Skocz do zawartości
Obelix

sump

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy sump w 30l ma sens czy lepiej zainwestować w niagare?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz dawaj sumpa - ja miałem i na prawde warto :)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w NIAGARA SKIMMER 280 firmy Wave.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że Sump lepszy, raz że ukryje w nim wszystkie graty, a w takiej małej kostce wszytko się w oczy rzuca.

A dwa jak będzie powrót to będzie dodatkowa cyrkulacja.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z logicznego punktu widzenia kaskada będzie najlepsze. To tylko około 25l netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIAGARA SKIMMER 280 firmy Wave.

próbowałem i niestety jak dla mnie lepiej kupić zwykłą kaskade i dorobić odpieniacz ze strzykawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytny ty też zrobiłeś rzecz nie opłacalną :) zrobiłeś sumpa pod reefmaxa :thumbsup:

Więc może jednak darujesz sobie odradzanie sumpa skoro sam wiesz ile dobroci to wprowadza.

Dla mnie sump będzie z kilku poważnych względów lepszy:

1. Ukryjesz graty

2. Zastosujesz lepszy odpieniacz, przez co znacząco poprawisz filtracje, łatwiej będzie zastosować absorbery

3. łatwiej będzie Ci się przesiąść na jakiś większy zbiornik.

4. za pomocą lock-lina będziesz miał wystarczającą cyrkulację w tanku przez co pozbędziesz się szpecącego cyrkulatora.

etc..... etc.... można tak wymieniać i wymieniać.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zwiększy ilośc wody w obiegu co poprawi bufor parametrów


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może z innej beczki, jak najlepiej rozplanować sump w kostce 40x40x40, może ma ktoś jakiś projekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawaj sump miałem kostke 45x45x45 + sump 25L

zamów szkło pod miejsce w szawce kup wszystkie potrzebne graty, a potem wymierzysz sobie komory możesz dać 2 lub 3


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło ze kostka 40x40x40 ma być tym sumpem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumpa robisz pod to co już masz w Twoim przypadku niestety ponieważ będzie on mały, jaki masz zamiar mieć odpieniacz?? Dobrze jest uporządkować przepływ wody dlatego a by uwydatnić filtrację.

Podejrzewam, że w takiej kostce najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie dwóch komór.

Tak na szybko zrobione. Pierwsze rysunki przedstawiają sumpa 2 komory:

6981c93ed48d43c7med.jpg

na 3 masz 4 komory. i zaznaczony przepływ wody.. Z 4 komorami będzie o tyle problem że będą one małe.. około 17x17cm... tak "pi razy oko"

Albo w tej 40x40x40 zrób akwarium a zamów szkło pod sump, niewiele więcej kasy a będziesz miał już fajny litraż.

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumpa robisz pod to co już masz w Twoim przypadku niestety ponieważ będzie on mały, jaki masz zamiar mieć odpieniacz?? Dobrze jest uporządkować przepływ wody dlatego a by uwydatnić filtrację.

Podejrzewam, że w takiej kostce najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie dwóch komór.

Tak na szybko zrobione. Pierwsze rysunki przedstawiają sumpa 2 komory:

6981c93ed48d43c7med.jpg

na 3 masz 4 komory. i zaznaczony przepływ wody.. Z 4 komorami będzie o tyle problem że będą one małe.. około 17x17cm... tak "pi razy oko"

Albo w tej 40x40x40 zrób akwarium a zamów szkło pod sump, niewiele więcej kasy a będziesz miał już fajny litraż.

uwazam ze nie ma tu co za duzo kombinowac. Szkic pierwszy jest niezly ale ja bym wstawil jeszcze jedna scianke jako trzecia zeby zapewnic przeplyw wody w ksztalcie U. Wtedy zasysa mniej bubble ze skimmera i masz mozliwosc zawieszenia koszyczkow na media bo w pierwszym przypadku adsorbery musialy by wisiec kolo skimmera a to nie dobre rozwiazanie bo skimmer by je wytrzepywal. Komore na odpieniek przesun w prawo aby jak najwiecej wody sie gromadzilo. Niech pracuje na wchodzacej wodzie w najwiekszej objetosci. Mala komora to powtorne zasysanie juz przepuszczonej


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 3 komory będzie chyba optimum...

Ja bym te 40x40x40 stawiał na górze :) a na sumpa robił szkło.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz sumpa większego od akwarium? Może przemyśl to jeszcze raz i postaw większe akwarium,a ja do kostki 30l to bym wolał panel zrobić niż się w sumpa bawić,

pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do mnie bez sensu do kostki 30l dawać jakikolwiek sump ,tym bardziej jak miał by być większy niż akwarium .Kaskada bez odpieniacza ewentualnie ta Niagara ,obsada zapewne będzie miękkie i LPS-sy .Jechać na samej podmiance.Przerost formy nad treścią


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko do tej kostki 30l nie wklejaj komina :rofl::w00t:


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę robił sumpa większego a niżeli akwarium, nie róbmy Sobie jaj ;p Najpierw pytałem o sump do 30l a potem o projekt sumpa z kostki 40x40x40. Coś jeszcze będę kombinował :D Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie robcie sobie jaj, niech chociaz sump bedzie mial pozadny. Akwa przeciez sie zamieni nawieksze bezproblemowo. :thumbup:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.