Skocz do zawartości
godeusz

Ostrzeżenie.

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie, za produkcję tego typu urządzeń i ich sprzedaż powinna być pucha. Ale niestety w naszym kraju nie ma na to odrębnego przepisu, chyba, że osoba produkująca ten sprzęt działa w przestępczej grupie.

ps. miałem bardzo podobny, teraz jest w magazynie :harhar:

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się w jakim celu produkuje i sprzedaje się urządzenia do zagłuszania sygnału GPS i GSM, prócz tego że są używane przez złodziei.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zastanawiam się w jakim celu produkuje i sprzedaje się urządzenia do zagłuszania sygnału GPS i GSM, prócz tego że są używane przez złodziei. 

Np . w moim zakładze nie wolno używać GSM a żeby tak naprawde było to się zagłuszy i po sprawie ! a nie że szef nie widzi to se gadke utne :harhar:


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie przypuszczałem gdy otwierałem ten temat że tak się on rozkręci.

Przy okazji dowiedziałem się że mój poczciwy Peugeot statystycznie trochę trudniej jest ukraść niż inne auto. To że ma udziwnioną elektronikę to wiem, nie wiem tylko czy to zasługa fabryki czy poprzedniego właściciela.

Mam takie zabezpieczenie o którym pisał jeden z kolegów taki „prztyczek” i jest umieszczony w tak dziwnym miejscu że aż sam się sobie dziwię że mogłem coś takiego wymyślić.

Analogia do „Szwejka „ Jaroslava Haska - „jest tak brzydki że aż ładny”


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt sprzedaję przedstawicielom firnowym co chce używać auto do celów prywatnych, uruchamiając moduł auto stoi w miejscu. Dziwne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli już wiemy że urządzenia używają złodzieje aut i przedstawiciele firm wykorzystujący firmowe auta do celów prywatnych oszukując przy tym swoich pracodawców. Próbuje doszukać się pożytecznych stron tych urządzeń.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze kazdy budowlaniec ma lom nie znaczy ze jest wlamywaczem :) ale faktycznie z tym zagluszaniem to nie potrafie znalezc legalnych zastosowan dla takiego sprzetu :) nasuwa sie wiec pytanie - czy same urzadzenia tego typu sa legalne a posiadanie nie jest karane?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w Austrii byla wielka afera w tamtym roku w pewnej szkole podczas pisania matury.

Pan dyrektor zakupil takie urzadzenia i umiescil ukrywajac je w toaletach by podczas kozystania z Toalet nie sciagac na smartfonach.

Lecz pan dyrektor mial pecha jedna z sieci komorkowych zauwazyla ze cos nie halo na przekaznikach jest i wyslala ekipe na zlokalizowanie przyczyny.panowie bardzo szybko zlokalizowali przyczyne za pomoca urzadzen pomiarowych zabezpieczyli zagluszacze jako dowod z eskorta policji odbyla sie nawet sprawa sadowa juz.

Werdyk: Pokrycie strat dla sieci GSM oraz wielka kara pieniezna dla dyrektora za kozystanie z takiego urzadzenia bez pozwolenia a najleprze to ze zagluszacze odzyskal spowrotem.


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które waszym zdaniem jest najlepsze odcięcie? :D

Stosowane odcięcia i ich objawy:

* +12 po zapłonie (całkowite odcięcie prądu po przekręceniu stacyjki) czyli wiemy odcięcie przy stacyjce jest zrobione

* pompkę paliwa (nie słychać pompki paliwa) przewód idący w progu od strony kierowcy jest przecięty

* przewód od czujnika udarowego (nie ma iskry i nie słychać pompki) biały przewód od czujnika udarowego jest przecięty

* +12 idący do pompy diesla Starcze typy aut (kręci ale nie łapie) przeważnie zielony przewód jest przecięty

* kiedyś jeszcze odcinali +12 idące do rozrusznika ze stacyjni (nie startuje rozrusznik) przeważnie biały przewód jest przecięty ale wystarczy popchnąć autko i odpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak jas fasola :D drzwi na klodke a kierownica do plecaka :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecz pan dyrektor mial pecha jedna z sieci komorkowych zauwazyla ze cos nie halo na przekaznikach jest i wyslala ekipe na zlokalizowanie przyczyny.

Masz trochę niedokładne informacje. Już to prostuję.

Urządzenie ma zasięg około 10m i żadna sieć nie jest w stanie tego wykryć sama. Przyczyna wpadki dyrektora było zgłoszenie przez osoby trzecie o braku zasięgu w ich telefonach. I dopiero po tym zgłoszeniu dostawca GSM wysłali ekipę by to sprawdzić.

