Skocz do zawartości
Normad

Flatworm Stop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak tylko dla informacji

Pojawil sie nowy srodek ochronny przeciw Flatworm od Korallen-zucht.


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że preparat już jest trochę na rynku chciałabym odświeżyć temat i zapytać:

Czy ktoś stosował? jakie efekty, przemyślenia?


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie leczy... to niby wzmacnia - jak masz już kłopoty z koralami to już dawno za późno na pomoc tego preparatu.

osobiście nie zauważyłem żadnych zalet działania tego preparatu - zużyłem całą dużą butlę.

Jesli już coś masz nie tak z koralami to sięgnij wtedy po preparat saliferta i użyj go na koralach na chwilkę ale poza akwa - w wodzie z podmianki którą potem wylejesz.

BTW: gratuluje odświeżenia tego kotleta ;)


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zuzylem cala duza butelke w walce z wirkami.

Zero reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D fajna nauczka - nie kupuj niczego na pałę mimo że nazwa wskazuje że bardzo tego potrzebujesz... Przemyśl, poczytaj, zastanów się najpierw.

:)


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydałem na ten srodek około tysiąca złotych, lałem go razem z innym (nazwy nie pamiętam) który miał wspoamagać jego działanie. Skutek zerowy. Drogi specyfik, u mnie absolutnie bez rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wobec tego można użyć w zbiorniku głównym na wirki ? W zbiorniku u kolegi widziałem jak wirki obsiadły discosomy i pewnie jest ich więcej. Oddzielnie to płuczemy w coral rx ale jest coś coś działa w głównym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafale może to: Salifert Flatworm eXit - nie używałem ale może działa lub ktoś powie czy działa


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli wprowadza kolega korale,te ode mnie płukane ale co z tego skoro już ma to w środku. Stosował ktoś ?

Może ktoś podpowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał a masz wirki ? bo ja je miałem i tak samo jak szybko się pojawiły tak zniknęły.

Mam kilka pomysłów ale może być to też zbieg okoliczności - pewnie są różne odmiany wirków.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie mam. Ostatnio kąpałem milleporę bo miała dziwne kropki ale nic z niej nie odpadło. Lecz w baniaku kolegi siedzą na turkusowej discosomie i to z 6sztuk są normalnie widoczne,spore bydlaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wobec tego można użyć w zbiorniku głównym na wirki ?

Na wirki.....np Hexataenie ....bedzie najskuteczniejsza...ew. innego wargacza.... jeśli problemem są rzeczywiście wirki. Flatworm ktore siedzą na acrach to nie wirki..... trzeba to rozróżnić bo na tego typu robale wargacz nie pomoże.... Flatwormy które siedzą na discosomach to jeszcze inna bajka.... te raczej poza tym że mogą się komuś nie podobać to rczej nie szkodzą... i nie zjadają tych diskosomm....

Najlepsza byłaby fota abyśmy widzieli z czym mamy walczyć. Rozumiem że właściciel to wie....ale stosowanie zamiennie nazwy wirki i flatworm trochę tu miesza w temacie.

A co do specyfiku z KZ.... to w instrukcji jest napisane że środek ten nie niszczy flatwormów... on ma wspomagać korale...ich tkankę i co tam jeszcze....takie KZ-towe czary mary 8-)


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tymi z discocom się nie przejmować tak to rozumiem. Pomyliłem je bo wyglądają tak samo jak te wypłukane z nie jednej kupnej acropory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tymi z discocom się nie przejmować tak to rozumiem. Pomyliłem je bo wyglądają tak samo jak te wypłukane z nie jednej kupnej acropory

Wygladaja tak samo lub podobnie, ale jesli nie siedza na acrach to zupelnie inny przypadek. Czy do konca nieszkodliwy to penosci nie mam. Adam (adzios) zdaje sie mial kiedyś doświadczenie z tymi co na discosomach wysiadują 8-) Ja miałem lekkie doświadczenie z tymi od acropor... (jeśli chcesz o tych właśnie poczytać to w wyszukiwarkę trzeba wpisać AEFW-acropora eating flatworm).

Jeśi z angielskim za pan brat to tu można coś więcej poczytać (3 części są)

http://www.wetwebmedia.com/flatworms.htm


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi na acrach to miałem do czynienia. Lubią najbardziej millepory albo te kudłatsze acry. Od tamtej pory zanim cos do akwa wjedzie to w coral Rx jest plukane. Trzeba tylko uważam na granulosy,lokani albo inne głębinówki bo 10 min płukania nie przeżywają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie leczy... to niby wzmacnia - jak masz już kłopoty z koralami to już dawno za późno na pomoc tego preparatu.

osobiście nie zauważyłem żadnych zalet działania tego preparatu - zużyłem całą dużą butlę.

Jesli już coś masz nie tak z koralami to sięgnij wtedy po preparat saliferta i użyj go na koralach na chwilkę ale poza akwa - w wodzie z podmianki którą potem wylejesz.

BTW: gratuluje odświeżenia tego kotleta ;)

sprawa wygląda tak, że z wirkami to mieliśmy MEGA przejście- oblężenie z kosmosu.

Na szczęście na czasie była zmiana akwarium więc podczas przekładki płukaliśmy wszystkie korale... płukaliśmy dość konkretnie w roztworze z levamisolem/ levamolem.

Aktualnie (właśnie wczoraj) zauważyłam znów wirki... ale tylko na sarcophytonie.. od razu został wykąpany w RO. No i tak teraz się zastanawiamy czym działać by "zabić w zarodku" i czym by ograniczać ich rozmnażanie.

Miałam nadzieję, że KZ pomoże, ale nie byłam pewna czy na pewno...

Oprócz tego pływają mandaryny, hexa, chloropterus... mam nadzieję, że znajdą to dziadostwo i zrobią sobie ucztę ( chociaż we wcześniejszym akwa zakończyło się wynikiem 1:0 ...dla wirków niestety...)


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzilem srodki KZ i Fauna Marine, zero reakcji.

Po salifercie reakcja natychmiastowa ale jednak nie w 100%.

Po miesiacu widze ze pojawiaja sie znow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzilem srodki KZ i Fauna Marine, zero reakcji.

tak, tak... fauna marin u nas też nic nie dała... nic nawet nie drgnęło...zmarnowane pieniądze..


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jak masz te wargacze i mandaryny jeszcze to z czasem powinny dac rade.... Ale to nie dzieje sie od razu....wirki nie sa przysmakiem tych ryb. Najlepiej troszke przeglodzic ryby.... wtedy zaczna szukac pokarmu alternatywnego. Albo zakupic slimaki Chelidonura ale to specjalista pokarmowy...jak zje wirki to zdechnie 8-(


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślimaka z chęcią byśmy kupili, ale chyba o niego ciężko.

naprawdę wolę przeciwdziałać i nie czekać... już wiem jak się to cholernie rozprzestrzenia... Nie chcę tego przeżywać drugi raz... one były na wszystkim..istna plaga i zaraza...a rybcie były wypasione- oj były


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślimaka z chęcią byśmy kupili, ale chyba o niego ciężko.

W ''korale.pl'' bywają dość często.


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.