Skocz do zawartości
orzechopcja

Pomiar Ro+DI w bańkach plastikowych

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś się zastanawiałem jak długo możne stać woda w bankach bez zmian, zanieczyszczeń. Pomiar TDS na wylocie RO+DI 000, w miseczce szklanej po 1h 000, bańka plastikowa po wodzie 5L 1h 001-002, banka 25L plastikowa do spożywki (woda) 1h 001-002, ta sama bańka 25L 4 dni 004. Więc tylko ze szkłem nie zanieczyszcza się tak szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napelniem 20 l wiadro po soli, zeby zawsze miec na "czarna godzine" i po tygodniu robie na tym podmiane. Pewnie w wiadrze, po tygodniu TDS zniecheca ? Nie sprawdzisz wiadra ? Prosze. Ja mam TDS-a zamontowanego na stale i nie chce tego ruszac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś się zastanawiałem jak długo możne stać woda w bankach bez zmian, zanieczyszczeń. Pomiar TDS na wylocie RO+DI 000, w miseczce szklanej po 1h 000, bańka plastikowa po wodzie 5L 1h 001-002, banka 25L plastikowa do spożywki (woda) 1h 001-002, ta sama bańka 25L 4 dni 004. Więc tylko ze szkłem nie zanieczyszcza się tak szybko

kurz


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie leje się do wiadra mam 2 zaciskane i zakręcane sprawdzę po godzinie i rano :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orzechopcja czekam na wynik bo też jestem ciekawy.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orzechopcja i jak tam pomiary ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar w wiadrze po soli po 2 dniach 001-2 kanister 001-2 butelki 5L 000 i 001 wiec to sprawa kurzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a macie jakieś sprawdzone źródło gdzie można zakupić bezpieczne bański zakręcane 20-30l? Na allegro są po różnych ziołach, nalewkach a nawet po Tigerze ale nie wiem czy to bezpieczne. Ew. jak to myć po czymś takim żeby mieć pewność że niczego później do wody nie odda?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoje karnisty 25L kupiłem kiedyś w zoologicznym razem z wodą RO wyszło coś około 20-25 zł za baniak. ale sprawdź w leroy Merlin lub Praktikerze Castoramie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna bańka jest po wodzie eden - 19 litrów tylko nie zakręcana - jest korek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kanisterki trzeba szukać takie z atestem do spożywki.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki Panowie - Leroya mam niedaleko to się wybiorę. Te z allegro nawet z atestem są zwykle po jakiś dziwnych rzeczach, może przesadzam ale jakieś obawy mam:) Chociaż z drugiej strony to tylko doraźne przechowanie wody RODI i ew. przywiezienie od kogoś wody z podmianki więc może nie będzie źle;)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przechowuje w wiaderkach z biedronki za 6,99


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiadro po soli i nie ma co sie bawic w apteke.

Dzieki, Opcja Orzechowa :yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihi :thumbsup: jasna Stani troszkę kurzu nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości sprawdziłem wodę ( pobór z przed 5 dni ) którą trzymam w kanistrze zakręcanym i TDS pokazuje 000.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie należy postawić to co oznacza po kilku dniach to 001, które wcześniej było oczyszczone do 000. Czym jest ta jedyneczka? raczej nie metalem ciężkim, pewnie też nie fosforanami. ktoś ma jakiś pomysł?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie kurz, albo inne zanieczyszczenia z powietrza.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu pisałem na forum o rozmowie z gościem który instaluje stacje uzdatniające i powiedział że woda po ro i di powinna być przechowywana w szklanych pojemnikach ze względu na to że jest to tak czysta woda że wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia czy to z naczynia czy z powietrza i tds po jakimś czasie będzie pokazywał coś innego niż 000

ja używam do przechowywania dużej bańki po wodzie takiej 18l jak często stoją w biurach do automatu z ciepłą i zimną wodą (eden czy coś takiego)


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie należy postawić to co oznacza po kilku dniach to 001, które wcześniej było oczyszczone do 000. Czym jest ta jedyneczka? raczej nie metalem ciężkim, pewnie też nie fosforanami. ktoś ma jakiś pomysł?

To prawdopodobnie kurz, albo inne zanieczyszczenia z powietrza.

Najprawdopodobniej bo przy otwieraniu wiadra po soli zrywamy dekiel polipropylen i się elektryzuje i po kilku minutach na powierzchni pojawi się jakiś włosek itp pomiar powierzchniowy 001 a

zaciągnąłem wodę z pod powierzchni jakieś 15cm i wyszło 000. Więc to tylko zanieczyszczenia powierzchniowe, nie ma co się obawiać jest oki :thumbsup:

Ale kiedyś w akwa na dolewkę 35L miałem pompkę i coś się w niej popierniczyło wyciągnąłem ja a ona była w dotyku śliska obślimaczona coś jak starsza wędlina. To znaczy ze się coś złego działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę ostatnio zrobiłem bańkę 20 Litrów szczelnie zakręconą + 2 Litry koledze do Auta :) i dolewam jak potrzeba :) bo na co dzień nie korzystam z dodatkowego mebla jakim są RO + DI :), Na Stacjach benzynowych taka woda stoi tygodniami i ją sprzedają i nic z Akumulatorem się nie dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to się ma naprawdę che wiedzieć, czy jak dziś wodę przygotuje do dolewki i wleje do akwarium z pompka i jak będzie tak stało np. 3 dni to TDS pokaże 003 czyli co taka woda już raczej się nie nadaje do akwa???? czy po prostu trzeba wodę po ro/di 000 zamykać szczelnie???


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.