Skocz do zawartości
hubertk

Szafka pod 120x50x50 pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze a gdyby zrobić taką opcję jak tu kolega na tym schemacie załączył tzn tylko mała część otwiera się do karmienia czy czyszczenia np 1/4 a reszta pod którą podwieszone są świetlówki jest na stałe i tylko po zdjęciu całej korony można je wymieniać (te świetlówki).

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc. Konkretnie potrzebuję szafkę pod 120x50x50, lub 100x50x50 jeszcze trwają negocjacje z żoną, wszystko oczywiście rozbija się o estetykę, mam teraz reef maxa i moja żona cały czas naciska żeby nie było brzydsze od RM, który prezentuje się bardzo ładnie. do tego chyba jakaś korona też musi być żebym światło mógł zamontować w niej w środku, odpada wiercenie w suficie (nowy dom mamy :)). Szafkę chcę zrobić sam (bo mam takie widzimisie :) odkryłem w sobie żyłkę majsterkowicza (po tym jak sam wybudowałem drewutnię i sam dach z obróbką zrobiłem, teraz pora na szafkę pod akwa :). Generalnie chyba podoba mi się ta koncepcja, którą pokazał kolega "złota rączka" powyżej, tylko jak to rozpisać na części i wymiary żeby podać w stolarni i jaki rodzaj płyty to być powinien?

dzięki za pomoc...

h.

Mam wiele zapytań na PW i tu odpowiem tak ogólnie.Mogę zrobić każdemu szafkę,ale pozostaje problem jej transportu.Moich produktów nie rozkłada się i składa od nowa,choć na upartego można.Mogę doradzić w kwestii wymiarowania,jakichś kruczków,itp.Prawie w każdym mieście jest hurtownia,która tnie i okleja na wymiar płyty.Można zamówić w marketach typu Castorama,ale tam tną na pilarkach pionowych i już z dokładnością jest różnie a z oklejaniem to porażka.(widziałem kilkakrotnie).Jak co pytać,pomogę zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Na pewno nie trzeba się bać,że zgnije taka korona bo nigdy mi się to nie zdarzyło.

Właśnie to jest główną przyczyną robienia korony ze spienionego PCV - że taka z płyty nasiąknie wodą i spuchnie. Zrobienie jej z płyty na pewno rozwiązałoby problem znalezienia okleiny w kolorze płyty


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie jej z płyty na pewno rozwiązałoby problem znalezienia okleiny w kolorze płyty

No ja swojego czasu szukałem i jest to chyba niemożliwe. Żaden producent nie sprzedawał samej okleiny którą oklejone były gotowe płyty. Te okleiny sprzedawane do oklejania były drukowane na błyszczącym czymś i w ogóle jak się taką okleinę położyło przy płycie nie przypominało jedno drugiego. Stąd mój pomysł użycia forniru. Nie wiem natomiast czy fornirem da się okleić płytę PCV? Co do korony to pewnie z płyty jest ok, ale przy pokrywie bez szyby nakrywkowej pomysł niemożliwy. Moja druga połówka niestety nie przyjmuje do wiadomości że coś z sufitu ma zwisać nad akwarium, i że w tym akwarium ma być widać od góry że jakieś rury tam wchodzą i wychodzą więc co ja mogę:(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym cudownym programie zrobiłem projekt szafki pod akwa 120x40x50 i będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi, bardzo. Od razu pojawia się pytanie czy powinienem robić ścianki i plecy z podwójnej płyty 18mm czy może mogę zrobić z jakiejś pojedynczej w innym wymiarze, a może z samej 18mm. Proszę podpowiedzcie mi co robić....

A oto i mój projekt :) :

szafkadraft.jpg


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mojej szafce 95x50x50 będzie z tylu jedna płyta 18mm ale nie będzie u mnie podpory w środku(ścianka półki) tak jak u Ciebie, więc wydaje mi się, że tył z 18(pojedyńczej) wystarczy. A górny blat 40mm robisz?


