Skocz do zawartości
czadol81

montipora talerzowa- cos ja porasta

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie od 3 dni pojawilo sie cos na talerzowce nigdy tego nie mialem a mam jeszcze jedna tamta nie ma macie pojecie co to jest kolor zdjecia nie jest przerabiany ani podkrecany tak jak w baniaku. z gory dziekuje i prosze o jakies rady

post-12011-0-80580200-1328557291_thumb.jpg


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry sa nastepujace:natesterach API i salifert

kh-7

ph-8.2

no2-0(niewykrywalne)

no3-0(niewykrywalne)

nh3/nh4-0(niewykrywalne)

po4-0.1

mg-1230

ca-400

zasolenie-1.023


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie sa przypadkiem wirki, ktore ja wcinaja ? Masz jeszcze inne monti ? Jak sie maja ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze zdjęcia wygląda jakby umierała z głodu i na szkielecie pojawiał się glon lepsze zdjęcie musisz zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie coś podobnego ale od czasu jak siedzą tam na niej krewetki czyszczące i wiecznie ja stresują i coś skubią,wygląda to tak jakby koral odchodził w tym miejscu natomiast z drugiej strony są przyrosty


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto nowe foty co do szkieletu to nie sadze aby zdychala z glodu bo reszta ma sie dobrze

post-12011-0-54698900-1328561435_thumb.jpg

post-12011-0-91608000-1328561454_thumb.jpg


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do reszty korali nie mam zastrzezen ta talerzowke mam jakies 2 tygodnie


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale dla mnie ta talerzówka wygląda jakby miesiąc leżała w sampie bez światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i tak bylo niestety tego juz sie nie dowiemy co do polipowania to polipuje takze zyc jeszcze zyje bede ja staral sie odratowac ma dostateczna ilosc swiatla i pokarmu


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co polecacie odessac je czy zostawic nie chce jej narazac na jakiec uszkodzenia mechaniczne


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny przypadek. niestety zakończył się zgonem korala. w moim przypadku zjadły do ślimaczki nagoskrzelne, nie było sposobu żeby odratować :realmad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tak reaguje na brak Mg ? One nie lubia skokow parametrow i zasolenia.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mój gust pasożytów nie ma wiem jak młócą korale i inaczej to wygląda,faktycznie wygląda jak by wyjęta spod skały,jod dodajesz zauważyłem że niebieskie lubią jak jest suplementowany,Stani wirki chyba nie gustują w koralach?

pozdrawiam Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typo obumierająca talerzówka, tak jak pisał stani, pewnie od bujania parametrami, to co niby obrasta to okrzemki na martwych czesciach korala


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie rady i odpowiedzi , co do parametrow to przyznam sie ze przez ostatnie 2 tyg praca mnie pochlonela i parametry sie troszke rozbujaly ale juz nad nimi pracuje i jod tez podaje


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem porasta ja glon :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponowni co do mojej talerzowki to mam dobre wiadomosci po podciagnieciu mg wszystko wyglada ze wraca do normy to cos zielonego jak narazie zniklo w ciagu 2 dni i mam nadzieje ze juz nie powroci


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.