Skocz do zawartości
Natka_r

Reefmax by Natka

Rekomendowane odpowiedzi

hey natka co tam w twoim baniaczku?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :)

Moje akwarium skończyło 4 miesiące. Niestety w związku z chwilowym brakiem czasu i kaski niewiele się zmieniło - zasiedlanie idzie jak po grudzie :(

Doczekałam się w końcu nowego odpieniacza - jest to jednak AM Turboflotor Blue 500 - teraz kombinuję jak go optymalnie ustawić i przymierzam się do przepiłowania tylnej klapki (nie chcę jej całkowicie zdejmować, bo zależy mi na tej części z wiatraczkiem)a odpieniacz jednak trochę wystaje. Dorobiłam też ze starej pompki Aquaela obieg z 2 do 3 komory, bo woda się nie przelewała wystarczająco.

Z życie doszły jedynie malutkie szczepki euphylii i caulastrei, 5 grzybków discosoma (2 zielone, 2 czerwone i niebieski) oraz malutkie kawałki clavularii i briareum, które mają za zadanie zarosnąć tło reefmaxa. Sarco urósł trochę, zoa pozarastały skałkę a grzybki rozwaliły się na skałach jak paniska.

post-12055-0-21968300-1333305696_thumb.jpg

post-12055-0-91818600-1333305730_thumb.jpg

A tu widok na pustawe ciągle akwarium.

post-12055-0-89735900-1333305754_thumb.jpg

Mam za to nadzieję, że wkrótce zagości u mnie parka krewecia+ babka i czekam aż pojawią się gdzieś błazenki a.percula z hodowli.

Musiałam też zacząć podnosić Ca i Mg, bo spadły mocno - wapń do 350 a magnez do 1000 - dolewam preparaty Aquarium Systems Reef Evolution zgodnie z instrukcją, ale magnez stoi w miejscu jak zaczarowany :( Kolega zaproponował mi zmianę preparatu na sprawdzony przez niego Seachem Reef Advantage Magnesium i pewnie spróbuję. Reszta parametrów w normie, plag nadal brak. Podmianki co 2 tygodnie 10% na soli IO, raz na tydzień dolewam Microbe Lift Special Blend.

I to tyle chwilowo w temacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natka..no nic nowego..jak zwykle wszystko super i elegancko :thumbsup: pozdr


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo masz tą calastre'e w baniaku? Wydaje mi się, że trochę ją za głęboko w piasek wkopałaś. Masz ją z podstawką, czy bez?

Pozdrawiam mickeangello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę, że zwierzyna poszła w dobre ręce!

Przyjemnie popatrzeć na zadowolone polipowe mordki!

Trzymaj tak dalej.


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie :)

@mickeangello - calastree mam 3 tydzień, była na podstawce, ale się odłamała przy mojej niezdarnej manipilacji i nie miałam kleju, żeby znów ją przykleić. Ale ogólnie ona była taka króciutka i jedna mordka słabsza. Wkopałam ją w piasek, bo nigdzie wyżej nie wystawiała tak ładnie polipków jak tu - powinnam zmienić?

@Szymon68 - a ja dziękuję za super szczepki - wszystkie ładnie się pootwierały, no a przede wszystkim dziękuję za wspaniałe doznania estetyczne za sprawą Twojego akwa :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie ją przykleić "kropelką" do skały, na podstawce będzie na pewno stabilniejsza, ten koral jest niemiłosiernie wrażliwy na uszkodzenie tkanki...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dojrzewania i plag.... ja dojrzewania nie zaznałem :):thumbup:


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.