Skocz do zawartości
taszyn

Filtr przepływowy

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem, gdyż trzymanie absorberów wszelkiej maści w skarpecie w sumpie nie wydaje mi się zbyt optymalne. Podoba mi się FR509, ale prawie 600 zł trochę mnie zniechęca. Macie doświadczenia i możecie polecić coś innego? Ew. jakieś fajne pomysły DIY?

Pozdrowienia, Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlezy ile mediow potrzebujesz.

ciekawe robi pare firm.

Fajne filterki wystruga ci Sebastian za lepsza cene niz FR :-)

Właśnie czekam na mój do DI :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sam zastanawiam się czy moje absorbery działaja tak jak powinny będąc zawieszone tylko na krawendzi sumpa.

Znalazłem taki filtr GroTech Universal Filter UF-070 mozna go kupić już za 260zł pojemność 800ml,

są też filtry typu Filtr FP 406 (thcskiba.pl) pojemność 1300ml. Można je podłączyć na bajpasie np. do pompy powrotu.

ten drugi kosztuje w granicach 150zł. Pytanie tylko czy ktoś już to testował?


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre sa. Kwestia czy na tyle medium ci wystarczy. Pamietaj ze wiekszosc takich filtrów zasypuje sie maks do polowy bo zalaczona ompa podnosi stan.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taszyn mam nadzieje, że sie nie obrazisz, ale zadam może dziwne pytanie w Twoim temacie, chociaż poważnie nie jestem pewien. Czy jeżeli mam chemi pure elite oraz 100ml phosGuard Seachem to moge jej wsadzić do takiego filtra razem nie wyciągając ich z woreczków, żeby sie nie rozsypały ? Czy wtedy ten filtr bedzie działał?

znalazłem jeszcze taki filtr fluidacyjny w normalniejszej cenie :

http://www.thcskiba.pl/product.php?id_product=1907


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Adsorbenty nie działają dzięki "magicznemu woreczkowi"

Tylko zastanów się po co ci chemupure sokoro możesz kupić węgiel i adsorbent fosforanów i mieć to samo za mniejsze pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do chemi pure elite przekonałem się przy poprzednim zbiorniku, po paru dniach widać na prawdę znaczną poprawę w przejżysztości wody. Poza tym wegiel wymieniać trzeba co miesiąc, chemipure co 4-5 miesięcy. Ok rozumiem, że koszty mniejsze, ale jak już sie przyzwyczaiłem do tego tak już zostało. Wiem, że one nie działają dzięki "magicznemu woreczkowi" bardziej chodziło mi o to, czy można je ze soba mieszać i wsypać do jednego filtra.


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taszyn Ew. jakieś fajne pomysły DIY?

Może coś takiego cena w granicach 20-25zł

:) jak wypali kupisz sobie ładniejszy jak chodzi Ci o markowy wygląd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/topic/25870-diy-filtr-biopellets/

Czy ma ktoś podłączonetakie absorbery lub filty biologiczne do pompy powrotu ? Czy to się sprawdza ?


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Pietrek węgiel aktywny i chemipure to dokładnie to samo Tylko ulotka inna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieterk, mam ten filtr, dodalem na dno kawalek stozka i wyszedl zacny filtrek pletek za mala kase :-)

Do tego pompka NJ400 i kreci sie to zacnie.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo samemu zrobic :) weekendowe dzielo - low cost - low time :D

IMAG0232.jpg


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo pomyslec nad sprawa odpieniacza. W zasadzie na tej pompie powinien sie wyrabiac i stosowanie adsorberow nie byloby konieczne (wegiel wystarczy potrzymac kilka dni w skarpecie), ale moze jest jednak ciut za slaby ? :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Zamówiłem u Sebastka, za tydzień powinien być u mnie :). Cena zupełnie inna niż FR509, a myślę że jakość sprawdzona. Wysokość całkowita 46cm, średnica 9cm. Jaką polecacie pompę? NJ1200 nie będzie za silna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki update:

Filtr od Sebastka dotarł. Muszę powiedzieć, że pierwsza klasa. Kosztuje ułamek ceny FR509, a jakoś naprawdę nie odbiega.

Sebastek - pięknie dziękuję! :thumbsup::unworthy:

Zamówiłem drugi filtr i niedługo będę miał dwa, połączone szeregowo na jednej pompie NJ1200.

Teraz muszę się dobrze zastanowić czego docelowo używać. Na razie kręci się ECOPhos, bo akurat to miałem. Jak dojedzie drugi filtr, to pewnie wsypię do niego węgiel.

Czego używacie w waszych filtrach? Co najlepiej wrzucić do takiej konfiguracji 1+1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnie, a jak chcesz dobrze zwymiarowany to sciagnij sobie zwymiarowanie z delteca fr509 - jest wszystko narysowane :_)

Deltec FR Reactors.pdf

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnie, a jak chcesz dobrze zwymiarowany to sciagnij sobie zwymiarowanie z delteca fr509 - jest wszystko narysowane :_)

Deltec FR Reactors.pdf

Dzieki :) to już jest zwymiarowane.. mam u siebie wałek tworzywa i mogę wyciąć i wytoczyć z niego takie elementy.. rura z plexi to 80x3, w środku rurka 16.. rura do projektu 250mm.. ok 1litr pojemności między sitami docelowo ma się tu 'kręcić' 250-500 ml phosguard. Ale to jeszcze przemyślę..

Zastanawiam się też nad zbiornikami do ballinga:)

i Dzieki za link podpatrze co nieco.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ballinga polecam szescian z 2 przegrodami, lepiej wpasowac w szafke

montujesz 3 smigielka i sie stale mieli


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ballinga polecam szescian z 2 przegrodami, lepiej wpasowac w szafke

montujesz 3 smigielka i sie stale mieli

Mielenie chciałem zrobić barbotażem, podłączyć czasowo pompkę napowietrzającą.

Osobiście boje się klejenia, tuba ma ten plus że łączy się ją szczelnie tylko z podstawą, a jak mam wytoczony idealnie rowek pod rurę to trochę kleju wsuwasz i na 98% szczelnie będzie:D


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Sienki nie wiedziałem że tak ładnie malujesz :p

Od siebie dodam że jeden wylot na dole filtra się nie sprawdzi.

Lepszym rozwiązaniem jest kilka mniejszych wylotów co zapewni pełen opływ absorbera.

No i podstawa, do phosguardu musisz mieć sitka z drobnymi oczkami żeby go utrzymać :) ale to masz już załatwione :D

Gdyby to nie zdało egzaminu zawsze możesz włożyć gąbkę.


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sebastek :) Znalazłem wczoraj gruba gąbkę która była w komplecie z FZN-3, będzie pasowała po docięciu :D

Wlot na dole do projektu ma duży otwór przelotowy, ale docelowo chce nawiercić po całym obwodzie mniejszymi otworami, policzę później tylko przepływy i dobiorę ilość i średnice do rurki :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak sebastek sugeruje sitka nie gabki!

Gabki to zlo do podbijania NO3.

Siatka gesta rozciagnieta na okraglej ramce - jak w filtrach refoctopus.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.