Skocz do zawartości
Tester

No i stalo sie - nie mam pradu :(

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna JVP 102 12W pracowała przez 8h,aż się UPS wyłączył.
Czyli rzeczywiste zużycie prądu tej JVP jest mniejsze, niż to wynika z mocy znamionowej.

Dla większych mocowo odbiorników warto byłoby zmierzyć rzeczywiste pobory energii.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywista pobierana moc mierzona watomierzem tych trzech pomp wynosiła 51W.

To normalne że moc znamionowa na silniku elektrycznym nie jest równa mocy pobieranej podczas pracy.

Tyle pobiera silnik w momencie rozruchu czasami nawet więcej niż jest napisane to zależy od obciążenia wirnika.

Jak tylko się wyłączy to napisze ile pracowało,na razie ups zaczął sygnalizować niski stan aku co mnie dziwi bo napięcie wynosi 11,52V(trzeba będzie mu te alarmy trochę przestawić) :coffee:


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i koniec pracy PUSa -4,25h


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

No i koniec pracy PUSa -4,25h

spoko :)

muszę swojego odpalić :)

a że mamy podobne to będzie podobnie :) jak pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

docelowo wypnę JVP202 zostanie obieg,tunze i brzęczyk :thumbsup:


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To normalne że moc znamionowa na silniku elektrycznym nie jest równa mocy pobieranej podczas pracy.

Tyle pobiera silnik w momencie rozruchu

Oj, nie zgodzę się, moc znamionowa to na pewno nie jest moc rozruchu.

Twój zestaw teoretycznie miał energii na 8h pracy i ładnie na tym przykładzie widać, że duży pobór prądu wyczerpuje akusy sporo wcześniej, niż to wynika ze znamionowej pojemności.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś obiegówkę która według tabliczki znamionowej miała pobierać 100W, a watomierz pokazywał w momencie załączenia pompy ponad 100W,a po chwili spadło do 78W. Jak napisałem wcześnie, zależny to od obciążenia wirnika czym większe tym pobierany prąd większy więc nie zawsze się to zgadza z opisem.


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie co lepej podpiąć do UPS-a ??

Pompę obiegową , czy cyrkulacyjne ??

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie jaki ups!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ups ktory utrzyma pompe 30 wat przez 24 h kosztuje 2 tyś zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

tylko przetwornica z sinusoida i akumulator żelowy koniecznie!!!!!!!!!!!!!!!!!! około 80-100 amp/h

tester przeciez przetwonica sama przełacza sie na akumulator gdy nie ma prądu w sieci wiec jak jeszcze bardziej można to zautomatyzoawać ????ja mam jeszcze przystawkę dzieki której przetwornica cały czas ładuje mi akumulator i git;

aha mam moduł gsm ktory wysyła sms po zaniku prądu

moja koralia 7000 smiga na moim zestawie 24 godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetwornice działają jak typowy ups, tyle że można podłączyć większe akumulatory np. tahttp://allegro.pl/ups-zasilanie-awaryjne-300w-z-ladowarka-sinus-hit-i2156687180.htmlka lub http://allegro.pl/awaryjny-zasilacz-co-ups-300-pelny-sinus-aku20ah-i2116335234.html

Fajna sprawa z tym jest taka, że można sobie łatwo zwiększyć pojemnosć, wystarczy dokupić kolejny akumulator. Miałem kiedyś przetwornice i dwa akumulatory i jak prąd padł w całym mieście to mi wszystko działało przez wiele godzin. Nawet internet miałem bo to neostrada była a telefony działały. To jest prawie jak komputerowy UPS tylko nie widać ile czasu jeszcze mu zostało. O ile pamiętam moja przetwornica pikaniem informowała o pozostałej pojemności, ale to było lata temu, teraz może lepsze są.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się i zapytam czy ktoś stosuje do przetwornicy usp zwykły akumulator samochodowy nie żelowy , bo różnica w cenie jest znaczna przy tej samej pojemności , a skoro przetwornica automatycznie doładowuje akumulator więc jest on stale naładowany , nie jest narażony na wstrząsy jak w samochodzie i niską temperaturę więc sprawność takiego układu powinna być równie wysoka


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.