Skocz do zawartości
Qlfon

Ortograficzne przepychanki

Rekomendowane odpowiedzi

Piepszenie o szopenie i sr...e w banie ! temat poruszny razy kilka,pisze tak jak mi sie podoba,to świadczy tylko o piszącym ,nikt, nawet admin nie ma prawa do poprawiania tego co napisze,to nie dyktando ani sprawdzian. " Bede pisał jak mnie sie podoba" cytat zrozumiały ? chyba tak,a jak nie to coś nie tak z czytającym , ale cytat ten wiele mówi o piszącym i tyle.

Robi, czas założyć swoje własne forum.

Na nano-reef.pl Admin jak najbardziej ma prawo do poprawiania błędów. Piszesz - akceptujesz regulamin. Nie akceptujesz regulaminu - nie piszesz. Ostatnie dwa zdania zrozumiałe?

I tu nie chodzi o brak ogonków i jednego czy dwóch przecinków, tylko o zupełne zlewanie tego jak się pisze, czy to ż, rz, u, ó, czy wszystko jedno.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie interesuje przekaz i treść , a błąd świadczy o problemach RÓŻNEGO RODZAJU o alta się nie czepiam bo nie każdy go ma jak już mówia.Jak ktoś sepleni w realu to go nie naprawimy,dobrze jest wiedzieć z kim mamy do czynienia a poprawa błędów ukryje człowieka.

Pewne błędy dosyć chamsko bijące po oczach w nazwie tematu można by po prostu X a drobniejsze błędy no co zrobić.

Gdyby były skany i prześwietlenia internetu to nie dało by się ludzi poznać.W Internecie jest trudniej zobaczyć głupich a poznać mądrzejszych.

W społeczeństwie zawsze trzeba głupich i mądrych żeby ktoś mógł być tym mądrzejszym i uczyć ludzi mądrości.

Są granice które trzeba umieć rozróżnić potknięcie a walenie nagminnie bryndzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snocho ! nie wydziwiaj! piszesz tak jak byś myślał że te błędy robi ktoś specyjalnie !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej poczytac cos o sps'ach niz wasze herezje o lenistwie.

dysleksja choroba i koniec, :wallbash: nie wymyslili na nia jeszcze lekarstwa :(

ps. mysle ze by mnie wkurzalo gdyby moja przegladarka wywalala czerwone szlaczki na kazdej stronie, chyba wywalilbym ten plugin.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rozgorzało oburzeniem. Niektóre błędy fakt, aż kłują w oczy.

A może jest możliwośc aby zastosowac jakiś programik czy też funkcje, która pewne błędy sama by poprawiała ? Jak ktoś wpisałby na przykład "bende" to automatyczna zmana na "będę" i przy okazji wysłałaby raport o ilości błędów w danym tygodniu :D Po roku, użytkownikowi z największą ilością byków, fundujemy kurs poprawnego pisania haha.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosmid: oj autokorekta to nie jest dobry pomysł, uwierz. jak znasz angielski to popatrz: http://damnyouautocorrect.com/ :)

BTW: ktoś wie jak w Office 2010 wyłączyć zamianę "sali" na "Sali"? W autokorekcie nie mam tej pozycji a durny Word wie lepiej:(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... kilka postów wyżej nazwałem pewne rzeczy po imieniu i dostałem minusa :thumbsup:

Pozdrawiam


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup:

:thumbsup:

nie pokorny bo niby przed czym - kim ???

Jade do roboty ! będe za +- dwie godz! ciekawe co tu nawydziwiacie ? no to do boju! wpisywać swoje racje ! robić błędy! admini je poprawią ! poprawiany się zbuntuje bo ma dys... coś tam ...slekcje ,albo pisze z komorki i znakow polskich brak ! albo a zagranicy jak ja :thumbsup: komp belgijski i jak mam napisać ó,ś,ć czy ą,ę ??? wale jak chce !! kłóćcie śię,będzie weselej a napewno śmieszniej :thumbsup:

To se wgraj polski lang do windowsa i polski słownik do przeglądarki. Proste.

To też jest lenistwo ale pewnie chłopie nazwiesz to inaczej bo masz na to papier:D

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snocho ! nie wydziwiaj! piszesz tak jak byś myślał że te błędy robi ktoś specyjalnie !