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super dzięki, a jakiej grubości blat proponujesz bo rozumiem, że na górze oprócz jednej 18mm która zamknie mi szafkę powinienem jeszcze położyć blat?

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz nic więcej, 18mm spokojnie wystarczy.

Niektórzy zamiast tych 18mm biorą grubszy blat. nie jest to zła metoda ale 18mm spokojnie da radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest też płyta 28 mm. Do zrobienia blatu i jak sie ktoś upiera - do wzmocnienia tyłu w sam raz.Ja zamawiałem ostatnio w kolorze olcha i super mi okleili boki na gorąco. Żelazko nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele grubości płyt i blatów,ale jak już się zamawia płytę na szafkę to i znajdzie się w tym na plecy.W innym przypadku domawianie specjalnie osobno na grubszy blat czy plecy niepotrzebnie podraża całość.

Na co dzień zamawianie grubszych płyt jest bardzo trudne,u mnie mało która hurtownia to ma a i tak na zamówienie,nikt tego nie stosuje po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy więcej półki tylko stelaż , miałem i wiem jak to się kończy półka się wygina i zaczyna się problem kiedy zbiornik z całym życiem 3 lata akwarium i mały sajgon , 1 plus to że przeszedłem z miękkich korali na twarde


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powracam do tematu szafki, bo akwa z sumpem juz się klei, odpieniacz zaraz kuriery przywiozą więc szafkę finalizować trzeba :)

Stelaż stalowy spawany mi wycenili na 300 pln trochę dużo wyjaśniłem im żeby zrobili taki sześcian, ale teraz sobie myślę, że może od dołu nie trzeba robić tych poziomych 4 odcinków niech stoi po po prostu na 4 nóżkach?

ALBO

mam taki szatański pomysł żeby stelaż zbudować dopiero kiedy szafka będzie już gotowa i na wcisk wcisnąć drewniane łaty np 40x40 w każdy róg i potem te poprzeczne odcinki też. Metr bieżący łaty 40x40 kosztuje u stolarza znajomego "na przeciwko" 2 pln +vat :)

ALBO

w ogóle rezygnować ze stelaża i zrobić z podwójnej płyty tam gdzie trzeba i w 3/4 wstawić pionową ściankę tak żeby się sump zmieścił i stworzyć dwie półeczki, które się przecież na pewno przydadzą.

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz taniej zrobic stelaz, to popytaj znajomych o dobrego blacharza samochodowego. Pojedz do niego i powiedz ze chcesz pospawac takie a takie cudo. Kup sam profile najlepiej w hurtowni (albo moze przypadkiem gdzies jakis centrostal sie znajduje) potnij gumowka najdokladniej jak umiesz :). Daj wykonawcy rysunek z dokladnymi wymiaramii bedziesz mial taniej.

Choc powiem Ci ze 300pln to wcale nie tak drogo.

Od dolu trzeba je robic (chociazby po to zeby usztywnic i wzmocnic konstrukcje, podeprzec na nich spod szafki)

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko zaprojektowałem nową wersję szafki. Bez żadnych stelaży. Pomysł jest taki, aby ta ścianka 2 od lewej była troszkę krótsza i w tym "otworze" pomiędzy nią a tylną ścianą zmieściła się hydraulika.

szafkaw1.jpg

widok z frontu

szafkaw1a.jpg

Czy to będzie ok?

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobią Ci za 300 to się nie oglądaj

dzisiaj odebrałem swój 60x60x80 profil 40x40 z malowaniem za 350 zl i myślę że dużo nie dałem

Ty chcesz postawić 500KG na 4 płytach meblowych ?

stal na twój stelaż wyniesie ~~ 200zł


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelaż jeszcze trzeba obudować co daje kolejny wydatek.300L spokojnie można postawić na płycie,jedno z moich dawnych projektów stoi do dziś,9 lat a jest tam 1500L na samej płycie wiórowej.Projekt jest dobry,na plecy daj płytę 18mm do wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.