Skocz do zawartości
CNCRob

[225l] Betta 680 made by CNCRob

Rekomendowane odpowiedzi

Robert co u ciebie tak cicho daj jakieś zdjęcia i co słychać w szczepkarium można po coś podjechać

Niestety zdjec narazie nie bedzie :) brak aparatu :( szczepkarium nadal stoi, cos konkretnego Ciebie z niego interesuje? :)

witaj robert ,kurcze super refugium,najwazniejsze iz jestes zadowolony z takiej filtracji,mam pytanko odnosnie scrubera-jakiej szerokosci "rowek" jest w rurce splywowej gdzie wchodzi siatka?,fajny projekt -ile lacznie wacikow na ten scruber?,pozdrawiam grzegorz

Dzieki Grzegorz.Szczelina splywowa ma okolo 6mm (+-). Sa tam dwie zarowki po 11W kazda.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusilem sie na zrobienie fotki, niestety aparat kiepski wiec ile sie dalo tyle jest na ujeciu. Kolory bez edycji, to co dal rade aparat wyciagnac. To dla niedowiarkow, ze u mnie wszystko rosnie i ma sie swietnie a kolorki sa calkiem fajne :)

dsc07749x.jpg

Uploaded with ImageShack.us


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rośnie jak na drożdżach :) slicznie sie to rozrasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietam jeszcze jak przyklejalem pojedyncze dwucentymetrowe patyczki :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I udało mi sie w końcu dogadać z odpieniaczem :) urobek z 4 dni

post-13116-1364662007,15_thumb.jpg


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie wspominałem wiec zamieszczam mała fotorelacje z przeróbki lampy na chińskich ledach 3W. Kiedyś z duża pomocą kolegi Chodiego zostało dodane sterowanie dwoma kanałami. Teraz postanowiłem pomieszac kolory i dodać kilka nowych zamiast białych jak i cześć niebieskich zamienić na inna barwę. Do tej pory każde koło po 12 sztuk led świeciło innym kolorem, teraz jest to wymieszane i podzielone na sterowanie osobno niebieskimi i osobno reszta.

post-13116-1365615593,16_thumb.jpgpost-13116-1365615622,63_thumb.jpgpost-13116-1365615640,81_thumb.jpgpost-13116-1365615663,98_thumb.jpgpost-13116-1365615684,11_thumb.jpgpost-13116-1365615710,63_thumb.jpg


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-13116-1365615755,9_thumb.jpgpost-13116-1365615772,65_thumb.jpgpost-13116-1365615787,81_thumb.jpgpost-13116-1365615805,85_thumb.jpgpost-13116-1365615827,49_thumb.jpgpost-13116-1365615842,61_thumb.jpg

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-13116-1365615870,4_thumb.jpgpost-13116-1365615883,75_thumb.jpgpost-13116-1365615899,49_thumb.jpg

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o takie właśnie kolory mi chodzi Robert. Też chciałbym pozamieniać połowę białych na inne barwy. Tylko pytanie , czy da się to zrobić tylko poprzez przelutowanie samych diod?

Lampi super teraz świecą. Gratulacje. :unworthy:


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mowilem ze kolorofony duskotekowe beda :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż nam jeszcze Rob, jak ta lampka swieci teraz nad szczepkowym :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, wszystko zależy jakie masz ledy i jak mocowane. Bez otworzenia lampy sie nie obejdzie.

Zachu, wszystko w swoim czasie :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O to i ja poproszę o instrukcję przeróbki.

Hmmm to co jest wyzej? Czy da sie dodać cos wiecej niż fotki? :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, da się :). Co to za soczewki/reflektorki na diodach?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, tak, da się :). Co to za soczewki/reflektorki na diodach?

Były oryginalnie w lampie. Zauważyłem, ze bardzo mocno skupiają strumień swiatla. Ale widziałem kiedyś gdzies podobne w sprzedaży wiec mozna je dostać.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

No jak tam pozmieniałeś już to co chciałeś to w końcu czy i my możemy zobaczyć ?

A jak tam szczepkowy ?

Pozdrawiam Dorota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze pozmienialem. Ale aktualizacji nie bedzie do czasu zakupu aparatu. Czyli nie prędko :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety masakra w akwarium i totalne spustoszenie! :(

Podczas mojego wyjazdu na weekend dolabella jakims cudem weszla do rewizji od odplywu do sumpa ze szczepkarium. Zatkala go wiec woda zaczela sie przelewac poza akwarium, dolewka dolala 30 litrow RO a lecaca woda zalala pompy GHL, wiec te sie spalily ale zanim sie spalily to mialy zwarcie i dolaly cale zawartosci pojemnikow od ballinga do systemu, trafilo ponad litr kazdego z nich, na koniec o malo sie nie zalalila bo wtyczka przy pompach jest totalnie stopiona. Wynikiem tego wszystkie ryby i krewetki zdechly, korale jeszcze probuja zyc, nie wiem czy sie uda je odratowac, zbieram teraz wode na podmiane i wyciagam kolejne ryby z akwarium, odpieniacz pieni az pokrywke podnosi, dalem tez duzo wegla do sumpa. :(


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-13116-1371994369,57_thumb.jpgpost-13116-1371994383,25_thumb.jpg

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walcz do końca i ratuj co się da.Co żyje jak masz możliwość daj na przechowanie komuś. Szkoda zwierzaków :(


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratuje, nie dam to nikomu zycia bo nie mam komu, postaram sie doprowadzic wode do normalnego stanu, korale narazie walcza, nawet wyszla jedna zywa ryba i dwie krewetki, wszystkie kraby zyja, nie mam jak zrobic testow bo wszystkie testy tez mam zalane.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś koszmar jest.....łza sie kręci w oczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy współczucia :(:(:(:(

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.