Skocz do zawartości
maro76

usuwanie przegród sumpa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie i mam takie małe pytanko, czy ktoś z was wycinał przegrody w sumpie i czym to robił. Czy ta operacjia niesie za soba ryzyko uszkodzenia sumpa. Musze wyciąć przegrody ponieważ chce podnieść poziom wody w sumpie ( komora z odpieniaczem ), dletego te musze usunąc i wklejic wyższe.Z góry dzieki za info.

pozdrawiam maro76


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wycinalem kiedys nozykiem , mozesz tez zylka sprobowac , powinno dac rade ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mozesz poprostu nakleic szybe na szybe ? bez zabaw w usuwanie ??


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje dokleić wyżej ile potrzebujesz do tych co masz wąskie kawałki szyby ile chcesz podnieść poziom wody i normalnie silikonem wkleić,oczywiście bez wody.ja tak robiłem


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Struna gitarowa powinna dać radę. Tylko jakieś uchwyty dorob do tego żebyś palców nie stracił;)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy piali wcześniej,doklej pasek szyby lub nawet można dołożyć całą nową szybę o odpowiedniej wysokości.Jak dobrze wymierzysz to bez klejenia się obejdzie,wtedy też będziesz mógł sprawdzić czy wszystko OK.Jak miałem za wąską szybę to nałożyłem na boki rozcięty wężyk fi 8mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak mówią koledzy, doklejenie to najlepsze rozwiązanie. ja wczoraj wycinałem wzmocnienia z akwarium które zostało zaadoptowane na SUMP. Robiłem to nożykiem (takim zwykłym tapeciakiem). ważne żeby wysunąć go dość sporo z obudowy i elegancko udaje się to zrobić :).


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja potrzebuję zrobić odwrotny manewr.

Została mi wolna przegroda , wcześniej służyła jako zbiornik dolewki.

Potrzebuję wyciąć połowę przegrody , wtedy powstanie mi komora na glonowy.

Da radę bez problemu uciąć w połowie wklejoną szybę?


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja potrzebuję zrobić odwrotny manewr.

Została mi wolna przegroda , wcześniej służyła jako zbiornik dolewki.

Potrzebuję wyciąć połowę przegrody , wtedy powstanie mi komora na glonowy.

Da radę bez problemu uciąć w połowie wklejoną szybę?

szyb sklejonych w calosc sie nie wycina z reguly, bo mozna pociac wiecej niz planowo, jedynie co najwyzej otwory ale tez bardzo wprawna reka. Niestety sadze ze w tym przypadku musisz szybe wyjac i docieta wkleic ponownie


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oky dzieki wszystkim za podpowiedzi ,dokleje do kawałki szyb do istniejących juz przegród tak chyba bedzie najprościej i bez zbędnego ryzka.

Pozdrawiam maro76


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.