od naporu wody.

Bakterie nitryfikacyjne uwielbiają środowisko dobrze natlenione i najlepiej brak światła. Twój patent pewnie zadziała i w morskim.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tuning IMO to bardzo dobry pomysł. czytałem że takie rozwiązanie podnosi poziom potencjału REDOX, co z kolei umożliwia wodzie szybsze samooczyszczanie:) (cokolwiek to oznacza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.