Skocz do zawartości
kuba-ciszka

ślimaki zdychają

Rekomendowane odpowiedzi

trzy mieśiące temu założyłem akwarium po około tygodniu od założenia zdechł

mi jedem ślimak :(zaczeło się od tego że opadł na dno i nie mógł przykleić się do skały przysunełem go do skały wspioł się na nią ale po chwili zpadł więc przewróciłem go na plecy i po chwili już chodził więc się przestałem tym interesować na drugi dzień ślimak leżał na plecach poszłem do szkoły i jak wróciłem ślimak dalej leżał na plecach właczyłęm telewizję patrze a do ślimaka zaczoł śię dobierać krab po godzinie po ślimaku została tylko skorupa początkowo myślałem że krab miał ochotę na skorupe ślimaka ale skorupa leży do dzis wydaje mi się że drugi ślimak też zdycha dzisiaj zaczeły się takie same objawy jaki może być tego powód :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zobaczyć jak wygląda to 3 miesięczne akwarium :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź dadzą Ci testy wody.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Po około tygodnia od założenia" zdechł Ci ślimak? A co on tam robił?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sprawdzał zasolenie... :wallbash:

Kiedykolwiek czytałeś "przyklejone" tematy w dziale nowicjusz? Moze od tego trzeba było zacząć, a nie zabijać zwierzaki... :realmad:


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że tylko ślimaki są. No chyba że się mylę :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra koledzy :) już nie bijcie głowami w mur. Ja tam nie przepadam za takim cierpiętnictwem ;) Zachowanie "pijanego" ślimaka mogą powodować różne czynniki np. kiedyś pisałem jak na początku swojej przygody ze słoną wodą ślimaki zachowywały się podobnie gdy przedawkowywałem araga milk.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lufcik a to było też tydzień po zalaniu akwa? :harhar:

Chyba że kolega nieprecyzyjnie się wyraził, to może raczyłby sprostować zamiast minusy rozdawać?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę by ktokolwiek dał Ci logiczna odpowiedź nie znając chociażby parametrów wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie rzeczywiście zasypaliście go pierdołami :) zamiast dać konkretną odpowiedz, jeśli nie ma testów to może jednak zdjęcie akwarium nam coś podpowie   :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sobie co nieco poczytaj a nie zawracaj nam :mooning pierdołami.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lufcik a to było też tydzień po zalaniu akwa? :harhar:

Chyba że kolega nieprecyzyjnie się wyraził, to może raczyłby sprostować zamiast minusy rozdawać?

2 lata temu pokichany ze strachu, "robiąc z igły widły" sam zostałem podobnie potraktowany :) Słusznie, niesłusznie, ale fajnie żeby nowego jakoś nie odstraszyć i nie zniechęcać do morszczyzny :)

Co do minusów, plusów... racja, te pierwsze nie pomagają zjednać sobie pomocników :)

Kuba-ciszka nie wie co sie dzieje, my nie wiemy, a od razu podejrzenie, że w akwarium dzieje się źle wszystko i krytyka. Nic nie wiemy :) Odpowiedź zainteresowanemu mogą dać testy wody.

p.s. Co do moich ślimaków to nie był tydzień, ani miesiąc. Jednak proszę zauważyć, że Kuba ma już trzymiesięczne akwarium, a nie tygodniowe, a rozpatrujecie, po co dał do tygodniowego baniaka ślimaka. Miał, dał, przyznał sie... problem jest nadal i tyle.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuba, zobacz jakie testy ci wyszly, potem ktos moze ci cos doradzi. Jak nie masz testow to moze zwroc sie do kolegi skala z Zielonej Gory. Sprawdzalem na member map. Mozliwe ze pomoze ci co do testow, wtedy kolektywnie moze cos da sie powiedziec wiecej. Opisz lepiej akwa, moze jakas fotka, napisz co wlewasz, czego uzywasz itd. Sprawdz koniecznie zawartosc miedzi w wodzie jesli masz czym, moze w sklepie ci zrobia ten test.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzy mieśiące temu założyłem akwarium po około tygodniu od założenia zdechł

mi jedem ślimak :(zaczeło się od tego że opadł na dno i nie mógł przykleić się do skały przysunełem go do skały wspioł się na nią ale po chwili zpadł więc przewróciłem go na plecy i po chwili już chodził więc się przestałem tym interesować na drugi dzień ślimak leżał na plecach poszłem do szkoły i jak wróciłem ślimak dalej leżał na plecach właczyłęm telewizję patrze a do ślimaka zaczoł śię dobierać krab po godzinie po ślimaku została tylko skorupa początkowo myślałem że krab miał ochotę na skorupe ślimaka ale skorupa leży do dzis wydaje mi się że drugi ślimak też zdycha dzisiaj zaczeły się takie same objawy jaki może być tego powód :question:

Kuba z tego co opisałeś nie da się nic wywnioskować... Napisz jakie masz parametry wody i wtedy coś da się doradzić w twojej sprawie.

Twój post wygląda mniej więcej tak:

Idziesz do lekarza i mówisz źle się czuje!!! i tyle..... Zapewne nawet jak będzie to prof.odpowie ci nie wiem co jest tego przyczyną.

Na tym forum wróżek niestety nie ma.....


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze masz rowniesz jakies rybki. Byla jakas chora? Leczyles czyms? Jesli tak to czy w glownym czy raczej odstawiles do kwarantalnika. Od kogo masz te slimaki? Kupiles prywatnie, ze sklepu? Pytam o te detale aby wyjasnic chociaz jedna niewiadoma. Slimaki zle znosza miedz. Czasem mija 2-3 miesiace i padaja ot tak sobie a przyczyna moze byc miedz po kuracjach lekami na bazie miedzi w glownym zbiorniku. Moze te slimaki w takim siedzialy. Moze masz z likwidacji innego baniaka, ktos sie zniechecil po plagach i wyprzedal skazone zycie?

Staram sie ustalic tylko jedna jasnosc sposrod miliona ciemnosci.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam trzy błazenki hepatusa dwie krewetki i pare krabów pustelników a ślimaki są ze sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki, może jest jakaś inna obiektywna przyczyna?

Ja swoje turbo kupiłam pi razy oko 4 - 5 miesięcy po założeniu akwarium. Kupiłam 7.

4 śmigały bez zarzutu, a 3 właśnie tak po tygodniu słabły, odpadały aż wreszcie krab je skonsumował.

Parametrów ofkors nie pamiętam po 3 latach :)

Macie jakieś pomysły poza "zbyt świeżym akwa"?


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie nazarly czegos? Co prawda nie o slimaku napisze ale przykladowo moj hermit czerwononogi skubie ciagle sylikon w jednym miejscu. Czekam kiedy mu zaszkodzi. Czyzby planowal ucieczke....?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam niewiem ale jak zamawiałem skałe z RS to dostałem 2 ślimaczki gratis i sobie śmigają do dzisiaj


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiej wielkości muszla ślimaków, których dotyczy problem? parametry są ok, a coś oprócz podmian lejesz do baniaka?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiej wielkości muszla ślimaków, których dotyczy problem? parametry są ok, a coś oprócz podmian lejesz do baniaka?

nic oprócz podmian nie leje a muszle były dosyć spore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego pytam o wielkość, ponieważ turbo nie żyją latami...


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.