Skocz do zawartości
Gienek

[1000+L,w obiegu] nowa odsłona by Gienek

Rekomendowane odpowiedzi

Edit: kurde, pomyliłem wątki:) To miało być w wątku Inmara o jego projekcie:)Inmar: na ultimatereef widziałem fajny sposób na noszenie dużego baniaka:

IMG_1315.jpg

IMG_1320.jpg

Wydaje się to mieć sens. Trzeba tylko zabezpieczyć pasy aby nie ściskały szkła. Tak jak oni - deseczni na górze i płyta na dole powinny wystarczyć. Moje słodkie 170x60x60 dwóch gości zniosło z 3ciego piętra na pasach jak lodówkę:)

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały up...

wczorajszy dzień spędziłem z młotem udarowym w ręku przerabiając delikatnie blok ;). Jako, że baniak stoi centralnie pod moją piwnicą, powstał koncept by dodatkowo wzmocnić strop wstawiając w piwnicy stempel stalowy. Ale żeby mogło dojść do tego najpierw musiałem wykuć sporej wielkości dziurę w podłodze piwnicy by wybrać 10cm styropianu położonego pod kilkoma cm betonu.

Dziś przyjeżdża stempel, tylko pytanie kiedy fundament wyschnie i będzie nadawał się do wstawienia stempla ??. W między czasie wkleiłem grzebień -107cm i dziś w planach jest orurowanie całego systemu.

CDN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześku a grzebień jest jak planowałeś zespolony z koronką czy jednak osobno? :whistle:

Przy tych temperaturach fundament będzie sechł dłużej, ale powinien być na tyle zwięzły, że będziesz mógł "stemplować" :smoke:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jako, że baniak stoi centralnie pod moją piwnicą, powstał koncept by dodatkowo wzmocnić strop wstawiając w piwnicy stempel stalowy.

Gienek zszedł do podziemia akwarystyki:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzebień jest sam, górna krawędź na równo ze szkłem. Coraz mniej widzi mi się korona w baniaku, jak dołożę kolejne 10cm to skończy się na tym, że przy moim sporym wzroście będę musiał stawać na drabinie a tego chciałbym uniknąć. Jeśli będą jakieś straty w rybach to pewnie zrobię koronę ale póki co stanęło, że będzie bez.

Z tym betonem to się ogólnie załamałem bo myślałem, że na weekendzie będzie próbne zalanie zbiornika, a tu szykuje się wielka d... :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki cement został użyty. Jeżeli z wysoką wytrzymałością wczesną to przeważnie po dwóch dniach osiąga ok. 60% swojej wytrzymałości. Jeżeli normalną wytrzymałością wczesną to po 14 dniach można coś zacząć robić ale to też zależy wszystko od warunków w jakich dojrzewa i oczywiście jakiej klasy jest cement.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na worze pisało M-15 więc to pewnie jakaś klasa betonu. W piwnicy jest 5-8 stopni i jest sucho. Dziś planowałem wstawić tam jakąś nagrzewnicę, żeby podnieść trochę temp w pomieszczeniu.

BTW zachciało mi się k... bawić w boba buildera :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienek ja mam takie proste pytanie :D

Mówisz blok przerabiałeś - samowolka czy ktoś Ci pozwolenie dał?

Bo jak ktoś Cię podkabluje to będzie problem.

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie szczęście, że żyje w bardzo małej i zgranej wspólnocie, więc zarówno sąsiedzi jak i zarządca wiedzą o wszystkim i dali mi zielone światło. Mało tego ciężki sprzęt ;) załatwiałem od zarządcę :thumbsup:

Ale wiadomo póki nie ma problemu to jest dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budowlańcem nie jestem ale z tego co wiem tak sobie stropu podpierać na chłopski rozum nie można bo to zaburza jego pracę i może paradoksalnie doprowadzić do katastrofy....


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też nie jestem, dlatego metodologię obmyślał znajomy, który w budownictwie siedzi od lat. Poza tym to był jedyny sposób na wstawienie baniaka do mieszkania, bez tego raczej ze zbiornikiem wylądowałbym we własnej piwnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tego co widzę to użyłeś zaprawy murarskiej, a to nie za dobrze. Przeważnie takie zaprawy aby spełniać swoje właściwości mają "ogranicznik" co do grubości (np. 5cm zależy od producenta). Z tego co wyczytałem to zrobiłeś dziurę na ponad 10cm. Może kruszyć się taka wylewka, a raczej będzie. Zaprawa murarska troszkę inaczej wiąże z betonem niż np jakaś zaprawa do posadzek czy naprawcza. Jeżeli jest dobrze rozrobiona to nie będzie pękać na łączeniach z posadzką. Mają tez większy zakres grubości. Co do klasy to też jest różnica bo M15 ma wytrzymałość na ściskanie 15MPa, a zaprawa naprawcza mają nawet po 40Mpa.

Będziesz wzmacniał strop przed ugięciem poprzez wstawienie jakiegoś profilu stalowego w jednym miejscu. No troszkę nie za dobrze. Lepiej zrobić podporę sprężystą czyli w piwnicy zrobił ramę z profili stalowych (dwa słupy przy ścianach i bekę w poprzek zbrojenia stropu).

