Skocz do zawartości
chmielu243

Brązowy osad na szybach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może ktoś podpowie co zrobić z brązowym nalotem na szybie każbego dnia jest na szybie parametry wody mam w normie a ten osad pojawił się 3 dni temu i z każdym dniem jest go coraz więcej


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dlugo akwa dojrzewa ? Skad woda do podmian ? Uzywasz DI ? TDS ? Napisz cos wiecej. Brazowy nalot sugeruje okrzemki, te znowu pojawiaja sie przy dojrzewaniu albo jak za duzo w wodzie krzemianow.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium kupiłem dojrzałe i w zeszłym tygodniu miało przeprowadzkę do mnie,mam TDS,i używam DI co zrobić z tymi krzemianami


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak zapytałeś kozak :)

Może sprobuj włożyc w skarpetę phosguard- działa na fosforany i krzemiany, jest również stosunkowo tani.

Powodzonka i cierpliwości :)


Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak zapytałeś - kozak :)

Może sprobuj włożyc w skarpetę phosguard- działa na fosforany i krzemiany, jest również stosunkowo tani.

Powodzonka i cierpliwości :)


Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowalbym raczej adsorber silikatow - dziala na silikaty i fosforany, i to w tej kolejnosci :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak zapytałeś kozak :)

Może sprobuj włożyc w skarpetę phosguard- działa na fosforany i krzemiany, jest również stosunkowo tani.

Powodzonka i cierpliwości :)

Ja zastosowałem phosguard. Miałem również problem z okrzemkami. Po jego włożeniu do akwarium okrzemki zniknęły, ale zaraz po nich pojawiło się cjano, z którym teraz cały czas walczę. Przy braku glonów, swoją okazję wykorzystały bakterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silicate = krzemian

mozesz wsadzic absorber = wchłaniacz albo poczekac az samo minie gdyz okrzemki zostana zjedzone przez kolejne ogniwko w lancuszku...

akwarium przechodzi mini cycle. sprawdz sobie NH4, NO2 i NO3 dla swietego spokoju. bo PO4 i SiOx napewno jakies jest...

ps. szybko przyszlo - szybko pojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki coś wybiorę i będe walczył każda sugestja dobra zobaczymy co za działa


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem zapytać ponieważ staje się to uciążliwe wracam dziś do domu a tu ledwo co widać i troszkę mnie to przeraziło


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

na wstępie przepraszam za piątkową nietrzeźwość...

@zachu pomiar no2 i nh4 moim zdaniem nie ma sensu. To bardzo toksyczne związki i ich obecność wykaże sama śmiertelność obsady. Szkoda pieniędzy na testy.

@zachu moim zdaniem to jest adsorbent [absorbcja i adsorbcja to zupełnie inne zjawiska....] bo absorpcja w niskiej temperaturze jest "bardzo wolna" ze względu na silną zależność szybkości dyfuzji od temperatury. Mogę się oczywiście mylić bo nikt nie jest "idealny" ale jeśli uważasz, że się mylę to proszę o podanie źródła naukowego, które potwierdza to, że się mylę.

Pomiar NO2 zaburza pomiar NO3...

Adsorbenty fosforanów stosowane w akwarystyce morskiej dzielą się na 3 grupy. Oparte na al2o3, na "żelazie" i na "polimerach". Jeśli chodzi o dokładny skład adsorbentów to mimo mojego wykształcenia w postaci "tytułu inżyniera materiałowego" i dobrej znajomości obróbki cieplnej stali i inżynierii powierzchni nie wiem w jaki sposób działają adsorbenty fosforanów na bazie "polimerów" i będę bardzo wdzięczny, jeżeli ktoś podzieli się taką wiedzą...

Moim zdaniem adsorbenty oparte na "żelazie"[tańsze] i adsorbenty oparte na "polimerach" są najlepsze.

Rozwiązanie problemu "brązowych glonów" można moim zdaniem osiągnąć przez wyeliminowanie krzemianów. Czyli przez zastosowanie adsorbentu krzemianów. Adsorbenty fosforanów też w pewnym stopniu wykazują zdolność do adsorpcji krzemianów, ale lepiej moim zdaniem w tym przypadku zastosować adsorbent krzemianów

pozdrawiam was serdecznie piątkowym upojeniem alkoholowym /// I love YOU~!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcia łatwiej będzie ocenić co to.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur, a nie mówiłem, że będzie dojrzewanie. Jak tam się spisuje TDS i ile pokazuje po żywicy DI? Kup to:

http://www.sera.de/pl/pages/produkty/in_category/usuwa-zanieczyszczenia-2922/product/sera-marin-silicate-clear.html

albo to:

http://www.sera.de/pl/pages/produkty/product/sera-phosvec-granulat-1.html

To jest ten sam produkt według mnie, tlenek glinu Al2O3, przy okazji zbije Ci fosforany i krzemiany.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj parametry wody to bedziemy wiedziec cos wiecej.Produkt sery jest bardzo dobry, sam uzywalem z dobrym skutkiem, ale teraz polecam Seachem Phosguard.Cena dobra i dzialanie wzorowe.Uzywam od jakiegos czasu i jestem w 100% zadowolony.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodku TDS jak najbardziej działa tak jak radziłeś zamontowałem dwie sztuki DI na wyjściu pokasuje 0 więc jast ok, jednak sprawdza się co powiedziałeś o tym dojrzewaniu myślałem że ta przeprowadzka nie wpłynie tak bardzo lecz się myliłem trudno trzeba czekać


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.