Skocz do zawartości
jami

Minimalna odległość między otworami w szkle

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka musi być i od czego zależy minimalna odległość między otworami wywierconymi w szkle?

Rozrysowałem sobie projekt komina i niestety otwory będą w odległości 25mm od siebie, czy to nie jest za mało? Szukałem jakiejś normy, wytycznych ale nic nie znalazłem. Planowane otwory 2x35mm i 1x45mm, szyba 12mm. Wolałbym nie powiększać komina ani nie rezygnować z trzeciego otworu. <_<


Keep an open mind, but not so open that your brain falls out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Zależy czym tniesz. Jeśli otwory wytniesz strumieniem wody ze ścierniwem to otwory mogą być bardzo blisko siebie. Jeśli chcesz ciąć otwornicą to trudno coś poradzić. A normy normami. Normy wcale nie gwarantują "sukcesu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do pytania bo rowniez czeka mnie wiercenie, a chcialbym miec bardziej kominek niz komin. Splyw ma przyjac tylko 800L wody dlatego srednice jeszcze nie ustalone. Wiekszy przelot rewizji chcialbym wykorzystac na przeciagniecie weza powrotu.

Niestety maszyny tnacej woda z jakims scierwem nie mam. Otwornica diamentowa i wiertarka


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o stan 'po wycięciu' niż o sam proces, którym będzie się zajmować firma klejąca akwarium(raczej otwornica niż cięcie wodą). Wiem że normy niczego nie gwarantują, ale czasami są jakieś zasady typu otwory w odległości x średnic od siebie, albo w odległości równej dwukrotnej grubości materiału itp. Martwi mnie ten fragment który zostanie między trzema otworami, idealnie płaskich stelaży nie ma, a podkład też nie załatwia wszystkiego. Czy ktoś ma śrubunki umiejscowione tak blisko siebie jak wymusza to obrys nakrętki?


Keep an open mind, but not so open that your brain falls out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest nikt nie ma sumpa? :angry:

Skoro mamy projekty sumpow zrobmy temat z kominami. Prosze wklejcie fotki waszych ustrojostw z informacjami jake srednice otworow pod przeloty, odleglosci, jakie pomy obiegowe i wielkos samego komina. Durso czy nawiercana rura itp.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim starym akwarium otwory mialem bardzo blisko, na tyle blisko ze po wkreceniu srubunkow w zasadzie stykaly sie ze soba. Niestety fotek nie posiadam :/ Uwzglednijcie ze otwor to jedno ale jeszcze srubunek musi miec troche miejsca aby go zamontowac. Choc chyba te 2,5cm powinno starczyc miedzy "krawedziami" otworu. Otwory robil szklarz wiec na temat techniki sie nie wypowiem.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w moim mam 35mm miedzy otworem 25mm/35mm natomiast miedzy otworami o srednicy 35mm/65mm mam 50mm odstepu


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.