Skocz do zawartości
Amphiprion

Warcząca pompka NewJet

Rekomendowane odpowiedzi

Już wiem, zmieniam projekt!!! Jeżeli z jakichś powodów pompka nie może być w pnalenu, to ją wywalę na zewnątrz. Robiłem już wstepne próby, jest o niebo lepiej:)

Nowy projekt, co nim myslicie. Jeden minus, jak coś walnie, to się nie pozbieram z wodą:) Muszę zbudować hermetyczną obudowę wypełnioną gąbką dla wytłumienia drgań:: (to ten żółty kolor:

1123-nowy projekt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł tylko ja bym pompę wsadził do butelki 1,5l wypełnionej do połowy wodą powód-chłodzenie te modele chłodzone śą wodą nie wiem czy tylko od wewnątrz ale to tylko HIPOTEZA, poza tym git tylko doradzę żebyś pompę umieścił ponad poziomem wody gdyż jak już pisałeś w razie awarii.........


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Muszę zbudować hermetyczną obudowę wypełnioną gąbką dla wytłumienia drgań"

Też o tym myślałem, kupiłem w markecie pojemnik na żywność ale okazało sie że nie jest szczelny przy pracującej pompie. W dodatku warkot pozostał pomimo podłożenia gąbki.

Teraz kupie pojemnik z uszczelką i zaciskami po bokach -koszt ok 12zł. Potem wcisne to wszystko w najgłębszą dziurę w szafce, a jak nie pomoże to zobacze jak to wszystko lata z czwartego piętra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam podobny problem, w moim panelu do odpieniacza podłączyłem pompę Rio 1400 i niestety też hałasowała, obłożyłem ją gąbką i trochę pomogło, następnie spróbowałem z atmanem 306 i podobnie hałasowała. Wydaje mi się, że problem leży w szerokości panela i przenoszeniu drgań z pompy przez wodę na szyby panela.

Klej typu kropelka stosowałem w swoim akwarium i nie miałem kłopotów z tego tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A JA JUŻ WIEM O CO CHODZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po wielu dniach rozterek:D i stresów:D moja (o wiele)lepsza połówka wpadła na códowny pomysł. Włożyła pompkę do dużego słoja. Postawiła na podłodze - cisza. Postawiła na szafce od akwarium - hałas:) Teraz już wiem, że problem leży w szafce, a raczej w sposobie odizolowania szkła od szafki żeby pozbyć się drgań. Dałem tak najpierw karimatę (nie pomogło), dałem płyrtę wygłuszająca od paneli (nie pomogło) Teraz będę testował na przykład 4 warstwy płyty wyciszającej:D mam jeszcze w zanadrzu styropian (minimum 2 cm) przekładamy płytą wygłuszającą. Wrzystko okleję na krawędzi, więc mie będzie widać:D

No to mi ulzyło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli problem z szafką, to od razu mówie, że 2cm steriopian raczej nie pomaga. :) IMHO jedyna nadzieja w tej macie o której pisał Swirlej (ale chyba w innym temacie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styropian nie dławi drgań? A to drań:)

Jak wrócę do domu, to będe szukał, próbował, testował i zobaczymy. Może zawieszę akwarium na sznurkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium może nie ale pompę......... dobry pomysł, a jak już akwarium to na stalowych linkach, ale chyba żartowałeś, są gdześ na forum chyba fotki tak podwieszonego 500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam własnoręczznie zrobioną i nie buczy :) - a i ogólny zachwyt wzbudza (u kota i u mnie bo reszta to trochę inzcaej to ocenia)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam własnoręczznie zrobioną i nie buczy :) - a i ogólny zachwyt wzbudza (u kota i u mnie bo reszta to trochę inzcaej to ocenia)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała w końcu nowa szafka:D Wszytsko zmontowałem, zalałem wodą , włączyłem NeJet i....nic nie buczy:D Słychać jedynie lekki szmer przelewającej się do panela wody:D:D:D:D:D:D Znowu odżyłem:D:D:D

Dziękuję wszytskim, którzy mi pomogli:D Jutro przychodzi skała i ruszam dalej:D

Mam zalane akwarium RO, dosypałem soli TropicMarine Pro Reef, rozpuszczała się szybciutko, żadnych grudek, to na prawdę dobra sól:D Gęstość wody 1,023.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.