Skocz do zawartości
pio7

zeostart2 a zeostart3 czym się różnią?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest różnica między nimi?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewielka, z tym ze Zeostart 3 chyba bardziej rozwodniony.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta czy alternatywą dla tej pożywki jest wódka?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta czy alternatywą dla tej pożywki jest wódka?

Chyba nie raczej trzymaj się metody zeovitu.

Osobiście leje zeobak ale i wódeczki też nie sazczędze.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Każda kolejna wersja Zeo preparatów jest ulepszonym poprzednikiem.

Zeostart to karma dla Zeobaku, lejąc wódkę karmisz jakieś inne bakterie i to raczej konkurujące z tymi zawartymi w butelce Zeobak.

Nie ma sensu dodatkowo lać wódki bo Zeovit jest dużo lepszą metodą do kontroli nutrientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta czy alternatywą dla tej pożywki jest wódka?

jeżeli stosujesz metode Zeovit to nie jest alternatywą, ale jeżeli chcesz lać zeostart bez stosowania zeo to polecam vodka albo VSV - taniej

Przy stosowaniu zeostartu jest problem z ustaleniem odpowiedniej dawki, jeżeli za malo to nie działa, jeżeli za dużo to też nie działa.

Vódka albo VSV jest bardziej stabilne do stosowania i łatwiej dobrać daki


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda kolejna wersja Zeo preparatów jest ulepszonym poprzednikiem.

Zeostart to karma dla Zeobaku, lejąc wódkę karmisz jakieś inne bakterie i to raczej konkurujące z tymi zawartymi w butelce Zeobak.

Nie ma sensu dodatkowo lać wódki bo Zeovit jest dużo lepszą metodą do kontroli nutrientów.

Niby masz racje ale w sklepie gdzie kupiłm cały zestaw do zeovitu, odradzili abym od razu zrezygnował z wódki.

Stosuję już ponadmiesiąc zeo wraz z wódką rezultaty widoczne gołym okiem.

No i niewiem czy przestać od razu lać gorzałke czy stopniowo z niej zrezygnować.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Zależy jakie tam masz parametry, jeśli takie super jak mówisz to nie wiem czy jest sens coś zmieniać, skoro system działa świetnie na mixie-pożywce którą dostarczasz.

U mnie wódka/vsv zbijała szybko NO3 i nie ruszała fosforanów, na zeo wkrótce po pierwszej wymianie kamyków zjechałem z NO3 do 2,5 i PO4 0,05 (z 25 i 0,18). Przedwczoraj była druga wymiana i przewiduję zobaczyć wkrótce prawdziwy ULNS w domu ;)

Jeśli ktoś zamierza prowadzić full zeo to zrobiłbym odwrotnie niż powiedzieli w sklepie, wyrzucił wszystko nawet kosztem pogorszenia parametrów i czekał aż system wkręci się w Zeovit.

Ale to twoja decyzja, skoro nie masz problemów z nutrientami...

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie jest zasadnicze co kolega ma na myśli pisząc zeo... bo mam wrażenie, że on ma na myśli jedynie Zeobac.

Kapitan my prowadzimy akwa na kompletnym systemie zeo a to co innego niż poszczególne produkty czy też nawet bakterie i VSV czy vóda ;)

popieram Twoje zdanie Kapitan i mam dokładnie taką sama obserwacje dot. PO4 i NO3 na VSV miałem niskie NO3 ale jak załapałem PO4 to nic się nie ruszało (co prawda u mnie nigdy szału z PO4 nie było - najwyżej 0,1 zanotowałem). Przy kamykach i Zeostarcie poleciało PO4 z 0,08 do 0 a NO3 buja się od 0 do 2,5.

czy lać ZeoBac i VSV lub Vódę... moim zdaniem jedynie Vódę po VSV przynajmniej moje akwa zachowywało się dziwnie w połączeniu z Zeobac. Miałem dziwne naloty a to białe a to jakieś kłaczki się robiły tu i ówdzie przy pompach, no i przede wszystkim to kolory były inne.

Co do różnic to fktycznie oni zawsze podają, że to jest "lepsza" wersja poprzedniego produktu, a w przypadku Zeostartu być może rozcieńczona bo przedawkowanie było pewnie częstym problemem i by uchronić akwa przed załamaniem lepiej produkować rozcieńczony czyli bezpieczniejszy produkt. Tylko czy to prawda to śmiem wątpić wystarczy przeanalizować wątki na forum zeo i widać, że dawki Zeostart2 i Zeostart3 są praktycznie takie same.

Zastanawiam się co to za sklep... bo chyba u nas zbyt dużego doświadczenia nie mają w sklepach w temacie Zeo... jest kilka rodzynek, rzekłbym nawet rodzyn ;) ale...

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.