Skocz do zawartości
Raf

Czy widujecie ledy

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad oświetleniem ledowym niby takie tanie w utzrymaniu a mało kto ich używa dlaczego?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo dobre lampy led sa drogie w zakupie.....??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jak w Dublinie pojawiły się Radiony to w pierwszych tygodniach sklep nie wyrabiał się ze sprowadzaniem.

Ja niedawno kupiłem chińczyka 120W ale już wiem że też w najbliższych tygodniach kupię "Radka" bo ma wszystko to czego brakuje mi w "chińczyku".

W Polsce straszą tanimi lampami, a na drogie nie każdego stać. Chińczyki 120W świecą w co drugim domu, ale u nas na forach dowiesz się że korale pod nimi nie rosną (kurczą się) i glony wywala, dino i cyjano też. Ryby ślepną i nie wiem co jeszcze. Dlatego ludzie nie piszą że mają je w domu, ale uwierz mi że są ledy w domach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli ryby ślepną to czy ludzie też??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia umowna co rozumiemy pod pojęciami "tanie w utrzymaniu" , "dobre lampy są drogie"

Bo to że mniej prądu biorą nie znaczy że na akwarium Ci mniej prądu idzie :question: , a czemu ? a poczytaj czemu :) ( to też zależy od wielkości baniaka, mieszkania i wielu innych czynników)

A czy są drogie ? To też pojęcie względne, dla jednych tak, dla innych nie. Zawsze zamiast nowej można kupić lampę z drugiej ręki, lub DIY......... albo na raty.

Ale fakt faktem że sporo baniaków świeci już na ledach i nie koniecznie ludzie trąbią o tym na forach.

Jeśli ryby ślepną to czy ludzie też??

No no, krewetki pierwsze :harhar::welcome:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mi nie chodziło o oświetlenie baniaka tylko np,szkół urzędów wielkich sklepów wszędzie t5 t8,hqi w fabrykach.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEehehhehe, ahaaaaaaaaa :unworthy:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia umowna co rozumiemy pod pojęciami "tanie w utrzymaniu" , "dobre lampy są drogie"

A czy są drogie ? To też pojęcie względne, dla jednych tak, dla innych nie. Zawsze zamiast nowej można kupić lampę z drugiej ręki, lub DIY......... albo na r

jak dla ciebie Przemek lampy led nie sa drogie to wybacz :") buhahahhaa podaj mi cene lamp PS na moj zbiornik , 130x80x50 pod same sps , i powiedz ze sa tanie :) tylko napisz mi co proponujesz i ile one kosztuja , tylko nowe :)

jesli chodzi o szkoly to sie nie wypowiem :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Czytałem że w USA jest zakaz używania LEDów w miejscach właśnie publicznych(państwowych) i w wojsku. Zrobili badania i stwierdzili że LEDy są szkodliwe dla oka. A to dlatego że świecą mocno skoncentrowanym światłem i po prostu jest to trochę jak patrzenie w słońce, czyli na dłuższą metę niezdrowe :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qba25 - oczka Cię już pieką ? Ludzi nie poznajesz ? Czy masz jakąś teorię na temat konta SkoczekPL ?

A ofertę mogę CI dać tylko powiedz czy z T5 czy bez..... :coffee:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę ledy codziennie: co drugi stary Golf musi mieć pasek ledów jako "światła dzienne":)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sorki :) pisze z "founa " i to lipnego :) sorrrrrrrki wielkie , sam mialem ochote zmienic na ledy ale cena coz nie dla mnie , jesli tylko kiedys nadejdzie ta chwila ze budzet pozwoli to napewno :) a co do szkol to wiem ze w niektorych juz sa stosowane zarowki na ledach wiec cos na oszczednosci zostaje :)

@ Skoczek cos mi sie wydawalo ze macie podobne awatary z Przemkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

@skoczek mi chodziło o ty czy od chińskich ledów bez certyfikatu europejskiego ludzie nie ślepną. Nie chciał bym stracić wzroku przez oszczędzenie 20 zł...

Jeśli szkodliwość ledów wynika tylko z dużej intensywności tego źródła to każde sztuczne źródło światła może być szkodliwe.

