Skocz do zawartości
maras76

Moje akwarium - krok po kroku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po przeczytaniu wielu informacji na tym forum zabrałem się za stworzenie swojego baniaczka solnego :thumbsup:

Może nie będzie wielkie bo jakieś 140 litrów, ale własnego projektu i samodzielnie zrobione.

Będę co jakiś czas wklejał nowe zdjęcia z postępu prac nad moim akwa.

Na początku zrobiłem sobie projekt szafki pod akwarium

post-13460-0-00092300-1327851293_thumb.jpg

Pod spodem za drzwiczkami będzie sump.

Następnie w sobotę wykonałem stelarz tak dla wzmocnienia szafki

post-13460-0-90059300-1327851237_thumb.jpg

post-13460-0-79543000-1327851310_thumb.jpg

To na razie tyle, za niedługo biorę się za dalszy ciąg szafki.

Oczywiście proszę o komentarze, nawet te negatywne będą brane pod uwagę może wniosą coś do projektu.

Za wszystkie z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy projekt szafki. Znasz już dokładne wymiary baniaka?

Zbiornik będzie miał wymiary 80x40x45.

Do tego pod spodem mniejsze akwa na sump i osmozę DO/DI z dolewką (może się zmieści) :)

Nad osprzętem się jeszcze zastanawiam, pomimo, że wstępnie już coś mam wybrane.

Jedynie nie mogę się zdecydować nad wyborem odpieniacza :( może jakieś porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz jeszcze zmienić wymiary akwa, to moim zdaniem lepsze będzie o szerokości 60cm. Lepiej wygląda wizualnie, łatwiej skałę ułożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz jeszcze zmienić wymiary akwa, to moim zdaniem lepsze będzie o szerokości 60cm. Lepiej wygląda wizualnie, łatwiej skałę ułożyć.

Niestety na dzień dzisiejszy warunki mieszkaniowe nie pozwalają na większy baniak :(

Jak już się dorobię domku to zwiększę jego gabaryty :)

Na razie musi być takie. Może 10-15 cm to nie wiele, ale, że wszystko stoi w przejściu to to już duuużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła szafka. :thumbsup: Taka jak moja. Tyle, że ja mam stelarz drewniany i nie będę miał szafki na górze, a samą płytę do której podczepię oświetlenie. Możesz napisać, na jakiej wysokości nad akwarium będzie oświetlenie. U siebie docelowo będę miał 30cm nad akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła szafka. :thumbsup: Taka jak moja. Tyle, że ja mam stelarz drewniany i nie będę miał szafki na górze, a samą płytę do której podczepię oświetlenie. Możesz napisać, na jakiej wysokości nad akwarium będzie oświetlenie. U siebie docelowo będę miał 30cm nad akwarium.

U mnie będzie na podobnej wysokości 20-30 cm. Zdecyduję jak już dojdzie do montażu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Poradźcie jaką pompę obiegową kupić, która będzie podawała wodę na wysokość ok. 1,30 m. A może wykorzystać filtr kubełkowy JBL e900, który by posłużył za dodatkową filtrację i zarazem pompę obiegową? Co wy na to?

W przyszły piątek-sobota będą nowe zdjęcia szafki, będę ją wreszcie składać :) na dzień dzisiejszy

elementy wycinają się z płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przeglądaczy tego wątku :)

Dzisiaj zaczynam składanie szafki, części zwiezione, stelaż jest :thumbsup: więc do roboty :thumbup:

W miarę postępu będę robił zdjęcia i później je wstawię.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dodaję zdjęcia szafki. Na razie jeszcze bez drzwiczek, które dorzucę wieczorkiem.

post-13460-0-85446400-1329650816_thumb.jpg post-13460-0-06357100-1329650829_thumb.jpg post-13460-0-44551300-1329650841_thumb.jpg post-13460-0-92766300-1329650845_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda, trzymam kciuki.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że komuś się podoba. Tym bardziej, że się samemu zaprojektowało i złożyło.

No i koniec składania szafki :thumbsup:, teraz czeka już na baniak, sump, na zawieszenie oświetlenia no i resztę innych potrzebnych rzeczy.

post-13460-0-38193000-1329672969_thumb.jpg post-13460-0-61998500-1329672979_thumb.jpg

Czekam na komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt bardzo oryginalny.Moja uwaga tylko taka,że ten stelaż jest niepotrzebny,ale wtedy górą trzeba by "chycić" do ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUPER !!!! :thumbsup:

To jeszcze jak możesz to powiedz kiedy masz wolny weekend żeby wpaść,zespawać i skręcić coś takiego w Łodzi B)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...wspomniales o kubelku,ktrory nie jest czesto stosowany w akwariach morskich i ja bym sie w to nie bawil...pompa NJ 1700 zalatwi sprawe...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar:

stelaż został zrobiony tak dla większego bezpieczeństwa :) wolałem coś co będzie bardziej stabilne i pewne :)

Bartek Łódź:

Hehehe... trochę daleko do Łodzi, a tego sam nie spawałem, pomógł mi znajomy, który ma pewniejszą rękę w spawaniu :)

Ale może to jakiś dobry pomysł na biznes? ;) hmmm trzeba pomyśleć.

Iceberg:

Nie daję kubełka, kupiłem już pompę obiegową Atmana At-306. Polecona w sklepie Trzmiel we Wrocławiu. Jak nie będzie się sprawować to ją wymienię. Więc teraz mam do sprzedania filtr kubełkowy JBL e900 - może ktoś chce kupić? Ma jeszcze 3 lata gwarancji.

Dzięki za opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dotarła kolejna część do akwa- odpieniacz - wykonany przez Sebastka, któremu bardzo dziękuję za wykonanie kawał dobrej roboty :)

post-13460-0-70253200-1330188364_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się za dalszą budowę mojej solanki. Idzie to baaardzo wolno bo mi moja mała pociecha nie pozwala :)

Dodaję nowe zdjęcia co już jest zrobione

post-13460-0-88711000-1331482496_thumb.jpg post-13460-0-52902000-1331482504_thumb.jpg

post-13460-0-41964200-1331482510_thumb.jpg post-13460-0-12002000-1331482516_thumb.jpg

post-13460-0-19793500-1331482521_thumb.jpg post-13460-0-69149300-1331482527_thumb.jpg

Czekam na opinie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ dla Ciebie - oszukałeś mnie fototapetą :unworthy:


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ dla Ciebie - oszukałeś mnie fototapetą :unworthy:

Mnie też HAHAHAHA :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem dać tło czarne, ale w sklepie akurat nie było mojego rozmiaru, więc dobre i takie :)

ale dzięki za sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wody nie ma ale koraliki są. :whistle:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak byście zamaskowali komin, tak żeby przez szybę nie było widać co tam jest? A może lepiej zostawić jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.