Skocz do zawartości
J@cekWro

Overflow z PVC zapytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Koledzy, koleżanki ... towarzysze, obywatele ...

Czy ktoś może zbudował ma i używa konstrukcji jak poniżej ... kurcze mam problem bo ciągle się zapowietrza co powoduje zmniejszenie przepływu aż do całkowitego zatrzymania.

Konstrukcja identyczna jak poniżej ... dodatkowo z zaworkiem zwrotnym ... nie mam już pomysłu, kleiłem ze 3 razy poprawiałem wszystkie połączenia na sztywno klejem do pcv, sprawdzałem i nie mam już pojęcia jak to się dzieje że zaciąga powietrze.

Ktoś coś podpowie może ?

img_1094.jpg


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz tam u góry odpowietrznik jak nie to trzeba zrobić i wężyk podłączyc do pompki cyrkulacyjnej która bedzie wyciagała powietrze , tak mi sie wydaje. Kiedyś chyba o tym czytałem ale nie jestem pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja używam takiego przelewu od półtora roku całkowicie bezproblemowo.

Na zdjęciu nie widzę odpowietrznika , powinien być zamontowany w kolanku które przechodzi nad szkłem.

Spójrz w ten temat :

http://nano-reef.pl/topic/31998-pudelko-przelewowe-bez-pudelka/page__p__295314__hl__%2Bpude%B3ko+%2Bbez+%2Bpude%B3ka__fromsearch__1#entry295314


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie się zapowietrzać ponieważ masz zbyt dużą różnicę poziomów pomiędzy wlotem czyli poziomem w akwarium a wypływem z overflowa.

Woda wpadająca z akwarium do tego urządzenia mając długą drogę spadania tworzy bąbelki które są porywane z wodą i nie mają czasu się zneutralizować zanim opuszczą overlof.

Powinieneś podać więcej faktów- rysunki, foto ogólne i całości układu wtedy można powiedzieć coś więcej.

Jeśli źle się obliczy różnice poziomów to układ taki jest niestabilny i mimo zastosowania zaworków przeciw zwrotnych na odpowietrzeniu, można sobie z nim nie poradzić.

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie do tego overlofa ruchomego komina i nim ustawiać poziom przelewu w zbiorniku.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie się zapowietrzać ponieważ masz zbyt dużą różnicę poziomów pomiędzy wlotem czyli poziomem w akwarium a wypływem z overflowa.

natomiast jeżeli jest szczelne to odpowietrznik nie jest potrzebny.

zobacz tutaj, troszke inna konstrukcja

http://nano-reef.pl/topic/38389-diy-overflow-pipe/

i tutaj

http://www.ultimatereef.net/forums/showthread.php?t=367635

i jeszcze tu

http://www.cichlidworld.eu/faq/faq_prepad_e.htm

poszukaj po forum i znajdziesz dużo więcej

jak zmienisz poziomy wody to wtedy sprawdzz szczelnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam zdjęcie było poglądowe ... w moim przypadku mam obie strony prawa i lewa tej samej długości i zaworek zwrotny na górze coś jak na fotce poniżej ... prawa strona całkowicie pod wodą więc powietrza nie zaciągnie ... z lewej tez nie powinno bo powietrze pod prąd raczej nie powinno się przedostawać ... nie wiem sam już

SNC00226.jpg

W porównaniu do tego jak poniżej teoretycznie jest tak samo z tą różnicą że zaworek w innym miejscu

diyoverflowadl6.jpg

Dzięki, kurcze coś próbuję przerobić ... ale zanim potnę na kawałki trochę nad tym pomyślę


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ten zaworek? Myślę że jest zbędny, jak nie niebezpieczny. Rozszczelni się i zapowietrzy układ. pionowa rura od trójnika powinna mieć na górze dziurkę i tu uważaj bo mała dziurka to cichszy spływ ale się zatyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ten zaworek? Myślę że jest zbędny, jak nie niebezpieczny. Rozszczelni się i zapowietrzy układ. pionowa rura od trójnika powinna mieć na górze dziurkę i tu uważaj bo mała dziurka to cichszy spływ ale się zatyka.

Dlatego właśnie zaworek zwrotny zamontowany prawidłowo rozwiązuje temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do usuniecia,pomylilem temat.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat :) 

Potrzebuje zrobić przelew do zbiornika 121l + sump 60l. Chcę to zrobić w postaci overflow pipe z rurą o większej średnicy w środku. Wymyśliłem takie coś:

image.png.a5d3cff666731b8a075bf2b119adfaa8.png

 

Czy sprawdzi się takie rozwiązanie? Z jakich rurek wykonać przelew jeśli pompa będzie miała max 3000l/h (pewnie ustawie mniej)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.