W to, że ich specjalnie nie robi, to ja wierzę, ale widzę też, że często też specjalnie ich nie poprawia.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej poczytac cos o sps'ach niz wasze herezje o lenistwie.

dysleksja choroba i koniec, :wallbash: nie wymyslili na nia jeszcze lekarstwa :(

ps. mysle ze by mnie wkurzalo gdyby moja przegladarka wywalala czerwone szlaczki na kazdej stronie, chyba wywalilbym ten plugin.....

Przeglądarka nie wywala szlaczków na stronie, tylko podkreśla błędy w pisanym poście. Nie chciało Ci się tego nawet sprawdzić i wymyślasz teorie, ale pisanie o lenistwie to oczywiście herazje :whistle:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze dla tego???

A dyscośtam to poprostu efekt lenistwa, nieróbstwa, arogancji i sam nie wiem czego jeszcze.

juz ci psycholog wyjasnil ze dysortografia jest na tle zaburzen o podłożu neurologicznym F81.1

A o morszczyznie jak dogadujesz to tez nie niewiesz czegos a piszesz by pisac bo .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

No cóż. Obaj macie rację :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysgrafia dysortografia i inne dys wynikają z lenistwa...

Głównie w młodych latach są różne zaburzenia i problemy z pisaniem.

Przypomnij sobie podstawówkę i kartkówkę i oceny różnych dzieciaków.

Jest naprawdę masa upośledzeń nie tylko w wymowie czy pisaniu nie zwalaj na lenistwo bo nie jesteś milicjantem który bije za niewinność i zamyka za niewinność wmawiając usilnie człowiekowi że jest on taki albo taki i inny niż z faktami jest.

Co innego gdybyś powiedział że są leniuchy którym się nie chce a tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziwiam Was, że Wam sie to chce pisać, a w dodatku czytać.

Widać gołym okiem kto niechcący wali byki, kto pisze z telefonu, kto siedzi za granicą...

ale też widać kto ma za nic kulturę osobistą, poszanowanie dla siebie i czytelnika...

już kiedyś było podsumowanie: korzystaj z opcji pomocy pisowni dla dobra własnego i wspólnego. Też jestem słaby z ortografii, ale zdaję się na podkreślanie wyrazów i z szacunku do siebie i przede wszystkim do Was poprawiam własne byki ortograficzne. Tyle w temacie z mojej strony.

Pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się kiedyś mówiło? Prawda w oczy kole?

:harhar:

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tu wchodzę żeby poczytać mądre rzeczy, jak będę chciał literatury pięknej to mam biblioteczkę od tego. :coffee:

Ale widzę że niektórym 'syndrom szeryfa' nie daje spać i muszą produkować takie wątki. :zorro:


Keep an open mind, but not so open that your brain falls out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A o morszczyznie jak dogadujesz to tez nie niewiesz czegos a piszesz by pisac bo .....

Jeśli uważasz, że gdzieś piszę bzdury, to śmiało skomentuj to w odpowiednim temacie - nikt nie jest nieomylny, a ja będę się mógł do Twojej opinii odnieść.

Ale jak chcesz dyskutować sobie tutaj w stylu "nie masz racji, bo coś tam gdzieś tam" - sory, ale to nie ze mną.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abstrahując od przyczyn powstawania błędów, drugiej takiej ortograficznej kosiarki z powołania jak Nika długo długo... daleko daleko by szukać :coffee:

a powiedz mi ile wlepiono ostrzeżeń lub banów za ortografie????

pkt. 8 regulaminu mówi

Piszemy po polsku zgodnie z zasadami słownika ortograficznego, a nie "po polskiemu" . Błędy ortograficzne będą zaznaczane i do autora postu należy ich poprawienie.

Uporczywe ignorowanie zasad ortografii skończy się ostrzeżeniem.

Nika miała trudne zadanie poprawianie błędów, tylko ci pseudo "dys" kładli laskę na jej ciężką prace i nie usuwali błędów.

Więc nie dziwie się, że sobie odpuściła....W końcu to była walka z wiatrakami ( leniami ).


