Skocz do zawartości
Xgm

Rosnace PO4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku tygodniu zauwazylem wzrost PO4 w mojej kostce.

Kilku tygodniu temu wlozylem troche chaeto (Chaetomorpha) do mojego sumpa. Przed ich wlozeniem PO4 udalo mi sie zbic do poziomu 0.1. Dzis robilem tesy i wyniki mozecie zobaczyc w stopce (NO2 wczesniej mialem na poziomie 0). Obcnie wyjalem chaeto z sumpa. Zobacze czy to pomoze w walce z PO4.

Nastepne testy zrobie we czwartek (dotrze do mnie mala Hanka na Calcium)

Czy chaeto w jakis sposb ma wplyw na PO4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Cheato jak wszystkie makro algi "żywią się" PO4.

Ile karmisz, co ewentualnie lejesz do baniaka ? Co zdechło ?

0.52 to sporo - zacznij zbijać bo będziesz miał problem z glonami zaraz.

Rowaphos w reaktorze lub Phosguard w skarpecie pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karmienia to podaje suchy pokarm i troszke mrozonek (mrozonki plucze w wodzie RO przed podaniem ich do akwarium). Co 2 dzien daje 1/3 - kawalek ryby (silversides - to chyba bedzie sardynka) dla homara.

Czy cos padlo?

Hmm.. w zeszlym tygodniu padl mi mandaryn (wieczorem plywal a rano juz nie).

Tydzien temu dostalem Zielona Pocillopre (widac ze zmarniala).

Jutro wybiore sie po cos na obnizenie PO4 (Rowaphos lub Phosguard)

EDIT:

Zapomnialem dodac ze co 2 tygonie dodaje 2 krople BioDigest.

Podmiany robie co 2 tygodnie po ok 10% (wlansie przydotowywuje wode na podmiane). Podmiany robie na soli IO a tym razem chce dodac troche Reef Crystal z IO (25%/75%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic innego do akwarium nie dodalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawalek rybki co drugi dzien w takim malym zbiorniku z homarem, u ha...

PO4 rosnie bardzo szybko. Pomysl nad wiekszymi podmianami (juz teraz mozesz zrobic taka 30%).

Nie wiem na co maja pomoc 2 krople Bio Digest co 2 tygodnie ? Wlej te cala fiolke i zapomnij o "kropelkach".

Jaki tam pracuje odpieniacz ? Czy odpieniacza brak ? :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to ciekawe co z tych bakterii otworzonych i tak sobie otwartych leżących zostaje (czy ma to jakiś wpływ na nie, na ich liczebność...sam nie wiem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

@biesiu:

http://4szyby.blogspot.com/2010/06/mity-i-fakty-na-tropie-bakterii.html

(...)Dr Hovanec porusza kwestię niedowierzania akwarystów, że bakterie w rzeczywistości mogą tak długo przeżyć w zamkniętej butelce bez tlenu i bez pożywienia - bardzo częsty argument sceptyków starterów. Wg niego jest to jednak błąd spowodowany przypisywaniu bakteriom "ludzkich" cech. Bakterie potrafią przeżywać w takich warunkach bardzo długo (przez to przetrwały w swoich formach miliardy lat). Po prostu, większość bakterii, gdy nie mają warunków do funkcjonowania, przechodzą w stan "spoczynku" - w formę przetrwalników.

Jednak dr Hovanec zaznacza, że nie dotyczy to bakterii nitryfikacyjnych - one nie tworzą takich form, a mimo to, potrafią przetrwać bardzo długie okresy w niesprzyjających warunkach. Wyjaśnia on, że dzieje się tak, ponieważ bakterie nitryfikacyjne w takiej sytuacji drastycznie spowalniają swoje funkcje życiowe i produkują substancje, które chronią komórkę przed zniszczeniem i w takim stanie cierpliwie czekają na poprawę warunków. Im dłużej przebywają w nieprzyjaznych warunkach, tym głębszy ich stan uśpienia i tym dłużej zajmuje im powrót do normalnej pracy w przypadku poprawy parametrów środowiska, w którym się znajdują. Bakterie giną tylko kiedy ich ściana komórkowa zostanie zniszczona, co spowoduje wyciek substancji zawartych w niej, lub gdy taką ścianę przeniknie jakaś substancja trująca. Wychodzi więc na to, że bakterie nitryfikacyjne wcale... (...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten artykuł jest mi znany bo przytaczał go kiedyś Tester i może prośba do moderatorów ażeby nasze wpisy tam przenieść żeby nie robić off-topica w temacie rpionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawalek rybki co drugi dzien w takim malym zbiorniku z homarem, u ha...

PO4 rosnie bardzo szybko. Pomysl nad wiekszymi podmianami (juz teraz mozesz zrobic taka 30%).

Nie wiem na co maja pomoc 2 krople Bio Digest co 2 tygodnie ? Wlej te cala fiolke i zapomnij o "kropelkach".

Jaki tam pracuje odpieniacz ? Czy odpieniacza brak ? :welcome:

Kawalek tak na oko 1-1,5cm (gdy go podam w okolicach gdzie jest homar to zaraz znajdzie sie kilka krabow zeby sie posilic, ostatnio zauwazylem ze i wiecej slimakow sie tam kreci).

Co do odpieniacza to uzywam z CPR-CY 194 z pompa RIO+ 600 (Jest to BIO-Filter).

EDIT:

Wlasnie zakupilem Phosuard firmy Sachem oraz phosBgone z Reef Choice.

EDIT:

Pierwsza podmiana 10% zrobiona. Jutro dam kolejna podmiane 10% (woda na podmiane nie jest jeszcze gotowa - mysle ze jutro bedzie).

Zrobiony test na PO4 (mala hanka) wynik - 0.50

PhosGuard firmy Sachem jest w przygotowaniu. Musze go dobrze wyplukac przed umieszczeniem w obiegu.

Mysle nad zakupem reaktora. Macie jakies propozycje, albo na co zwracac uwage przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.