Skocz do zawartości
Ra

chelmon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy chelmon bedzie skubal malze tridacamy? Jakie macie doswiadczenia z ta rybka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

na 99% będzie skubał, natury nie oszukasz :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup a ja mam brzydala w razie co będziemy się wymieniać :) jeśli chodzi o Aptazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a brzydal tez bedzie sie przystawial do malz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Mam pytanie czy chelomon bedzie skubal malze tridacamy? Jakie macie doswiadczenia z ta rybka??

popraw tytuł na Chełmon rostratus to będzie wiadomo o co chodzi :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roratus nie powinien skubać Tridacany. Tridacany podjadał Forcipiger longistris z tego co czytałem. Ch.Roratus to raczej po wyjedzeniu aiptasi to strajkuje i nie chce jeść, lub podskubuje niektóre korale ale nigdzie nie wyczytałem aby ruszał Tridacany.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie konkretnie korale mam nadzije ze nie lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie chełmon narazie wyjadł rurówki i aptasie a z mrożonek nic nie chce. Ale zajada się wodzieniem żywym


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie jeszcze nad brzydalem tylko podstawowe pytanie czy ten dziad nie bedzie malzy skubal zoa jak mi zje to trudno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie jeszcze nad brzydalem tylko podstawowe pytanie czy ten dziad nie bedzie malzy skubal zoa jak mi zje to trudno

U mnie ten dziad skubał lps-y


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem trzy sztuki brzydala,żaden nie skubał mi korali oraz aiptasi.Obecnie zamierzam wpuścić do zbiornika chaetodon auriga która może podskubywać korale.W związku z planowanym wpuszczeniem tej ryby do zbiornika pozbyłem się małży.2 sztuki Acreichthys Tomentosus kupiłem na tym forum niestety pomimo zapewnień sprzedawców w moim zbiorniku nie ruszyły aiptasi.Próbowałem je przegłodzić ale nie odniosło to kompletnie jakiegokolwiek skutku.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydal jest raczej pewnym urządzeniem do zwalczania Aiptazji. Potrzebuje cierpliwości i czasu aby zaskoczyć (ma opóźniony zapłon). Głodzenie nic nie da. Można czekać miesiąc dwa a nawet trzy i nic aż tu nagle... aiptazja znika. Ja tak to przerabiałem ale nie jestem odosobniony w tym doświadczeniu. Chelmon... musi jeść mrożone i być odpowiednio aklimatyzowany w zbiorniku głównym w przeciwnym wypadku to wyrzucanie kasy w błoto a i ryby szkoda bo to esencja akwarystyki morskiej.


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.