Skocz do zawartości
Bartboss

Jak wybrac skale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czym sie kierowac w wyborz skaly i na co mam zwrocic uwage.I kolejne pytanie czy ktos kupowal skale w Miliczu a jak tak to czy warto??.

Pozdrawiam.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno koledzy doradza ci lepiej. A moje 3 grosze to: ma być lekka. Ma nie mieć aiptasi ani slimakow osiadlych. I czym większe kawałki tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to chyba aby wybrane kawałki pasowały do Twojej wizji baniaka.

A tak na poważnie to aby była nie za lekka nie za ciężka, nie była porosnięta przez zielone glony i warto zapytać sprzedawcę czy długo ją już mają.

Od Pana z Milicza to jak wygląda skała nie wiem ale korale są w dobrej kondycji i wyglądają nieżadko lepiej niż te sklepowe :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie kupiłbym skały używanej. I jak dla mnie musi być czysta, bez żadnego życia ale ze słonej wodytongue.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

startowałem na suchej skale i było bajecznie bez plag. Całe pieroństwo jakie sie przybłąkało to ze szczepkami... toteż przy nowym baniaku musze zastosować kwarantanne... by jak najmniejsze ryzyko było... bo to, że coś sie trafi to pewne :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Miliczu skała jest dobra,jeżeli odbierasz osobiście możesz sobie wybrać co i za jaką cenę.Ma i żywą i suchą,ożywianą można się dogadać.Ma parę tysięcy litrów w domu to chyba coś o tym wie.Sam mam od niego z 30kg żywej i z 20kg ożywianej,nie narzekam a aiptazja czy jakieś inne małe plagi to się wszędzie trafią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pan z Milicza z tego co wiem z racji zamieszkania blisko granicy z Niemcami, obsługuje tam wiele baniaków, skąd są brane skały. Stąd sugestia, że branie skały od niego jest loterią. I sam uważam, że tak być może. Nie wiadomo co taki Helmut lał do baniaka :) Wiec jeden kolega moze napisać, że trafił super, a drugi będzie zachodzić czemu ma wysokie PO4 :) Ja tam nie chciałbym brać skały po kimś, kto sobie w ten sposób odświeża baniak.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft może jest tak jak piszesz nie zamierzam nikogo reklamować.Brałem od niego towar ale osobiście od półtora roku łącznie z zakupem używanego akwarium,odpieniacza,lampy.Skała tam cały czas jest w baniakach z obiegiem i odpieniaczami.Nie powiem walczyłem z glonem i aiptazją jak każdy parametry dopiero teraz mam książkowe.No cóż brałem to na co było mnie stać.Widziały gały co brały.Skóry ze mnie nie zdarł a i czasem gratis się trafił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobieraj sobie pod wzgledem ksztaltu i porowatosci. Skala ma byc czysta i nie smierdziec. Obecnosc glonow wapiennych swiadczy o dobrych parametrach wody w poprzednim zbiorniku. Co do lekkosci to traktujmy ja troszke z przymruzeniem oka. Po pierwsze nie ma punktu odniesienia a po drugie nie chcialbym dostac w glowe nawet "lekkim" kawalkiem skaly. :vava::D


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.