Zagłuszacz oczywiście można bardzo szybko wykryć specjalistycznym do tego celów sprzętem.

Przykład używania tego urządzenia ostatnio przez mojego klienta.

Kupił sobie autko za ponad 250k pln i wiedział że jest w nim GPS z GSM czyli GSM podawał pozycje auta, a GSM wysyłał te informacje sms-em. Klient bał się żeby mu nie chcieli jego odebrać. Wiec zakupił sobie urządzenie i prawie 400km przejechał z nim prosto do mnie i mu zmieniłam kartę GSM na nowa.

ps. Mam tez do sprzedania urządzenia wykrywające nadajniki GPS i GSM wtedy wiadomo czy autko ma tego typu urządzenie za 250zł.h2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezly patent mial moj znajomy na zlodziei. Obcial wajche od zmiany biegow, dospawal tulejke z wyzlobieniami - cos jak zatrzaski i jak wychodzil z auta wajche do teczuszki i pozamiatane. Chcialbym zobaczyc mine potencjalnego zlodzieja jak juz bedzie w aucie.


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kierownica do plecaka :D

Około pięć lat temu było takie rozwiązanie zabezpieczenia na allegro :)

Kiedyś też czytałem że pewien gość wymyślił sobie podkładanie deski z gwoździami pod pokrowiec. Złapał złodzieja który się bardzo poranił i zaskarżył właściciela auta. Właściciel dostał jakiś tam wyrok a złodziej powiedział że chciał tylko pożyczyć auto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytny no ale dobra. Wiemy juz ze zagluszacze sa legalne i za ich pomoca mozna:

-ukrasc auto

-wyrzadzic szkody operatorowi gsm

-okrasc pracodawce

-oszukac nadgorliwego wspolmalzonka

Dopisz pozytywy jakies bo moje pojecie legalnosci leglo w gruzach :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz pozytywy jakies bo moje pojecie legalnosci leglo w gruzach :)

Już pisałem o jego zastosowaniu lecz to też nie jest do końca legalne.

Przykład używania tego urządzenia ostatnio przez mojego klienta.

Kupił sobie autko za ponad 250k pln i wiedział że jest w nim GPS z GSM czyli GSM podawał pozycje auta, a GSM wysyłał te informacje sms-em. Klient bał się żeby mu nie chcieli jego odebrać. Wiec zakupił sobie urządzenie i prawie 400km przejechał z nim prosto do mnie i mu zmieniłam kartę GSM na nowa.

Sprytny, Ty robisz jakieś szkolenia dla złodziei samochodów? Nie dość, że znasz tajniki kradzieży aut to jeszcze sprzedajesz osprzęt który do tego służy? :smoke:

W trosce o bezpieczeństwo klientów zarejestrowałem swoją działalność na policji.

Posiadam licencje pracownika zabezpieczenia technicznego II-go stopnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzydzi - potwierdz prosze ze "tymczasowy zabor mienia" juz nie funkcjonuje ? Cos mi sie wydaje, ze prawo zostalo zmienione bo nagminnie lapano złodziei, ktorzy twierdzili, ze chcieli sie tylko przejechac taka fura bo ich na taka nie stac. I wtedy to juz nie byla kradziez tylko "tymczasowy zabor mienia".

Chodi - co do takich zagluszaczy GSM - sa firmy gdzie na zebrania nie wolo wnosic np. telefonow, wszelakich dyktafonow etc. Firmy zabezpieczaja sie zagluszaczami gsm czy w ogole podsluchow aby to co na zebraniu nie wycieklo. Tego typu rozwiazania stosuje sie w miejscach gdy ktos chce zabezpieczyc sie przed przeciekiem etc. etc.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli urzadzenie jest legalne ale nie posiada legalnych zastosowan :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się obiło o uszy,że zagłuszacze są też montowane w kościołach by słuchać organów a nie melodyjek z komórek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam odcięcia zapłonu wyposażone w karty zbliżeniowe.

Kate trzymamy w dowodzie rejestracyjnym i bez niej nie odpalimy auta i jak autko oddali się od karty to gaśnie. Proste tanie i bardzo skuteczne.

Nie wiem czy wiesz, ale w UE funkcje unieruchamiające samochód w czasie jazdy są nielegalne. Tak samo jak uzbrajanie / rozbrajanie alarmu z aktywnym sygnałem dźwiękowym, czy też prealarm. Pomijam fakt, czy to "zdrowy" pomysł, bo UE ma swoje widzimisię na wiele aspketów życia (ślimak winniczek to rodzaj ryby lądowej).

A co do sposobu omówionego w temacie - każdy sposób jest dobry o ile jest skuteczny. Złodziei też można podzielić na klika kategorii (są i amatorzy i profesjonaliści).

