Skocz do zawartości
Qlfon

Statecznik - jak wyjąć przewody...

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać, jeszcze dobrze nie zacząłem a już awaria.

Jeden ze stateczników 2x39W najwyraźniej się przestraszył wiszenia nad pustym baniakiem i postanowił odmówić współpracy. Mruga jedną świetlówką i nie zapala drugiej. Mruganie po chwili ustaje i ciemność widzę. Świetlówki przekładane -sprawne, zawsze mruga ta na tej samej parze przewodów. Sprzedawca mówi żeby odesłać. No i tu zagadka: jak wydłubać te małe kabelki co idą do oprawek i zasilania z tych malutkich "zworek" w stateczniku? Wpycham tam jakieś szpilki, wkrętaki i inne wsuwki do włosów ale coś się nie chce odblokować:(

Jest na to jakiś trik?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to zawsze robiłem końcówką przewodu do miernika w dziurę i wyciągam kabel..zawsze działało

Pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sztywne przewody to sa one wcisnietne w zatrzask, okrecaj przewodem w lewo i prawo wokol osi i ciagnij delikatnie, powinno pojsc. Najlepiej pokaz fotki jak to wyglada....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy oczywiscie od konstrukcji bo sa rozne. Najczesciej jest tak, ze od przodu jest otwor na przewod a od gory szczelina. Wewnatrz sa dwie blaszki ustawione pod skosm w ten sposob, ze przewod latwo wepchnac do srodka ale juz nie idzie go wyciagnac. Do tego wlasnie sluza owe szczeliny od gory. Odpowiedniej srednicy "szpikulcem" wpychanym od gory rozszerzamy blaszki umozliwiajac wysuniecie przewodow :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marbecz dobrze pisze albo w dziurkę przy wtyku trzeba włożyć coś i przydusić albo blaszkę lub plastik zdusić najlepiej jak byś dał fotki bo każdy statecznik inny


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy oczywiscie od konstrukcji bo sa rozne. Najczesciej jest tak, ze od przodu jest otwor na przewod a od gory szczelina. Wewnatrz sa dwie blaszki ustawione pod skosm w ten sposob, ze przewod latwo wepchnac do srodka ale juz nie idzie go wyciagnac. Do tego wlasnie sluza owe szczeliny od gory. Odpowiedniej srednicy "szpikulcem" wpychanym od gory rozszerzamy blaszki umozliwiajac wysuniecie przewodow :)

Dokladnie tak - z tym ze ja uzywam malego wkretaczka - jednego z tych zwanych "zegarmistrzowskimi" -- tylko ostroznie aby nie uszkodzic tych "blaszek". Wkretak od gory i przewod wyciagam rowniez do gory.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, Panowie dzięki za wskazówki. Na tak szybką reakcję nie byłem przygotowany:)

Tak, to jest Tridonic właśnie z tym dwiema blaszkami.

Fotka:

gallery_7666_1521_15912.jpg

To całe wtykanie ma się odbyć od strony statecznika czy kabelków?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, Panowie dzięki za wskazówki. Na tak szybką reakcję nie byłem przygotowany:)

Tak, to jest Tridonic właśnie z tym dwiema blaszkami.

Fotka:

gallery_7666_1521_15912.jpg

To całe wtykanie ma się odbyć od strony statecznika czy kabelków?

Naciskasz na blaszkę od góry tam gdzie jest to przetłoczenie i przewód wychodzi bez większych oporów.


Keep an open mind, but not so open that your brain falls out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale uwaga jak będziesz naciskał za mocno na blaszkę w części bliżej przewodu nastąpi jej deformacja i będziesz miał problem... problem z wyjęciem, a później jakbyś chciał wkładać znowu przewody to będą luźne i będą miały tendencję do wypadania i niekontaktowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wyjmowałem wsuwając igłę do szycia razem z przewodem ,tam gdzie siedzi przewód a potem razem wyciągałem i szło bo igła jest twarda i śliska.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował za wszystkie rady. Wrócę jutro do domu to zabiorę się za to ponownie. Ta igła do szycia do mnie przemawia:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon rusz wyobraznia :) po to masz przetloczenia na zatrzaskach w ksztalcie plaskiego srubokreta zeby go uzyc do wyjmowania przewodow a nie wpychac igle :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodi: chodzi CI o te wyżłobienia na tych blaszkach w środku, na fotce od strony kabelków? Wciskałem to ale chyba jakoś niedobrze - nic to nie dało:( Teraz mam do nich 400 km więc muszę do jutra poczekać z wciskaniem:) Ale na szczęście nie jestem sam z tym problemem - matka potrzebą wynalazku czy jakoś tak to szło:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.