Skocz do zawartości
maro76

sera silicate clear

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was i mam takie małe zapytanie do ludzi używających ten absorbent krzemianów . Jak go należy płukać czy w Ro czy pod kranówką. Pytam gdyż płukałem go już kilka razy a woda po płukaniu cały czas jest jak mleko .Czy jak robie coś nie tak czy tak ma być?

Jak długo należy to płukać?

Pozdrawiam maro76


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy trzeba płukać,ale z zasady nigdy w kranówce,to podstawa.

Witam Inmar własnie płukałem w Ro wszystko tak płucze ale wkurzam sie że ta woda po płukaniu jest taka mleczna aż strach wsadzać to do sumpa. No chyba że tak musi być ale tego własnie nie wiem.


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w RO


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam maro że wetnę się.

Mam takie wątpliwości odnośnie krzemianów najpierw wpuszczamy je z wodą z dolewki a potem wkładamy do obiegu adsorbery. :wallbash:

Czy nie można np wpakować to w obudowę od membrany albo w kolumnę od żywicy , zamontować po membranie i zatrzymać krzemiany przed żywicą. :book:

Co wy na to. :welcome:

Pozdrawiam


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zauważyłem że produkty jbl na krzemiany podczas płukana puszczają osad


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można wpakować ja mam w dolewce ale myślę że można i w obudowę tylko nie wiem jak szybko wyłapuje krzemian - będąc w obiegu w zbiorniku lub dolewce na pewno ma dłuższą styczność z wodą

dodam jeszcze że można coś takiego do filtra za żywicą http://www.maxfilter.pl/p115,purolite-a-200-anionit-do-demineralizacji.html tylko nie wysyłają teraz bo jest za zimno i żywica się krystalizuje


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji piszą żeby umieścić w miejscu silnego przepływu wody.

W kolumnach RO DI nie ma szybkiego przepływu jest raczej stały zależny od membrany.

Myślę że jednak warto zwalczać przyczynę jak później walczyć z okrzemkami czy dino.

Chyba spróbuję. :rambo:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem 3-cią puszkę z taką żywicą na krzemionkę:

http://sklepzfiltram...NIONIT-219.html

Podobno krzemionka przez zwykłe żywice przelatuje.

A ten absorber Sery płukać w osmozie i w woreczku do sumpa. Lekkie pylenie nie przeszkadza.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze odpowiedzi choć myśle że niepotrzebie otwieramy tu doktoraty, sprawa jest prosta absorbent jest tani i myśle że wrto wsadzić go do sumpa nawet tak profilaktycznie myśle że nie zaszkodzi. Ja sam niie mam wielkich problemów z glonami szyby czyszcze co 3 lub 4 dni ale jeśli jest tak tani a czas absorbci długi to nie widze przeciwskazań by był w sumpie. A tak poza tym nawet jeśl DTS pokazuje nam 0,00 to i tak nie znaczy że krzemianów w wodzie nie ma. Lecz wracając do mojego pytanie czy woda po płukani powinna być mentna ?


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem 3-cią puszkę z taką żywicą na krzemionkę:

http://sklepzfiltram...NIONIT-219.html

Podobno krzemionka przez zwykłe żywice przelatuje.

A ten absorber Sery płukać w osmozie i w woreczku do sumpa. Lekkie pylenie nie przeszkadza.

O dzięki Włodzimierz o to jest konkretna odpowiedz :unworthy:


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek.

Robiłeś test na silicaty po tej żywicy?

Z pewnego źródła dowiedziałem się że w Łodzi w każdy poniedziałek wodociągi walą coś do wody na bazie krzemu i żywice pękają.

Być może ta żywica to lekarstwo?

Pozdrawiam


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem testów ale i tak śpię spokojniej. Koszt niewielki. A wodociągi dodają do wody substancje antykorozyjne.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez maiłem ten absorber serry ale wywaliłem bo gdzieś wyczytałem ze potrafi oddać pochłonięte krzemiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywica jak najbardziej wyciąga krzemiany, podobnie jak RO (ale tu już nie do zera).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

To nie chodzi o koszt tylko jak powiedziałeś spokojny sen :welcome:.

Kupię i pobawię się testami. Teraz przed DI na teście sery piękny granatowy kolorek a po jeszcze ładniejszy niebieski czyli ogólnie :mooning.A po żywicach 0,00

Pozdrawiam


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Si było w kranie poza skalą testu, po RO blisko początku skali, po DI poniżej skali testu. Ale o krzemianach w wodociągach Łódź-Górna słyszałem sporo złego, być może tam DI zużywa się znacznie szybciej, czego nie jest w stanie pokazać TDS.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego szukam rozwiązania alternatywnego.

Czegoś co zatrzyma krzemiany przed DI.

Informacja od Włodzimierza brzmi zachęcająco.

I może przedłużyć skuteczność żywicy.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodzimierz,płuczesz do powtórnego użytku jak tam pisze czy zamieniasz na nowy wkład,ile tego masz w obiegu ? Czy jakieś środki używasz z tej stronki,którą podałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, tej żywicy nie opłaca się regenerować. Cena czystego NaOH, robocizna, stopień regeneracji i ryzyko poparzenia ługiem nie rekompensują ceny litra nowej żywicy. Mam założoną jedną puszkę 10" takiej żywicy. Myślę, że wystarczy jej na zrobienie ~1000 l. osmozy.

Ewentualnie tutaj też to mają:

http://www.maxfilter...eralizacji.html

http://www.maxfilter...eralizacji.html

I tu:

http://dbamowode.pl/pl/p/Zywica-ANIONIT-PUROLITE-A-200-1L/132

http://dbamowode.pl/pl/p/Zywica-mieszana-ROHMHASS-MB-20-1L/134


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja,a cena tego produktu jest naprawdę tania,firmowy produkt jest dużo droższy.Chyba zamówię sobie na zalewanie zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ja u siebie mam na stałe od samego początku zamontowany jeszcze jeden filtr (taki jak do DI) z wkładem Aqua Connect Silicarbon

czy działa ciężko powiedzieć :wallbash: ale nigdy jeszcze nie miałem problemu z krzemianami :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cena tego Aqua Connect Silicarbon powalającaw00t.gif.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.