Skocz do zawartości
Gość Mariusz Szramek

Co to jest ......... refugium.

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego ja robie panel bez przegrod. Pompa grzalka odpieniacz i powrot. Pozbywam sie sprzetu z akwa, nie bedzie problemu z syfem i ruszam troche tafle. Wydaje mi sie, ze w malym akwa to idealne rozwiazanie. Co o tym sadzicie??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem w moim 200l panel się nie sprawdził przedtem miałem ok 70l miałem potężny odpieniacz i coś śmiesznego ale bardzo skutecznego filtr kaskadowy. I ten zestaw pozwalał mi na to że nie miałem żadnych problemów z glonami.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Szramek

NO TO PIĘKNIE...... a jak chciałem zrobić mała pięiocentymentrową przegrodę aby zakryć odpieniacz, grzałkę i pompę to każdy mówił ZRÓB SE PANEL http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=4366

Zrobię przegrodę.

A co do filtra kaskadowego to też o tym myślałem. Dam AQUACLEAR 150 i spoko. Nie dość że wyczyści mechanicznie i biologocznie to jeszce wodę natleni.

I ROBIĘ TĄ PRZEGRODĘ i koniec. im więcej opini tym gorzej.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Szramek

DZIĘKI TOMASZ I KHAMER ŻE WYBILIŚCIE MI PANEL Z GŁOWY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no miniflotor swietnie odpieni wode w swojej komorze. naprawde. taki ruch wody... Przeciez jak on ma brac ta wode?? Zrob tak jak ja proponuje. Wszystko w jednym miejscu i nie zajmuje miejsca w akwa. Dodatkowo zwiekszysz troche litraz. polecam.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z filtrem kaskadowym jest 1 problem trzeba dobrze dobrać przepływ i pilnować żeby poziom się zbytno nie obniżył w akwa bo w tedy duży przepływ z wysokości z filtra powoduje powstanie bąbelków powietrza.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Szramek

Spoko nowy_zarażony. Jak zwiększy się litraż? Przecież też chcesz zrobić panel ale bez przegród. Możesz mi to narysować? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariusz Szramek :

DZIĘKI TOMASZ I KHAMER ŻE WYBILIŚCIE MI PANEL Z GŁOWY

Też miałem zrobic panel w przyszłym akwarium

ale widze że jakoś ludzie pisza o tym że to nie jest zbyt dobry pomysł dodam że niestety sumpa nie dam rady brak miejsca i chyba zrobie taki mini panel na kawałku akwarium i tam dam odpieniacz grzałkę i może czujnik do zupełniania wody

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sesie wiecej wody w obiegu. Rysunek jest w moim dzienniku. Troche inaczej bedzie to wygladac ale ogolnie podobna zasada. To bedzie panel zewnetrzny.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Szramek

Też mam zamiar zrobić przegrodę gdzie to pochowam. Tynio: sumpa nie ma sensu do takich małych akwa jak nasze. POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Szramek

Powiedzcie mi jeszce jedno.

Jaki brzęczyk zastosować do miniflotora. MUSI BYĆ CICHY!!!!!!!!!!!!

Ja mam cichutkiego JBL ProSilent S200 JEST NAPRAWDĘ BARDZO CICHY. ALe ma tylko 100l/h a to chyba za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.