A krewetki czasem jak są larwami tracą jedno oko i nie wiedzieć czemu to oko im nie odrasta. Można z tego na siłę wysnuć wniosek, że hodowla krewetek w akwarium prowadzi to zaniku wzroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Skoczek cos mi sie wydawalo ze macie podobne awatary z Przemkiem :)

Noo co TY Kubuś :) Julian to Julian ja to Morys :lol:

A co do oferty.... załatwię ci rabat ;):ice:

@skoczek mi chodziło o ty czy od chińskich ledów bez certyfikatu ludzie nie ślepną.

Jak będziesz się patrzył bezpośrednio w lampę to oślepniesz czy to ma certyfikat czy nie ....spoko :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja Wam coś powiem - wkurzają mnie te ledy w samochodach zamiast świateł dziennych. Wielu wylicza jakie to straty przez włączone światła... a ja Wam powiem... stratą to będzie jeśli Was nie zobaczę w porę na drodze i nie zachowam ostrożności. Tyle mam do powiedzenia w sprawie ledów w autach :harhar:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za to też powinni walić mandaty, w d...pe te paski sobie można wsadzić na nie używać jako światło dzienne w samochodzie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja tam widzę ledy codziennie: co drugi stary Golf musi mieć pasek ledów jako "światła dzienne":)

Ledy to niezły szpan, jak pier...ca rura i spojler w maluchu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zareklamuje mojego pracodawce bylego ;) A co :)http://ledon.pl/pl/

Chlopaki robia sporo roznych lamp i coraz wiecej ledow schodzi.

Ja tak z 4 lata temu moze nawet 5 wzialem na probe kilka zarowek ledowych na testy ;) Swieca do tej pory ;) ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było: jak ma toto homologację i jest poprawnie zainstalowane to niech będzie. Ale większość tego co spotykam to jakiś żart jest a nie lampa. I wygląda to jak nieszczęście. 5 diod na krzyż i ledwo to widać. Ale Policja ma to regulaminowo w d....


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Dla mnie absurdem jest to że samochód z pier..cą rurą jest dopuszczony do ruchu. Samochody mają być ciche.

Podobnie jest z oświetleniem dziennym. Samochód po to ma światła żeby było go widać a nie po to żeby unikać mandatu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co tam maja to Chinczyki,tak mi sie wydaje...? VDR. Na angielskim ebay niektóre żarówki posprzedawaly sie w ilościach po 5000..Wydaje mi sie,ze jeszcze jakieś dotacje od państwa można dostać za redukcję z używanej energii...?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co tam maja to Chinczyki,tak mi sie wydaje...? VDR. Na angielskim ebay niektóre żarówki posprzedawaly sie w ilościach po 5000? .Wydaje mi sie,ze jeszcze jakieś dotacje od państwa można dostać za redukcję z używanej energii...?

Podzespoly chinskie - to normalne. Ale te chinskie diody u mnie swieca dlugo juz - i sa codziennie uzywane, a to jedne z pierwszych jakie trafily na testy. Ostatnio zajrzalem do nich i swiecila sie ta:

http://ledon.pl/pl/halopakled/2353-lampa-uliczna-led-56w-230v-ip65.html

i powiem szczerze ze dawala sporo swiatla -- a byl dzien ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:googleye Buchaha ale maja niezłe ceny niektórych lamp :rant: ogólnie to maja wybrakowana trochę listę :rtfm::baby

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:googleye Buchaha ale maja niezłe ceny niektórych lamp :rant: ogólnie to maja wybrakowana trochę listę :rtfm::baby

Kazdy towar ma taka cene za jaka jest w stanie znalezc sie nabywca. Ty sie smiejesz a oni znajduja nabywcow i maja sie dobrze :thumbsup: :thumbsup: Zreszta LEDy w zasadzie to "nowy profil" bo glowny od dawna to wirelesslan.pl :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia produkcji LED tak się rozwija, że nie sposób na razie nadążyć za nowinkami. LED-y są coraz wydajniejsze (lm/W) i najlepiej chyba poczekać jeszcze trochę, aż technologia dojrzeje. Spadną ceny i poprawi się jakość. Co do 'Chinczyków', przecież tam są zakłady wielkich koncernów z zachodu.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.