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na samochód podświadomie wiesz, czy mógłbyś się potencjalnie zaprzyjaźnić z jego kierowcą, bo prawda jest taka że odpychającymi brykami jeżdżą ludzie, którym z naszego punktu widzenia czegoś brakuje. Nie mówię, że to źli ludzie i nie chcę ich dyskryminować, taki kierowca może być nawet wartościowym człowiekiem w swoim środowisku. Patrząc na samochód, który dla mnie jest obciachowy, po prostu wiem, że nie mam ochoty poznać jego kierowcy. I tak samo jest z pisownią, jak czytam tekst osoby, która nie potrafi pisać ani poprawnie się wysłowić, to nie mam jej tego za złe, ale dla mnie nie jest ona partnerem ani do rozmowy, do kupna/zamiany, nie mówiąc już o nawiązaniu kontaktu. Może więc dobrze, że nikt nie poprawia postów, bo wiemy z kim mamy do czynienia. Forum jest dla wszystkich morszczaków, będą tu pisać także ludzie bez wykształcenia, jeżeli kochają ryby czy korale, to na pewno znajdą tu równych sobie i dobrze, to ich prawo, niech piszą tak jak potrafią. Nie możemy żądać bezbłędnej pisowni, chcąc by forum było szeroko dostępne. Myślę, że podkreślanie błędów, kolorowanie na różowo niejednego zdeprymowało i się nie odważył dzioba otworzyć. PS - nie popadajmy w ortodoksję, jak piszę z telefonu to nie ma altów, nie przypuszczałem, że ktoś to odbiera jako lenistwo.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jami: jaki syndrom szeryfa, chłopie? Ja nie chcę tu rządzić tylko chciałbym żeby Ci co rządzą pilnowali przestrzegania regulaminu. Na targowisku się szybciutko zrobił porządek jak wprowadzono ostatnie zmiany, myślę że tydzień, dwa restrykcyjnego pilnowania zasad i byłoby znacznie lepiej. Nawet jeśli piszesz poprawnie to (jak już tu wspomniano) obcowanie z "nowom ortografjom" powoduje, że sam zaczynasz walić byki. Chcesz tego? Świata nie zbawimy i krucjaty nie zacznę ale zróbmy coś dla naszego dobra. Wiem że to mrówcza robota, ale może nasz Władca Guzików mógłby coś zrobić żeby po napisaniu posta czerwone szlaczki, które pojawiają się podczas edycji, zostawały w napisanym poście widoczne? Mięlibyśmy taką "automiotłę":)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALTy /polskie literki/ juz dawno uzgodniono, że nie sa konieczne. Bardziej chodzi o to co bije w oczy, jak uwidocznił kilka tygodni temu ZenonPL nagminne walenie byków w końcówkach ą/om, nie wspominając juz o słowach codziennego użytku jak który etc :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie byłbym taki pewny :-))

229941_310066465751895_202627003_n.jpg


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jami, wiesz ile razy Moderator się cieszy ? Dwa.

Pierwszy raz, jak go wybierają (o ile jest młody i naiwny) i drugi raz, jak "schodzi z posady", jako bardziej doświadczony życiowo :)

To tak na boku. Offtopem nieco.

Ja chciałem zapytać Szanowne Szefostwo, czy wiedzą może, czemu, na jednym komputerze, tylko na tym forum, firefox czasem podkreśla byki, czasem nie ? Bo to trochę krępujące, jak z jednej strony, ktoś poświęca czas na pomoc, a w rewanżu musi domyślać się o co mi chodzi...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

LOL, to nie ma nic wspólnego z forum, włącz autokorektę na tym drugim kompie i też będzie podkreślał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie wkur...... jak się komuś ALT'a nie chce wciśnąć. :realmad:

Po co pisać posty jeśli nie jest ważne czy potencjalny czytający je zrozumie ???

A dyscośtam to poprostu efekt lenistwa, nieróbstwa, arogancji i sam nie wiem czego jeszcze.

Pozdrawiam wszystkich, tych dys.... tesssszzzzzzzz.... :smoke:

dwie osoby z tego forum akurat maja ta przypadlosc i zdziwil bys sie kto bo bez tych osob to forum kulalo by strasznie, ale chyba bardziej pilnujesz ALTa niz zadac sobie trud odnalezienia roznicy pomiedzy lenistwem, nierobstwem a faktycznymi problemami zwiazanymi z dyslekcja.

Ja nie uzywam polskich znakow akurat i nie jest to problem arogancji ani lenistwa. Po prostu 27 lat pisze codziennie w obcych jezykach i juz odzwyczailem sie od uzywania polskich znakow i tak mi juz pozostanie. Wklepywanie ogonkow jest dla mnie meka i nie wynika z braku szacunku dla czytelnika.

pozdrawiam ;):welcome:

:thumbup: kapuhy brawo :)

problem polega na tym, że pkt. regulaminu dot. ortografii nigdy nie był respektowany ( ostrzeżenia i ban ) Dla tego jest permanentnie olewany przez w/w internetowych leniów i obiboków. :)

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.