PS. Moim zdaniem temat spełnił swoją funkcję - czyli ostrzegł o sposobie. Wszelkie dyskusje dotyczące zabezpieczeń i sposobów ich obchodzenia NIE POWINNY BYĆ PROWADZONE NA FORUM OGÓLNYM i dlatego proponuję zamknąć temat!


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

premiero, Z tym prawem EU to masz jednak racje. Ale dla nas właścicieli pojazdu co jest ważniejsze? Prawo UE czy autko którego nam nie ukradli?

I nie przesadzaj bo nie piszemy tu jak odblokować imo, a tylko to jest zakazane o czym powinieneś wiedzieć widząc charakter Twojej wypowiedzi, a sposób montaży odcięcia nie jest zakazany nawet na elektrodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Korzystanie z funkcji antyporwaniowej jest dozwolone tylko w krajach, w których nie obowiązują przepisy Regulaminu 97EKG ONZ. W przeciwnym wypadku homologacja zamontowanego urządzenia staje się nieważna. W Polsce jak i w całej UE obowiązują przepisy Regulaminu 97EKG ONZ.

Elektroda to elektroda. Spróbuj na jakimś forum samochodowym podyskutować o zabezpieczeniach - wszystkie tematy są usuwane / blokowane.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta homologacja jest tylko ważna przy AC bo mamy większa szansę że dostaniemy większa zniżkę, a trzymając się ściśle przepisów 97EKG ONZ to wszystkie antynapad-y są nielegalne i co użytkownicy musza je wymontować?

I najważniejsze głośne uzbrajanie i rozbrajanie alarmu (chodzi mi o to pikanie) też jest w Polsce niedozwolone według tego przepisu, a kto z was ma ciche uzbrajanie i rozbrajanie ustawione? :)

Głównie chodzi o to by producenci nowych urządzeń trzymali się już tych nowych zasad. I faktycznie nowe systemy alarmowe są uzbrajanie tylko optycznie a jak chcemy by pikało trzeba odpowiednia zworkę przestawić w centralce alarmowej ale anty napad nadaj oferują jako opcja dodatkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I najważniejsze głośne uzbrajanie i rozbrajanie alarmu (chodzi mi o to pikanie) też jest Polsce niedozwolone według tego przepisu, a kto z was ma ciche uzbrajanie i rozbrajanie ustawione? :)

JA :) Mruga sobie kierunkami do mnie autko ;) ;) To "kła kła" mnie wkurza ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje autko mialo fabrycznie ustawione ciche uzbrajanie :)


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta homologacja jest tylko ważna przy AC bo mamy większa szansę że dostaniemy większa zniżkę, a trzymając się ściśle przepisów 97EKG ONZ to wszystkie antynapad-y są nielegalne i co użytkownicy musza je wymontować?

I najważniejsze głośne uzbrajanie i rozbrajanie alarmu (chodzi mi o to pikanie) też jest w Polsce niedozwolone według tego przepisu, a kto z was ma ciche uzbrajanie i rozbrajanie ustawione? :)

Głównie chodzi o to by producenci nowych urządzeń trzymali się już tych nowych zasad. I faktycznie nowe systemy alarmowe są uzbrajanie tylko optycznie a jak chcemy by pikało trzeba odpowiednia zworkę przestawić w centralce alarmowej ale anty napad nadaj oferują jako opcja dodatkowa.

sPRYTny - spokojnie, jakbyś przeczytał całego mojego posta, to byś zobaczył tam wszystko co napisałeś :)

Co do "pikania" to u mnie większość lokatorów ma ustawiony tryb zgodny z wymogami.

I nie zgadzam się z tym co napisałeś że te zasady są tylko dla nowych. Wybacz ale te przepisy obowiązują już kilkanaście lat. Jeżeli się nie mylę, to urządzenia montowane do samochodów muszą posiadać homologację. Wyobraź sobie teraz taką sytuację. Ktoś Cię wywala z auta i odjeżdża. Ty spokojnie czekasz i patrzysz jak auto się zatrzyma, bo przecież masz antynapad. Gości daje gaz do dechy i już po chwili mknie po ulicy by zdążyć przed zapalającym się czerwonym i nagle.... auto zatrzymuje się na środku skrzyżowania. Ty stoisz i patrzysz jak w Twoje auto wjeżdża inne prawidłowo jadące - pech chciał że w środku była matka w ciąży z małym dzieckiem. Patrzysz na wrak i 3 trupy. Teraz sobie przypominasz - nie mam homologacji na mój alarm. Ale prorok to sprawdzi i możesz być pewien, że się tego doczepi. I zgadnij kto dostanie działkę?

I tak na zakończenie:

88_1216674058.jpg


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.