Z tego co widzę to twoja solanka będzie ułożona w rogu, jak przypuszczam (ale tylko przypuszczam) w poprzek zbrojenia stropu więc nie jest to niekorzystne rozwiązanie dla stropu i nie wiem czy jest konieczny "zabieg wzmacniania" ale to zależy od konstrukcji stropu.

Omg ale się rozpisałem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej było zrobic jakiś podciąg z teregla stalowego niż słup walic na środku piwnicy?


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu tego co napisał wodzek mam parę refleksji: 1 to dobrze że żona i sąsiedzi tego nie czytają ;) - i to by było tyle pozytywów. Pewnie czeka mnie ponowne kucie i robienie nowej wylewki z tej zaprawy naprawczej. Co do stempla to pozamiatane bo właśnie dziś przyjechał, więc inna opcja nie wchodzi w rachubę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stempla to pozamiatane bo właśnie dziś przyjechał, więc inna opcja nie wchodzi w rachubę.

To daj 2 stemple na to jakis HEB (160) i otrzymasz taka rame i po sprawie,a piwnica jaka 2mx2m?


Akwarium wystartowalo

120x60x50 + sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwnica 2 na 5 m.

mała aktualizacja:

System przeszedł próbne wodowanie i wszystko jest w porządku.

Z uwagi na 2 zbiorniki i 2 sumpy w salonie ;) moja lepsza połowa zadecydowała ;) o natychmiastowej i nieodrwacalnej likwidacji starego zbiornika... Po szybkie, 9-cio godzinnej akcji stara 3000tka zakończyła żywot. Całość życia wylądowała w sumpie który na dzień dzisiejszy pomieścił ok 300 litrów wody całość skały i ryby. W międzyczasie góra idzie do powoli będzie się zasalać. Planuje na górę wlać ok. 200-300 litrów przechodzonej solanki ( wszystko zależy ile uda mi się pozbierać po ludziach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gieniek,po co te cuda i dziwy :w00t:

daj se spokuj ze stęplami w piwnicy

przecież jak budują bloki to wszędzie widać palety z cegłami poustawiane na środku z boku

taka paleta cegieł wiesz ile waży? wystarczy że ma tylko metr na metr to już jest tona

jak dzwig stawia palety z cegłami to się boją że strop się zawali??

ludzie popytajcie dorosłych najpierw bo smiać się chce


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stempel przy całej inwestycji to nikły wydatek, a wolałem mieć spokojny sen.

Co do samych budolańców to prawda jest taka, że oni się niczego nie boją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Sump - 100x80x40 (poziom wody 25-30)- więc jakieś 200liitrów +

na co taki szeroki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz sump zalany na prawie 40 cm. Docelowo przegroda wstawiona na 25cm. Sump ma takie nietypowe wymiary z tego względu, że praktycznie zawsze się w nim testuje jakiś ponadplanowy sprzęt;), więc gabaryty dobierałem czysto praktycznie. Dodatkowo w setupie ma być sporej wielkości odpieniacz więc zbyt dużo miejsca nie zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi:

Nie wiemy kiedy blok został zbudowany, jaką ma konstrukcje, w jakiej technologii. To że w dzisiejszych czasach się buduję restrykcyjnej wie chyba każdy nawet ja (nie będący osobą "dorosłą"). Czy ja wspomniałem gdzieś że strop się zawali?? Napisałem że się ugnie. Przy projektowaniu są dwa stany SGN i SGU. W SGU liczysz właśnie ugięcie stropu które jest ważne dla komfortu jego użytkownika.

Wspomniałem również że może nie być potrzebne wzmocnienie stropu gdyż akwarium stoi przy podporach, a to jak wiadomo z mechaniki nie jest najbardziej niekorzystny wariant ale żeby być na 100% pewnym trzeba wiedzieć w jakiej technologii jest wykonany.

Ja pod względem budownictwa nikogo nie obrażam, posiadam jakąś wiedzę na ten temat, zajmuję się tym, więc staram się pomóc komuś. Może kiedyś ten ktoś właśnie mi pomoże przy moich problemach np. z solniczką. Chyba od tego jest forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienkowe akwarium wazyc bedzie okolo 1t=1000kg=10kN na m2


Akwarium wystartowalo

120x60x50 + sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się nie zgodzić.

Żeby określić obciążenie na m2 mnożymy wysokość razy gęstość wody.

Co nam daje obciążenie równomiernie rozłożone na długości i szerokości akwarium. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś tydzień temu wpadła do mnie większa ekipa na klejenie skałek i na dzień dzisiejszy taki jest efekt.

thumb_128499840611544539232.jpg

thumb_130534415112118229664.jpg

thumb_104601704113000039633.jpg

thumb_137886820013019879251.jpg

thumb_120566410210271277645.jpg

Co do zasady całość miękkich w najbliższej przyszłości wylatuje z baniaka ustępując miejsca lps i sps. Jednak nastąpi to dopiero po całkowitej stabilizacji baniaka no i oczywiście złożeniu oświetlenia. Na chwilę obecną projekt oświetlenia ewoluował w kierunku lampy z 2xhqi modułami led czerwone/zielone/niebieskie oraz t5 aktynikami. Myśle, że do miesiąca coś sensownego zawiśnie nad baniakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.